Kasım ayında avro bölgesi İmalat Sektöründe Sözleşmeleri

 

Euro dolar keskin dün dolar karşısında Kasım ayında imalat sektöründe bir daralma gösteren IHS PMI yok PMI (Satın alma Yöneticileri Endeksi) verilerine rağmen yükseldi. Özellikle, düşüş oranı, bir önceki aya göre yavaşladı. Doların düşük performans için ana nedeni ABD imalat faaliyeti beklenen daralma daha kötü raporları vardı.

Avro bölgesi fabrika PMI 46, Kasım ayında gelişmiş, 45 önceki ay içinde. Bildirilen rakamlar 46.60 flaş tahmin daha iyiydi. Ancak, 50'nin altında bir okuma hala bir endişe nedeni olan ekonomik daralma gösterir. Bu ay da dahil olmak üzere, imalat sektörü, 10 aylık bir süre için sözleşmeli vardı.

4. çeyrek 2019 için anket verileri imalat sektöründe 1'lik bir daralma gösteren IHS PMI, Chris Williamson, baş iş bir ekonomist, dikkat çekti.

Avrupa'da ilk dört ekonomileri arasında, Fransa Kasım-m olarak o-m üretim genişleme bildirdi. PMI 51,7 gül, 50, 7 Ekim içinde. Flaş tahmin 51.60 oldu. Beş ay içinde Fransız üretim çıkışı en hızlı artış oldu.

Beş ay okuma en iyi PMI raporlama rağmen, Almanya masanın altında kalmaya devam ediyor. İmalat sanayi Kasım ayında küçüldü. Yine de, imalat üretimi, taze siparişler ve istihdamda son düşüş son birkaç ay içinde çok daha kötüydü.

Başlık PMI/SAE Almanya PMI Kasım ayında 44.10 yüksek beş ay için geliştirilmiş, 42.10 bir önceki ayda gelen İHS. Bildirilen rakam 43.80 ön tahmine göre biraz daha yüksek oldu.

Bir ekonomik toparlanma yakınlarındaki bir yolu yoktur, imalat sektöründe hafif bir iyileşme rağmen PMI, İHS de Phil Smith, Müdür Ekonomist gerektirdiğini belirtti. Smith dedi, “imalat sektöründe alınan küçük bir adım doğru yönde hareket etmek PMI beş ayın en yüksek Kasım, ama Kalır bir yolu bile istikrar bırak, yeniden büyüme.”

Benzer şekilde, İspanya PMI 47,50 Kasım ayında arttı, 46,80 Ekim ayında gelen. Sektörün performans 2019 4. çeyrek GSYİH rakamları etkileyecek İHS PMI, Paul Smith, Ekonomi Müdürü gerektirdiğini belirtti. Smith şöyle dedi: “İken göreli gelişme bu ayın PMI yükseltir umut en kötü endüstriyel inişe geçerken, sektörün Kalır bir önemli sürüncemede İspanyol ekonomi ve ayarlamak için tartın üzerine GSYH dördüncü çeyrek.”

İtalya sekiz ayın en düşük PMI rakamı gönderildi. Ülkenin İmalat PMI 47.60 Kasım ayında düştü, 2019 Mart ayından bu yana en kötü iş koşullarını yansıtan. Ayrıca sanayinin dördüncü ardışık daralma olur.

İlgili İtalya imalat sektöründe daralma, Amritpal Virdee, Ekonomist İHS PMI, şöyle devam etti: “En son üretim rakamları geliyor İtalya devam etmek hayal kırıklığı ile Kasım ayı PMI verileri gösteren kriz derinleşiyor.”

ABD, imalat faaliyeti Kasım ayında stoklar ve yeni siparişlerdeki düşüş nedeniyle düşüş dün yayınlanan İSM İmalat rapora göre devam etti.

İSM imalat aktivite Endeksi Kasım ayında bir önceki aya 48.3 bir düşüş kesinlikle kaydedildi. Ekonomistler 49.4 bir okuma bekliyordu. Taze emir 47.2 düştü, 49.1 Ekim ayında gelen. Stoklar Endeksi 45.5, 3.4 puan düşüş de önceki aya göre durdu.

Yorumda ABD imalat faaliyeti, Ian Shepherdson, baş ekonomist Pantheon Makroekonomi, " dedi, “yapışıp bir hafif durgunluk ile çok az umudu bir gerçek kısa vadeli canlanma. Bu iş büyüme ve yatırım harcamaları üzerinde önümüzdeki birkaç ay içinde tartmak, Ocak ayında hafifletilmesi [Federal Rezerv] bir daha da ekarte etmek için hazır değiliz noktaya gelecektir.”

Avro bölgesi imalat aktivitesi flash tahminini aştı ve ABD imalat faaliyeti ekonomistlerin beklentilerinden daha kötü sayılırdı, EUR/USD kısa vadeli yükseliş kalmasını bekleyebilirsiniz.

Teknik olarak, EUR/USD 1.1020 de direncini kırdıktan sonra yükseliyor. Bir sonraki büyük direnç sadece 1.1090 yakınlarında bekleniyor. Ayrıca, hareketli ortalama osilatör pozitif bölgede yükseliyor. Döviz çifti de 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle, kısa vadede kalmak boğa döviz çifti bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: