Yeni Zelandanın Vergi Kripto Vergilerin Kaldırılmasına Öneriyor

 

Cryptocurrency pazar (BTC) Bitcoin $9,000 altına dalan ile ayı moduna girdi. Son 24 saat içinde, 159.06 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan Bitcoin, $8,690 ticaret için %5.6 kaybetti.62. (ETH) eter $217.28 ticaret için %9.7 kaybetti. XRP $0.2298 ticaret için %6.1 kaybetti. Son 24 saat içinde-$0.0577, -7.0% (XLM) (- $83.24, -7.8%-$68.55, -8.8%-319.07$-5.4% (SERMAYE)-0.0484$-10.4%-$0.2058, -12.7% IOTA), Cardano (ADA), Bitcoin Nakit, Monero (XMR), Çizgi (DASH), Tron (TRX-$0.01652, -5.2%) ZERRE, Yıldız içerir kaybetmiş olan diğer büyük piyasa değeri ile (top 20) altcoins, (BNB-18.28$, -5.7%) (VB-$7.61, -13.4%)-4.59$, -3.4 %59.66$, -12.7% EOS (- 3.49$, -10.2% EOS), Litecoin (LTC), Huobi (HT), Ethereum Klasik, Binance Para (ATOM, $51, -9.9%) Cosmos, OKB (OKB-5.50$, üretimi%). Son 24 saat içinde kazanan piyasa değeri altcoin tarafından 20 tek büyük (üst) (XTZ-2.77, %2.6)-$0.9686 (LEO, %7.3), (BAĞLANTI$3.66, %8.5) tarafındaki zincir bağlantı ve Tezos LEO.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

VERGİ politikaları IRD tablolar öneriler cryptocurrencies ile ilgili

(IRD) Yeni Zelanda'nın Inland Revenue Bölümü cryptos ile ilgili (Mal ve Hizmet Vergisi) VERGİ politikaları konusunda yeni öneriler masaya yatırıldı ve bu konuda kamuoyu istedi. Ülkenin vergi otoritesi tarafından yayınlanan belge, vergi fatura standartları ve kesin SATIŞ kuralları cryptos ihmal iyileştirilmesi ve hızlandırılması için öneriler içerir.

Belge, ülkede hızla büyüyen cryptocurrency bir pazar var diyen ve en paylaşırız önerilen kurallar laud, ya da daha geniş vergi ve düzenleyici revizyon sunacağını öngörüyor. Bölümü öncelikle emin vergi kuralları kripto ile ilgili yenilikler için bir bariyer olarak rol kurmak değil emin olmak istiyor.

Belgeyi okur şöyle: “tanımları için kullanılan para veya mali hizmetler “olarak muaf kaynakları” (anlamı değil tabi KDV) değil düşünmek kripto-varlık, anlam MHV olabilir dayatılan bazı türleri kripto-varlıklar, ancak diğerleri – bağlı olarak onların belirli bir amaç ve tasarım. Bu adaletsiz MHV tedavi istemeden diğerleri üzerinde kripto-varlıkların belirli türleri tercih ve muhtemel kripto bir bozulma varlık pazarda yol açmıştır.

Özellikle, regülatör hem mali düzenlemeler, yasalar ve VERGİ kuralları cryptos hariç göstermektedir. Ancak, vergi idaresinin cryptocurrency ile ilgili hizmetler, madencilik ve exchange hizmetleri tercih ediyor, örneğin, geçerli olan KDV ve Gelir Vergisi kuralları altında olmak.

 

Kanada Bankası hala dijital bir para birimine geçişle düşünüyor

Kanada Merkez Bankası uzak insanların kitlesel ölçekte özel cryptos benimseyen başlatın ve nakitsiz toplumlar dönüşmeye başlayacak bir dijital para birimi uygulama olasılığını fırçalama değildir.

Süre konuşmada FinTech RDV 2020 yılında Montreal, Bank of Canada Vali Yardımcısı Tim Lane işaret bile olsa orada “bir zorlayıcı durum” için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC), hala bir çalışma modeli olabilir tanıttı gelecek. Bu bağlamda, Banka Merkez Bankası dijital bir para birimi geliştirmek isteyen birçok ilgili taraflar ile tartışmak istiyor.

“Kanada Merkez Bankası—ama tüketiciler şey elektronik bir kişi bir dükkanda ya da online satın almak için kullanabileceği bir dijital sürümünü nakit yararları değeri güvenli, erişimi kolay, özel ve iyi bir mağaza sağlamak için dizayn eder.”

Banka Kanada Doları muhtemel tehdit olarak algıladığı özel cryptos. Lane daha fazla olduğunu ifade etti: “Eğer bir veya daha fazla alternatif dijital para birimleri için tehdit haline yaygın olarak kullanılan bir alternatif için Kanada Doları, sonra bir merkez bankası tarafından verilen dijital para birimi olabilir kullanılan savunmak parasal egemenlik.”

Özel sektör girişimleri

Sevmiyorum Ripple Labs 11.3 milyon dolar civarında bir katkı alır

(SEC) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile son başvuruları göre, para nakil ağında Sevmiyorum bu blockchain tarafından gerçek zamanlı brüt tasfiye platformu sağlayıcısı Ripple Labs tabanlı finanse edilen yaklaşık 11.3 milyon $olmuştur. Sevmiyorum bir süre Dalgalanma ile ilişkili olmuştur. Her iki firmanın işbirliğini 2018 yılının Ocak ayında girdi, ödeme sistemi içine XRP entegre bir amaç var.

Ripple tarafından iki kez olarak birçok kesimi finanse edildiğini ortaya çıkardı sevmiyorum. Q4 2019 yılında, Sevmiyorum layık 8,90 milyon $oldu. Aynı şekilde, firmanın 3. çeyrek 2019 yılında alınan 2 milyon$. Dördüncü çeyrekte, Sevmiyorum 323.70 milyon dolarlık bir gelir elde etmiştir.

“Sevmiyorum blockchain kullanım yetenekleri ölçeği ilk para transferi şirketi olarak Dalgalanma ile stratejik ortaklık genişletmeye devam etti.”

 

Rusya'nın en zengin adamı bir blockchain başlatmak için çalışan bir ticaret platformu planlıyor

Rusya'da Vladimir Potanin, resmen zengin adamı, ileri endüstriyel varlık ve emtia için bir blockchain güçlü ticaret platformu başlatmak için planları ile hareket ediyor. Milyarder proje, Atomyze adlı deneme modunda yuvarlandı olmuştur. Potanin madencilik ve eritme şirket Nornickel belirteçleri vermek için platformu kullanan ilk firma olacak. Platform hızlı işlemler için yapılandırılmış, genellikle müşteriler ve işletmeler arasındaki iletişim ile ilgili bürokrasi fazlası stok alım satım ve kaldırılması sağlanmış.

Atomyze IBM'İN Hyperledger Kumaş blockchain teknolojisine dayanan ve Nornickel ortakları Trafigura, Traxys ve Umicore parçası platformun pilot katılmak için davet edildi.

Önümüzdeki aylarda, Potanin göre, platform işletmeler ile ilişkili diğer hizmetleri ve ürünleri tokenize için kullanılan olabilir. Kripto simgeleri sonuçta Nornickel, rafine nikel ve paladyum, dünyanın en büyük üreticisi tüm satışlarının beşte birini temsil eden sanayici inanıyor.

Başlangıçta, Nornickel paladyum, bakır ve kobalt rezervleri tarafından desteklenen, toplam satış hacminin %10 en fazla hit ilk yıl toplam beklenen token verilmesi ile deneme belirteçleri istiyor. Bu platform aracılığıyla, nişan Metaller için fiziksel malzemeler için işlem olabilir saptanmış.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: