Aussie Güçlendirir Güçlü İş Verileri

 

Avustralya Doları G10 para birimleri karşısında dün Temmuz için güçlü istihdam verisini takiben, Avustralya (Merkez Bankası) RBA tarafından Eylül politika toplantısında faiz oranı şansı azalan kazandı. Trump aynı zamanda iştah Amerikan doları karşısında Avustralya Doları değer kazanması için önde gelen risk artmıştır Çin ithalat tarife ertelenmesi Aralık zamları. 0.6747 düşük, AUD/USD 0.6780 yüksek son 24 saat içinde yükseldi.

Avustralya İstatistik Bürosundan yapılan açıklamaya göre, ekonomi Temmuz 14,200 karşı ekonomistlerin beklentisi 41,100 yeni iş yaratılmıştır. Özellikle, Haziran ayında, ekonomi 2,300 işini kaybetti. Katılım oranı %0,1 66.1% arttı, işsizlik oranı değişmeden %5,2 seviyesinde tutmak.

Temmuz ayında oluşturulan yeni işlerin çoğunluğu tam zamanlı kategorisi vardı, part-time kategorisi-mesajların sadece 6.700 ile. Altı kullanım oranı da benzer bir düzey 13,8 oranında artarken işsizlik oranı %0,2 %8,4% mevsime göre ayarlanan açısından yükseldi.

İşsizlik oranı %5'in altına düşürme şansı olan Westpact Justin Smirt, ekonomist, inanıyor. Aslında, Westpact işsizlik oranında bir artış öngörüyor. Smirt açıkladı neden o bekler işsizlik oranı artış mevcut düzeyi: “sağlam Bir güncelleme ama katılım vurmak yeni bir rekor aynı zamanda. Böylece istihdam büyümesi daha iyi performans beklentileri devam ederken işsizlik oranı %5.2 civarında çok yapışkan. Bunun gibi, işsizlik yakında şöyle dursun, hiçbir zaman %4,5 RBA doğal oranı aşağı 5'ten% alırken görmek zordur.”

Avustralya Merkez Bankası faiz oranı taşır işgücü piyasasında değişiklikler dayalı olacağını kesin olarak Mayıs ayında ifade etmiştir. İşsizlik oranı enflasyon artışı için %4,5 varması gerektiğini ayrıca RBA belirtti. Ancak, Mayıs ayından bu yana, işsizlik oranı %4.9 yükseldi, RBA iki kez Temmuz ayında %1 yerine götürüp kriter hızını kesmek zorunda kaldı.

Temmuz ayında iş verileri, işsizlik oranının aşağı getirmek olmasa da, finansal piyasalar olumlu RBA şimdi Eylül politika toplantısında faiz oranlarını değiştirmeden bırakmak için beklenen veri olarak yanıt verdi.

Ton başına $123 yüksek isabet sonra, demir cevheri fiyat $93 bu hafta başında düştü. Ancak, Goldman Sachs, tedarik sıkmak gerekçe göstererek, ton başına 115 $için önümüzdeki üç ay içinde rebound çelik üretimi için hammadde tahmini var. Demir cevheri Avustralya'nın en büyük ihracat gelir kaynağıdır.

Goldman Sachs, güçlü iş verileri ve iyimser demir cevheri fiyat rapor Aussie yükseliş kısa vadede devam etmesi beklenmektedir.

Teknik olarak, AUD/USD 0.6748 destek buldu. Bir sonraki direnç 0.6820 yakın bekleniyor. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, stokastik göstergesi yükseliyor. Sonuç olarak, yükseliş önümüzdeki günlerde devam etmesini bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: