Kanada ve ABD Tamamlamak Üzere NAFTA Anlaşması

 

Kanada Doları Beyaz Saray Pazar günü bir süre verdiler önce pazar NAFTA soruna olası bir çözüm hakkında şüpheci olarak geri ABD Doları ile Cuma günü ertelendi. Analistler, önümüzdeki hafta içinde Kanada Doları için daha fazla potansiyel zararlar konusunda uyarıda bulundu. Beyaz Saray müzakereciler ABD ve Kanada arasında yapılacak ticari ilişkilerin koşullarını kabul etmek için dün sona eren ‘yapay’ bir süre vardı.

 

Kanada ve ulaşan NAFTA anlaşması bulunur BİZE

ABD yetkilileri, Meksika ile imzalanan ikili anlaşma Andres Manuel Lopez Marcos seçimde, Merkez Aralık ayı başında Meksika'nın yeni Cumhurbaşkanı olarak yemin etti önce onaylanması için tercih çünkü son gün geldi. ABD yasalarına göre, gözden geçirmek ve herhangi bir ticari faturaları imzalamak-60 gün arasında bir boşluk olmalıdır. ABD yönetimi Marcos seçimde, Merkez yeni anlaşma imzalamak için anlaşma ve Çöp bazı maddeleri reddedebilir korkuyor.

Marcos seçimde, Merkez müzakerelerde Koz karşı daha sert bir tutum almaktan söz ve cömert olmak için selefi kusur buldu. Mürekkep azalan anlaşma, ABD yönetimi için utanç verici bir yenilgi damgalama sırasında başa döndük diyalog almayı göze.

Beyaz Saray, bu yüzden tüm Kanada karşılıklı anlaşma ile ilgili ayrıntılar dahil, kabul eden Meksika ikili anlaşma güncelleme için planları ve üçlü anlaşmanın tam yapılır.

Yorumda ABD-Kanada görüşmeler, Karen Reichgott, bir ekonomist Goldman Sachs, şöyle devam etti: “Eğer ABD-Kanada görüşmelerin başarısız sonuçlanması ile sonu Eylül hala değişiklik yapılması için taslak metin bile aslında sadece bir ikili anlaşma imzalanmasına kadar en az 60 gün sonra. Bu nedenle, üçlü bir anlaşma hala ABD ve Kanada önümüzdeki haftalarda bir anlaşma ulaşmak mümkün değilse, 30 Kasım tarafından imzalanmış olabilir.”

Trump-Birleşmiş Milletler zirvesinde bir konuşma-bir tane elde Başbakanı Justin Trudeau bu çaba için soğuk bir cevap verdi müzakereler arka koltuğa geçen Perşembe aldı.

Trump şöyle dedi: “Ben söyledim ona ‘unut bunu.’ Müzakereler ve Kanada müzakere tarzı ile çok mutsuzuz. Pek çok temsilcisi gibi değiliz.”

Toronto DÖVİZ stratejisi Mark McCormick, Kuzey Amerika baş-TD Menkul Kıymetler merkezi ve TD Securities ekibi de yabancı yatırımlar için dış ticaret açığı ve hakim atmosfer küresel sermaye akışının ders Kanada Doları karşısında eğimli olduğunu gösteren işaret etti.

Analistler, ABD vergi reformuyla yurtdışında yatırım için ülkenin doymak bilmez iştahı da döviz dengesi Kanada Doları karşısında akar kayar Kanada uzak yabancı para girişlerinin eğlenceli bir yer olduğuna dikkat çekti.

Son iki gün boyunca, ancak, işler ileri ABD ve Kanada müzakereciler Pazartesi en kısa sürede risk altında yıllık ticaret koymak 500 milyar dolarlık bir mücadele önlemek için çaba içinde NAFTA bir anlaşma imzalamak olabilir gösteren son rapor Reuters, başına yürümeye başladı.

BM Genel Kurul yıllık konuşmasını ertelenmesi sırasında bekleyen sorunları çözmek için Kanada Dışişleri Bakanı, Chrystia Freeland, Ottawa döndü.

Her iki taraf da devam etmek için meşgul telefonla tartışma ve uygun bir isimsiz Kanada hükümeti kaynağı, “müzakere sesi var iyimser ve enerjik.”

Peter Navarro, Trump ticaret ve üretim Danışmanı, belirtilen aşağıdaki Fox News: “En büyük sorunlar çözüldü ile Kanada” ve olabilir dışarı açmak için “büyük bir anlaşma için üç ülke.”

Sonuç olarak, temelde, Kanada Doları düşüş gün ilerledikçe boğa açabilirsiniz.

Teknik olarak, dolar 1.3050 seviyelerinde direnç vurdu, ve bir sonraki destek 1.2920 var. Bu nedenle, Para akışı göstergesi 50'nin altında bir okuma var, ve ABD doları / Kanada Doları bu çift yönlü bir dönüş bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: