İş Duygu 3 Damla Japon aşağıdan yr Yen-

 

Büyük Japon şirketleri arasında (OLURSA) iş güveni Endeksi yılın en düşük üç 4. çeyrek 2019 yılında düştü Japon Maliye Bakanlığından bildirildiğine göre, sonra Aussie keskin yen karşısında dün yükseldi. Aussie bu yükseliş Avustralya bir numaralı ihracat mal olan demir cevherinin multi ayın en yüksek fiyata göre gerçekleşmiştir. Hindistan'da Olası demir eksikliği hakkında bir haber de demir cevheri, Avustralyalı madenciler için daha yüksek bir fiyat gerçekleşmesi ima bir destek olarak hareket etmektedir. AUD/USD çifti 73.94 düşük 74.48 yüksek son 24 saat içinde yükseldi.

BSI büyük imalat koşulları Endeksi -7.8 Aralık çeyreğinde düştü, otomatik olarak ilgili şirketler ve ekipman üreticileri performansında görülen belirgin bir düşüş, yurtdışı alıcılar, Çin de dahil olmak üzere talep keskin bir düşüş ortasında. OLURSA İmalat Endeksi ekonomik koşullar, önde gelen bir göstergedir. Ekonomistler OLURSA Üretim Endeksi bildirdi çeyrekte 0,2 vurmak için okuma bekliyordu. Önceki çeyrekte endeks 0.2 puan düştü.

Büyük sigara üreticileri Endeksi -5.3 bir okuma kaydedilmiş, ev aletleri zayıf satış nedeniyle kısmen, Tayfun ve vergi artışı takiben. En az 100 milyon yen bir sermaye tabanı ile orta ölçekli şirketler için dizin, ama az 1 milyar yen, -10.7 Aralık çeyreğinde durdu. Aynı şekilde, veya daha fazla 10 milyon yen sermaye ile küçük firmalar için, ama az 100 milyon yen, dizin -16.3 geldi.

Daha 1 milyar 9 milyon ($) veya bir büyük firmaları kapsayan Güven Endeksi -6.2 de 4Q19, önceki çeyrekte 1.1 bir düşüş, Maliye Bakanlığı ve Kabine Ofisi tarafından yapılan ortak ankete göre geldi.

Rapor sayısı Endeksi 2016 yılının Haziran çeyreğinde -7.9 kayıtlı, Japonya'nın güneybatı bölgesindeki Kumamoto Vilayette ölümcül bir deprem sonrasında yılından bu yana en düşük oldu.

İleriye dönük olarak, Mart tarihinde sona eren çeyrekte iş ortamını yansıtan Endeksi 2 okuyordu. 2020 ikinci çeyreği için, dizin 1.1 de geldi.

Demir cevheri fiyatları, bu arada, küresel piyasada yeni bir multi-ay yüksek, Çin ile artan altyapı yatırım beklentiler nedeniyle çarptı. Demir cevheri spot fiyatı 4.95% ton başına $94.35 bu hafta başlarında, keskin bir dönüş Kasım ayı ortasında kaydedilen ton başına $70 arttı. Demir fiyatları güncel yıl %16 artış komuta ING tarafından yapılan bir araştırma, bir rapor dikkat çekti.

Demir cevheri fiyatları Odisha devlet kiraları Mart ayında sona eren 20 demir cevheri madenleri için bir ihale iptal etmiş gibi daha da Hindistan'da 2020 Mart artması öngörülüyor. Ayrıca, kira süresi sona erecek olan 5 maden, 60 milyon ton üretim sıkıntısı sonuçlanır ihale sürecinin bir parçası olmayacaktır.

Hintli devlet yeni tekliflerini açıkladı ve öngörülen süre içinde ihale sürecinin tamamlanması garantili olmasına karşın, analistler madencilik kiralama konusu işlemler tamamlandıktan sonra, sadece 2020 yılının Eylül ayında olacağını belirtiyorlar. Madencilik düzenleyici izni aldıktan sonra başlaması için ayrıca başka bir üç yıl sürer. Eğer demir cevheri fiyat seviyeleri ton başına $90'larda olsa bile, hükümet 2020 yılına kadar 68 ton başına sadece $ortalama tahmin olarak Avustralyalı madenciler için son derece karlı. Bu nedenle, temelleri daha baş AUD/CHF çifti iyilik.

Teknik olarak, AUD/USD çifti 74.25 güçlü destek buldu. Bir sonraki büyük direnç 75.30 yakınlarındaki bekleniyor. Parite 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor ederken, stokastik osilatör boğa bölgesine doğru yükseliyor. Bu nedenle, AUD/USD, çifti bir yükseliş kısa vadeli kalmasını tahmin ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: