Amazon BİZE Karşı Dava Dosyaları JEDİ Sözleşme Üzerinde DoD

 

Online perakendeci Amazon.com A. bulut bölümü. (Nasdaq: AMZN) (Pentagon), ABD Savunma Bakanlığı karşı Federal Talepler Mahkemesi 8 Kasım'da Microsoft (MİCROSOFT) için (Ortak Girişim Savunma Altyapı) 10 milyar dolarlık JEDİ sözleşme, 10 yıla yayılan, niyaz son kararı ile ilgili dava açtı. Amazon bulut bilişim alanında liderlik konumunu korumak için sözleşme çok önemlidir. Ekim'de rapor üçüncü çeyrek kazanç 24. BÖLÜM (Amazon Web Services) bulut iş yavaşlama yansıtıyordu. Amazon hisse senedi fiyatı kısa bir süre içerisinde de kapalı.49, önce yakın 15.11 $veya -0.86% aşağı.

BÖLÜM 1 Microsoft alırlar JEDİ sözleşme zorlayacak Amazon tabanlı Seattle, Washington duyurdu. JEDİ sözleşmesi, 2018 Mart ayında kamuoyuna, ticari bir teknoloji şirketi ile Pentagon'un bilgi işlem çerçeve güncellemek için yapılandırılmıştır. JEDİ sözleşme sonunda Microsoft, 25 Ekim tarihinde verildi.

Göre hükümet, JEDİ Bulut olacak teklif “kurumsal düzeyde, ticari IaaS (servis olarak altyapı) ve PaaS (platform as a service) için Bölüm ve her görevin ortakları için iş Bölümü ve görev işlemleri.”

DURUMU göre, değerleme süreci opak ve önyargılı. BÖLÜM kusurları düzeltilmesi istiyor. Bu konuda, Amazon Web Hizmetleri sözcüsü, “DURUMU olduğunu benzersiz deneyimli ve nitelikli sağlamak için kritik teknoloji ABD askeri ihtiyaçlar ve kararlı kalır destekleyen Savunma Bakanlığı modernizasyon çabaları. Ayrıca hükümet ve seçilmiş liderleri objektif ve siyasi etkiden uzak bir şekilde satın alımlarını yönetmek, ülkemiz için kritik olduğuna inanıyoruz. Bu konuların incelenmesi ve düzeltilmesi JEDİ değerlendirme sürecinin çeşitli yönleri açık bulunan eksiklikler, hatalar, ve şüphe, önyargı ve önemlidir.”

Bulut bilişim alanı Microsoft ikinci %16 pazar payı ile yer alırken Amazon Web Servisleri Tarafından %33 kabaca pazar payı ile hakim olur. Özellikle, ABD Başkanı Donald Trump Mark Esper, Savunma Bakanı, sorumlu oldu geçen yaz sözleşme teklif sürecinin bir yeniden değerlendirme talep etti. O zaman, pek çok uzman sözleşme güvenli Amazon tahmin edildi. Trump eleştiriler sonrasında, Pentagon geçici olarak 1 Ağustos'ta sözleşme askıya alındı.

Trump ayrıca Washington Post derginin sahibi olan Amazon CEO'SU Jeff Bezos ile iyi ilişkiler içinde değil. İhale prosedürleri ile ilgili diğer işletmelerden çok sayıda şikayet aldığını Başkan da ortaya çıkardı. (ORCL) IBM Corp (IBM), ve Oracle Corp. değerlendirme ilk turda diskalifiye olduğunu hatırladı olabilir. Google JEDİ teklif geç 2018 yılında çekildi.

Amazon e-ticaret faaliyetlerini de sorunlar karşısında devam ediyor. Artık Amazon platformu üzerinden ürünlerini satmak olurdu geçen ay, (NKE) Nike belirtti. Şirket ayrıca, dördüncü çeyrekte daha zayıf bir görünüm verilmiş. Üçüncü çeyrekte (BÖLÜM 1) Amazon Web Hizmetleri 8.995 milyar dolar gelir, 9, 10 milyar $analistlerin tahmininin altında olduğunu bildirdi. Yıllık büyüme %35, üçüncü çeyrekte azaldı, ikinci çeyreğinde %37 ve ilk çeyrekte %41 den. Özellikle, Microsoft da Azure bulut iş yavaşlama bildirdi.

Pazar Amazon Microsoft için Sözleşmenin karşı bir dava dosyası için bekliyordu. Bu nedenle, hisse senedi-hafif düşüş önyargı ile ilişkili aralığında kalması bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında kapattı. SİNYAL göstergesi neredeyse düz ve hafifçe sıfır seviyesinin altında. Bu nedenle, hisse senedi boğa önyargı ile ilişkili aralığında kalmasını bekleyebiliriz.

 

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: