Disney ESPN Sıkıntılardan Karışık 1Q18 Sonuçlar Mesajlar

 
Walt Disney Co dev medya ve Eğlence. (31 DİS) mali 2018 ilk çeyrekte kar %78 oranında artış olduğunu bildirdi, mali 2017 yılı benzer dönemine göre. Kar artışının büyük vergi artışları ve Park & Resorts gelirlerinde yüzde 13'lük bir büyüme nedeniyle oldu. Aylık kazancı analistlerin tahminlerini aştı ise, gelir beklentilerini kısa düştü. Şirket ayrıca 2018 için etkileyici bir proje boru hattı duyurdu. Yine de, nedeniyle..aşağıda sunulan nedenlerle hisse fiyatını kısa vadeli bir düşüş tahmin ediyoruz

Burbank, Kaliforniya-ilk Disney toplam gelir tabanlı çeyrek 3.0 milyar$, aynı dönemine geçen yıl 5 milyar 14.78 $%4 kadar. Thomson Reuters Konsensüs tahmini son çeyrek milyar 15.45$.

1Q18 için, Disney 2.479 milyar$, ya $1.55 payı, 1Q17 ile karşılaştırıldığında 4.423 milyar$, ya da $2.99 payı, net kar açıkladı. Şirketin yeni gelir vergisi düzenlemelerinden elde 728 milyon$. Genel olarak, Disney'in diğer faydalar toplamı 2,2 milyar$.

Özel eşyalar hariç, şirketin 31 Aralık'ta sona eren çeyrekte hisse başına $1.89 kazanç bildirdi, geçen yılın aynı çeyreğine sırasında hisse başına $1.55 olarak gerçekleşti. Wall Street analistlerinin 1Q18 için hisse başına $1.61 kazanç bekliyordu.

Segment bilge:

  • Medya ağları Q1 gelir 6.24 milyar $azaldı. Analistler 6,35 milyar dolar gelir bekliyordu.
  • Tema Parkları ve Tatil gelir %13'e 5.15 milyar dolara ulaştı ve 1 milyar 4,86 $StreetAccount Konsensüs tahmini aştı.
  • Stüdyo eğlence gelirlerinin %1 2.504 milyar dolar olarak gerçekleşti ve milyar 2.75 $Wall Street tahminleri kaçırdı.
  • Tüketici ürünleri ve interaktif medya %2 1.45 milyar $kayıp milyar 1.52 $Sokak tahminleri kaçırdı.

Çeyreğinde, Disney film stüdyosu üç filmleri: Star Wars: Jedi, Thor Ragnarok ve Coco üretti. Hala, Stüdyo segment faaliyet gelirleri düşük ev eğlence ve çizgiler satışlar nedeniyle düştü.

Star Wars evreni genişleterek olacağını Disney de duyurdu. Bu bağlamda, şirketin David Benioff ve Weiss işe, HBO yaratıcıları Thrones Oyun vurdu.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Disney geleneksel bir medya şirketi olmaktan dijital eğlence dünyasının lideri kendini dönüştürmek için, ve TV programlarını izlemeyi tercih eden kitlelere ulaşmak için planlama ve filmleri aylık abonelik online.

Aralık ayında, Disney için 66.10 milyar $borç da dahil olmak üzere Yirmi-İlk Century Fox satın aldı. Söz konusu satın alma her iki şirketin yönetim kurulları 2021 sonuna kadar dönüşümü yönetmekten uzun zamandır CEO'SU Bob Iger istedi. Fox James Murdoch, CEO'SU, aynı zamanda geçiş ile yardımcı olacaktır.

ESPN aboneleri devam kaybı için 1.193 milyar dolarlık Medya Ağları’ net gelirin %12'lik bir düşüş gerçekleşmiştir. Düşüşe karşı, Disney sporseverler bu yıl için akış servisi başlatmayı planlıyor. Spor yayın hizmeti ESPN Plus olarak adlandırılmış ve mevcut aylık $4.99 bir maliyetle yapılacak. Ayrıca, aile eğlence sunan da 2019 planlanıyor. Ancak, hisse senedi analistlerin kaçıran üç tümen, düşük performans yüzünden zayıf kalır. Zayıflık da genel gelir-y düşüş-o y tarafından güçlendirilmiş.

Fiyat grafiği 108.40 de hissesi için güçlü direnç gösterir. Ayrıca, stokastik göstergesi ayı diliminde. Bu nedenle, hisse fiyatı bir düşüş bekliyoruz.

Disney hisse senedi fiyatlarındaki Olası düşüş kazanmak için, güvenilir bir ikili komisyoncu tarafından sunulan bir opsiyon satın alabiliriz. Seçeneği yedi işlem günü boyunca geçerli kalmalıdır. Ayrıca, Disney opsiyonu yatırımı ile yola devam etmek için $105 yakın ticaret olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: