NAND Fiyatlar Pik Belirtileri Olarak mikron Buhar Kaybeder.

 

Yarı iletken çip üreticisi Micron Teknoloji stok, Inc. NAND bellek çipi fiyatı 3Q18 azaldı bu şirketin mali İşler Müdürü David Zinsner sonra ortaya çıkardı (Nasdaq: MU) 9.87 $%44.65 dün düştü. CFO ifadesi en az iki yatırım araştırma firmaları tarafından da dile getirildi. Özellikle, temel Boise, Idaho-Mikron DRAM, NAND ve NOR flash, dünyanın ikinci en büyük tedarikçisidir.

 

Bellek çip pazarında hala etkileyici bir oranda büyüyor

NAND fiyatları üçüncü çeyrekte azalmasına rağmen, firmanın üçüncü çeyrekte sıralı olarak ortalama satış fiyatlarındaki artış, NAND ve DRAM yongaları kullanan ürünler nedeniyle gerçekleşen Mali İşler Müdürü ifade için Zinsner ifadesi tamamen hayal kırıklığı değildi. Zinsner ifade şu: “Yılanları aslında daha yüksek olan boşluk.”

Ayrıca Micron NAND çipleri %40 büyüme oranı rekor bekliyor. İşlem gücü veren Intel cips, aksine, Micron hafıza çipleri verileri saklamak için kullanılır. Son iki yıl içinde talepte beklenmeyen, sürekli artış zaten çöken başladığını ancak, analistler inanıyorum.

Baird de Tristan Gerra, bir analist, DRAM yongaları için fiyatlandırma NAND yongaları fazlalık kötü bir hal alıyor 3Q18 zirve olabileceğini belirtti.

Gerra de bekliyor ılımlı bir düşüş fiyat DRAM yongaları için 2019 ve dedi ki: “DRAM fiyatlandırma muhtemel bir zirve olarak C3Q ise NAND fazlalık vardır kötüleşti son zamanlarda.”

Analist firması, Baird, artık “top bir fikir Mikron” demez ve firma ayrılmış hisse başına 75 dolar, sayı başına 100 dolar önceki fiyat hedefini revize etti, ancak tahmini fiyat hala dünkü kapanış fiyatına göre %40 daha yüksektir. Analist hissesi için “daha iyi” notunu vermeye devam ediyor ancak her ikisi de DRAM ve NAND için boğa piyasası döngüsü şu anda zirvede olduğunu vurguluyor.

Baird benzer, Morgan Stanley de DRAM ve NAND fiyatlarındaki düşüş belirtileri olduğunu belirtti.

Shawn Kim, analist Morgan Stanley, şunları söyledi: “Biz son zamanlarda bir araya geldi alıcıların ve satıcıların bellek ve inanıyorum 4. ÇEYREK outlook için server DRAM daha fazla biz daha önce beklendiği birlikte umutları için sonuna anısına 3. ÇEYREK.”

Deutsche Bank Sidney Ho, bir analist, aynı zamanda Gerra ve Kim görüşünü yineledi tahmin edilen kriz zaten stok fiyatlı olduğunu savunuyor. Sonuç olarak, Deutsche Bank hissesi için “Al” notunu tutar, 80 dolarlık fiyat hedefi. Eğer fazlalık daha da derinleşir, daha sonra hisse senedi isabet alabilir.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamayı kırdı. Ayrıca, Chaikin para akım göstergesi negatif bölgede bulunuyor. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadede düşüş açmak için bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: