BoC Vali Poloz – Kanada Ekonomisi 2H 2019 yılında tekrar

 

Kanada Doları ekonomisi Şubat ayında küçüldü, Ocak ayında vardı bazı kazançlar vazgeçerek son ekonomik veriler ortaya sonra BİZİ erken oturumunda dün zayıflamaya başladı. Zayıf kaynak çıkış analistlere göre ülke genelinde iş duyarlılığı genel düşüşün altını sebebi olabilir ilk çeyreğinde ekonomik daralmanın tahmin edilmektedir. Dolar, ancak, kazançları korumak için başaramadı ve yatırımcıların ekonomik verilere ve ticaret konsantre olarak keskin bir şekilde düştü. 1.3470 bir yüksek, USD/CAD çifti 1.3360 en düşük Son 24 saat içinde reddetti.

 

Greenback zavallı Kanadalı veri yararlanmak için başarısız.

Ekonomi 0.1% tarafından Şubat ayında sözleşmeli, Ocak ayında %0.3 genişleme kaydettikten sonra o Kanada İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan verilere belirtti. Ekonomistler ekonominin %0,3 oranında genişletmek olacağını tahmin etmişti. İstatistik kuruluşu olan kötü hava hayal kırıklığı numaraları için esas sorumlu olduğunu belirtti.

Son ekonomik veriler genel ekonomik senaryoya göre, Kanada ekonomisi, gelişme kaydetmek veya mali 2019 yılının ilk çeyreğinde bir daralma kaydı bile olmayabilir ekonomistler inandırmak. Sektör-bilge performansı genel durumu gösterir.

Taşımacılık ve depolama %1.6 düşüş kaydederken, yardımcı 1.50% büyüme kaydetti. Hem enerji ve imalat sektörünün %0,1 ve %0,4 bir düşüş yayınlanmıştır, sırasıyla. Madencilik sektörü 4.40 oranında geriledi.

Commons Finans Komitesi Evine konuşurken ekonomiye geri 2019 yılının ikinci yarısında bir büyüme yolunda olacaktır inandığını, Kanada Bankası (BOC) Başkanı Stephen Poloz dedi. Ekonominin çeşitli rüzgarlara karşı karşıya olsa bile, BoC Başkanı, üçüncü ve dördüncü çeyrekte Olası büyüme için bazı işaretler olduğuna inanıyor.

“Kanada ekonomisi şu anda bazı zorluklar ile karşı karşıya, ama ekonomi bu yılın ikinci yarısında hızlanacağına inanmak için iyi bir neden. Yeni veri geldikçe para politikası konaklama yeterli derecede değerlendirmeye devam edeceğiz. Özellikle, ev harcamaları, petrol piyasalarında ve küresel ticaret politikası gelişmeleri takip ediyoruz.”

Ancak, işyerleri Poloz kadar emin değilim. BoC bir anket başına, iş güven olumsuza döndü ve 2016 yılından bu yana en düşük seviyesine düştü. Soğutma bir ekonomi, küresel ticaret belirsizlik ve enerji sektörünün sorunları kasvetli outlook katkı sağlayan Merkez Bankası devlet analistleri.

Bu arada, düzeltme aşamasında olan ABD doları, daha güçlü Avrupa ekonomik veriler daha da zayıfladı. Para bir buket karşısında doların gücünü ölçen dolar Endeksi, art arda üçüncü seans için dün düştü. Endeksi 15.00 seviyesinin altına düşmüş, önümüzdeki günlerde daha fazla bir düşüş olasılığına işaret etti.

ABD dolarının yukarı yönlü yolculuk için ana engel bugün sona erecek olan iki günlük ABD Federal Reserve (Fed) toplantısı var. Başkan Jerome Powell tarafından ifade ve basın toplantısı takip eder. Ekonomistler politikasında bir değişiklik beklemiyor, ama piyasa Powell istikrarlı bir ekonomik büyüme ve yavaşlama enflasyon arasındaki farkı açıklayacak hakkında endişeli. Sürpriz Şahin bir açıklama olmadığı sürece, dolar zayıf kalmaya devam edebilir ve bu Kanada Doları yükseliş iyilik olabilir.

USD/CAD çifti 1.3470 seviyelerinde direnç karşı karşıya sonra azalıyor tarihsel fiyat grafiği gösterir. Momentum göstergesi yeni lows yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede zayıf kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: