Pound Olumlu Brexit Deyimi Barnier Kurtarır

Döviz piyasasında dün yüksek drama bir gündü, Euro, Sterlin karşısında 0.8780 sabah Mart ayı sonuna kadar Brexit bir anlaşma elde etmek için Theresa may'in çabalar büyük bir aksilik ulaşan raporlarda ticaret için toplayıp ile. İNGİLTERE ve Avrupa Birliği müzakere Heyeti Kasım ayında bir toplantı için zamanında İrlandalı sınır dayanak üzerinde boşluğu doldurmak için mücadele olduğunu bildiriyor belirtti.

Ayrıca, Başbakan Olabilir kısıtlı olduğunu itiraf eden “önemli” konular var ne olursa olsun görüşmeleri o gitti kadar Pazartesi sabah. Ancak, Pazartesi günü geç saatlerde, İngiliz Sterlini ve AB Baş Müzakerecisi Michel Barnier Brexit bir anlaşma hemen hemen hazır olduğunu belirtti haberlerde olduğu gibi Euro karşısında kayıplar etrafında dönmeye başladı.

 

Pound için başka bir uçucu gün

Tamamlayarak Salı günü son Brexit görüşmeler tahmin eden İNGİLTERE'NİN Kabine üyeleri, konuyla zorlukla ilgili toplanması, anlaşma için İNGİLTERE hazırlık durumu hakkında bir güncelleme söz dışında konuştuk olacağını bilgi verildi. 2.45 Pazartesi günü AB, uzun vadeli serbest ticaret anlaşması 2020 sonuna kadar imzalanabilir etkin olmak için yapılandırılmış olan gümrük dayanak, ek koşullar bağlayarak son dakika talepleri bir dizi ile geldi gibi olmadı bir atılım aramak kadar müzakereler devam etti. Ancak, Brexit anlaşma Barnier iyimser ifade Pound düşüş eğilimi tersine dönmüştür.

Barnier ise alıntı olarak söylüyor: “Hatta bu hafta sonu müzakereciler çalıştı yorulmadan ulaşmak için bir anlaşma olarak bu an, bu anlaşma henüz ulaştı. Herhangi bir müzakere olarak, son streç her zaman en zorudur. Ortak çabalarımızın temelinde, olası bir anlaşmanın parametreleri çok büyük ölçüde tanımlanmış, İngiliz tarafında, kabinenin Salı günü bu parametreleri incelemek için bir araya gelecek. Son derece hassas bir noktada bulunuyoruz. Benim tarafımdan en küçük ortak açıklama müzakerelerin başarısız olmasını isteyenler tarafından istismar olabilir.”

Barnier açıklamasının ardından yatırımcılar, dolar karşısında duygusal olarak kritik 1.14 düzeyinde Sterling koruyucu görüldü. İNGİLTERE Başbakanı Theresa May hala Kasım Brexit bir anlaşma için planladığı büyük haber yayınları da bildirdi. Avrupa Komisyonu, İtalya ile ekonomik çatışma artırmaya kendisi gibi hazırlanan Kanal boyunca, euro 16 Ayın en düşük seviyesine düştü.

Tüccarlar da yumuşak ekonomik veri dizisi ayrılmış Aralık toplantısında ekonomik büyüme tahminlerini revize etmek için Yönetim Kurulu köşesi, Goldman Sachs ile milletvekilleri eğer yavaşlama beklenenden daha kötü olursa hızı artar başlangıcı ertelemek zorunda olabileceğini söyledi olmasından endişe duyuyorlar.

Hükümet onun bloğu üyeleri de kendi vatandaşlarına karşı saygısızlık sergilemeye devam ederse, AB bütçe kararları ve diğer politikalarını engelleyebilecek İtalya'da, Başbakan Matteo Vittorio Veneto Pazar günü açıkladı. Fransa bu arada bir sonraki dünya çapında kriz öncesinde euro güçlendirmek için yoğun bir kampanya başlattı, AB başka bir felaket hayatta kalmak için yeterince güçlü değildir ve mali birlik olmadan bozulmaya karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

Bruno Le Maire, Fransız Maliye Bakanı, uyardı orada sadece bir hafta kaldı, Almanya ve Hollanda-led “Hansa Ligi” tam uzun zamandır ertelenen reformlar.

Bruno Le Maire dedi: “Ya biz bir avro bölgesi bütçe ya da orada olacak eninde sonunda olacak hayır euro tüm. Eğer yeni bir mali ve ekonomik kriz yarın olsaydı, eurozone cevap olamazdı. Avro bölgesi savunma inşa ediyoruz-bu gerçekten çok acil. Çok uzun zamandır konuşuyoruz.”

Bu nedenle, son iki gün içinde gelişmeler Sterlin karşısında euro zayıf olması beklenmektedir.

Teknik olarak, EURGBP çifti resimdeki gibi inen bir kanal boyunca hareket ediyor. Ayrıca, stokastik göstergesi boğa bölgesine ulaştıktan sonra düşüş başladı. Sonuç olarak, EURGBP çifti aşağı doğru hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: