Kanada Fakir Perakende Satış Verilerine Rağmen Dolar

 

Kanada Doları, dolar ve diğer büyük para birimleri karşısında güçlendirerek döviz piyasası katılımcıları şaşırttı, zayıf perakende satış verisini rağmen. Loonie bu yükseliş Kanada Merkez Bankası daha fazla parasal sıkılaştırma şansı sınırlı olduğu konusunda uyardı bir dönemde geldi. Hala, Kanada Doları sıralanmamış ticaret genel ekonomik yavaşlama, Çin, Meksika duvar ile ilgili sorunlar ve sinyalleri zayıf kalan dolar, karşı kazanmayı başardı. 1.3241 bir yüksek, USD/CAD çifti 1.3130 Cuma günü toparlandı ile kapanmadan önce düştü.

 

Loonie sürprizler piyasa katılımcıları Forex

İstatistik Kanada-m perakende satış milyar 50.40 $Aralık ayında düşüş, ancak %0.3 düşüş analistlerin beklentilerini daha iyi-o %0.1 m bildirdi. Düşüş benzin istasyonlarında %3,6 düşüş ve aletleri ve elektronik mağazalarında %4'lük bir düşüş olmuştur. Ancak, hafif ve otomobil parçaları satıcıları, satışlar %1'lik bir artış ile telafi edildi.

Faiz oranlarındaki değişiklikler ekonomik veriler tamamen bağımlı olan bu arada, Kanada Merkez Bankası (BOC) Başkanı Stephen Poloz, bir kez daha belirtti. Ayrıca, süre veren bir konuşma Montreal, Poloz kaydetti o “son derece belirsiz” için kriter hızına ulaşmak hedef seviyesi arasında 2.5 ve %3.5. % 1,75 enflasyon oranı, ekonomik büyüme hızını korumak için yeterli olduğunu şu anda, Poloz umuyor.

BoC ekonomik verileri izlemeye devam edeceğiz ve ekonomi, özellikle gayrimenkul ve mortgage piyasaları üzerindeki etkileri çalışma olacağını Poloz edilmiştir.

Poloz söyledi: “Verilen bu belirsizlikler, biz tuttu faiz oranını değiştirmeyerek yüzde 1.75 yana geçen Ekim ayında. Yurtiçi ve uluslararası durumlar geliştikçe kesinlikle veri bağımlı kalmaya devam edeceğiz.”

Birçoğu (NAFTA) daha önce Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması üstün yeni Kanada, Meksika ve ABD anlaşmaya farkında olmayan yöneticiler en son anket gösterir. Özellikle, FP500/Forum Araştırma İş Barometre çalışma ankete katılan yöneticilerin %50 eski anlaşma USMCA daha Kanada ekonomisi için çok daha iyi hissettiğini ortaya koymuştur.

Bir röportaj ile Mali Post, Lorne Bozinoff, Cumhurbaşkanının Forum Araştırmaları, şöyle devam etti: “algı olduğunu orada bir sürü ödünler için ABD'YE süt, ilaç patentleri ve böyle şeyler. İnsanlar bu imtiyazlar için hassas ve anlaşma yararları yeterince tanıtım olduğunu bilmiyorum. Bu yüzden PES ettik, ama biz ne yaptık? Ve çok daha kötüsü olabilirdi demek için yeterli olduğunu düşünmüyorum.”

USD/CAD çifti 1.3310 direnç karşı karşıya sonra düşüş başladı tarihsel fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki büyük destek 1.3090 yakın beklenebilir. Parite 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem yaparken, SİNYAL göstergesi negatif bir okuma var. Sonuç olarak, önümüzdeki hafta ayı kalma döviz çifti tahmin edebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: