İsviçre Frangı Corona Risk Modu Kapalı Güçlendirir-

 

Euro dolar Almanya'nın Rip Enstitüsü işletme duyarlılık Endeksi beklenmedik bir düşüş bildirdi sonra İsviçre Frangı karşısında düşüş devam ediyor. Bu düşüş de, dünya genelinde Corona yayılması üzerine artan endişeler nedeniyle kapalı modu riski-pazar düğmesi yardımıyla oldu. Olmaması müdahalelerinden sonra İsviçre Ulusal Bankası, para birimi dahil ‘manipülasyon’ izleme listesi de etkin Frangı ralli hız kesmeden karşı euro. 1.0716 bir yüksek, EUR/CHF çifti 1.0675 en düşük Son 24 saat içinde reddetti. Döviz çifti düşük üç yıllık bir gelenek olduğunu.

Alman iş duyguları 2020 başında kötüleşti, önümüzdeki ay için karamsar bir bakış açısı yansıtma. İş ortamı Endeksi 95.90 Ocak ayında azaldı, 96.30 Aralık ayında, Rip Enstitüsü tarafından yayınlanan anket verilerine göre. Ekonomistler okuma 340 çıkmayı bekliyordu.

Alman ekonomisi 2020 korunan bir ruhla başlıyor, hazır giyim Başkanı Clemens Fuest gerektirdiğini belirtti. Hizmetleri A. Ş. endeks okuma çok erken iyimserliğe karşı rahatsız edici bir uyarı olduğunu benzer şekilde, ING Ekonomisti Carsten Brzeski belirtti. Ekonomi dibe, işgücü piyasası için Üretim zayıflık yayılma kaçınarak son aşamasında daha fazla dikkat çekti.

Geçen hafta, (Uluslararası Para Fonu) IMF ayrılmış bu yıl Almanya büyüme görünümünü revize etti, imalat sektöründe zayıflığa işaret. Küresel borç şimdi ekonomi 1.1% tarafından 2020 yılında %1,4, gelecek yıl genişletmek için bekliyor.

Rip anketine göre, mevcut koşullar Endeksi biraz 96.5'e yükseldi 98.7 önceki ay içinde. Ekonomistler 99 okuma bekliyordu. Ancak, beklentiler Endeksi 92.90 Ocak ayında azaldı 93.90 bir önceki ayda gelen. Bildirilen rakamlar Endeksi 94,50 dönemler için beklentilerini cevapsız.

İş duyguları büyük ölçüde imalat sektöründe geliştirilmiş. Geçerli tahmini 2017 Şubat ayından bu yana en iyi seviyeye geliştirilmiş ve işletmelerin önümüzdeki ay daha az negatifti.

Ancak, hizmet sektörünün Ocak ayında gösterge düşüş gördü, sınırlı beklentiler nedeniyle. Ticaret, iş duyguları Ocak ayında geçerli senaryo ve öngörüler genel gelişme üzerine geliştirilmiş. Mevcut ortam hakkında tahmini 2018 Haziran ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi inşaat sektöründe iş duyguları zayıflamış ve şirketlerinin önümüzdeki ay hakkında daha alaycı olduğunu.

Almanya'dan gelen zayıf ekonomik veriler euro satış teşvik ederken, Çin'in Wuhan şehri kökenli Corona salgını, piyasa beklentisi bir risk yarattı. Resmi haberlere göre, en az 81 kişi şimdiye kadar hayatlarını kaybetmiş ve 2.744 bulaşmış. Benzer durumlarda Avustralya, Japonya, Fransa, Nepal, Malezya, Singapur, Tayvan, Güney Kore, ABD, Tayland ve Vietnam'da saptanmıştır.

(WHO) Dünya Sağlık örgütüne göre, Koronavirüsler hastalık için ortak grip gibi SARS: Şiddetli Akut Solunum yetmezliği Sendromu (MERS) Orta Doğu Solunum Sendromu olarak kritik hastalık için farklı sebep olan virüs büyük bir aileyiz. En son Corona için (2019-nCoV) Roman Corona, insanda hastalığa neden yedinci olarak adlandırılır. Salgının küresel ekonomi üzerinde olumsuz bir etki yaratması bekleniyor. Bu tür Frangı olarak varlıklarını güvenli liman altında kapak bulmak için pazar açtı.

Bu ayın başlarında, ABD Hazine döviz takip listesi altında İsviçre Frangı yerleştirilir. Hareket (SNB), İsviçre Ulusal Bankası Frangı zayıf tutmak için agresif adımlar atmaya cesareti vardır. SNB müdahale eksikliği ile, Frangı küçük muhalefet ile ralli devam ediyor. Para birimi manipülatör izle listesine Frangı Almanya'dan gelen zayıf ekonomik veriler, Corona salgını ve ayrıca EUR/CHF çifti ayı kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

ABD Hazine İsviçre hükümeti vergi indirimi ve döviz manipülasyonu yapmakla suçluyor bu bir izleme listesi ülkenin ekledi sonra, halkın parasını çağırdı. Piyasalar hareket gelecekte para birimini aşağı tutmak için denemek için agresif eylem için İsviçre Ulusal Bankası iştahı sınırlar beklenen İsviçre Frangı bir Salı günü euro karşısında yüksek üç yıla yakın dürttü kadar.

Teknik olarak, EUR/CHF çifti 1.0750 direniş karşısında azalıyor. Bir sonraki büyük destek 1.0635 yakınlarındaki bekleniyor. Ayrıca, stokastik osilatör ayı diliminde. Bu nedenle, döviz çifti daha kısa vadede düşüş tahmin ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: