BİZE Yaptırımların Bir Tur İle Rusya Tokat

 

Salı günü, Trump yönetimi iki yeni yaptırımlar ile Rusya tokat, ABD milletvekilleri, Rus ekonomisi felç için daha güçlü tedbirler dağıtımı için verilen diplomatik baskı montaj. İlk olarak, ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore ile petrol ticaret yasağını ihlal ve Rusya istihbarat bölümü Federal Güvenlik Servisi ile temasa karşı ABD yasalarını ihlal ettiği için çok sayıda Rus işletmeler ve yüksek mevkilerdeki kişilerin kara listeye.

Yaptırımlar Rus siber korsanları Ara seçimleri hedefleyen ortaya Microsoft (son araştırma raporu) ve diğer faaliyetler satın alma saldırıları, seçim-Rusya durdurmak için ABD yönetiminin girişimi altını çiziyor. Ayrıca Kremlin, zorlu ABD yönetiminin kararlılığını yansıtıyordu. Özellikle, ABD Dışişleri Bakanlığı, bu ayın başlarında açıkladığı yaptırımların etkisi dün aldı.

Yaptırımlar son turu 200'den fazla Rus şirketler, bireyler, bankalar, finans kuruluşları ve hükümet yetkilileri, zengin oligarklar Vladimir Putin'in en yakın müttefiklerinden ve bazı bazı da dahil olmak üzere etkileyecek ABD yönetimi yetkilileri ortaya çıkardı. ABD yaptırımlarına karşı çıktı ve Kuzey Kore, Rus petrollerini teslim kargo şirketleri en kötü etkilenecek. Ayrıca, Rus askeri ile ilgili denizcilik şirketlerinin de bu yaptırımların ısıya karşı karşıya gelecek. Özellikle, Vladivostok-gemiler tabanlı, Primorye Denizcilik Lojistik A. Ş için çalışıyor. ve Gudzon Nakliye A. Ş., gemi gerçekleştirilen olarak ABD yönetimi tarafından Kuzey Kore gemileri için petrol gemisine aktarmak için hedef olmuştur.

Hükümet yetkilileri, ancak, İran, Kuzey Kore ve Suriye ile ilgili konularda Rus işbirliğine ihtiyaçları var aslında temkinli yaklaşıyorlar.

 

Yeni yaptırımların etkisi

Son birkaç yıldır, Rusya doğrudan yabancı yatırım doğrudan yabancı yatırım önemli ölçüde azaldı. Yaptırımlar yeni bir dalga duyurdu zaman ruble sık sık düştü. Nisan ayında, Putin'in en yakın arkadaş karşı ABD yaptırımları Rus hisse senetlerinin piyasa değerini aşındırır ve on milyarlarca dolar Rus oligarkların servet yok dünyanın en büyük alüminyum üreticilerinden biri etkilendi.

BİZE yaptırımlar yeni yuvarlak önümüzdeki aylarda bir kez daha, teşvik eden sermaye çıkışı baskısı altında ruble vereceğini dün, Rus Ekonomi Bakanı Maxim Oreshkin kabul etti. Oreshkin da ekonomik büyüme görünümü kısmak gerektiğini önerdi. Diğer hükümet yetkilileri ruble, 2016 yılından bu yana en düşük seviyesine dokunmak için piyasa volatilitesi suçlamak meşgul olurken, Rus ekonomisi için kötü sel olduğunu, açıkça kabul eden ilk hükümet yetkilisi oldu.

Oreshkin dedi, “sorunun yaptırımlar tema, kriz, biz Türkiye, devam eden sorunları Arjantin ve Brezilya, tüm bu isteği açıkça etkileyen Rus pazarı.”

Döviz piyasalarında ABD yaptırımları fiyatlandırma başladı, ruble düşüş başladı. Maliye Bakanlığı daha önce ruble, 2018 yılında 61 dolar başına arasında ticaret ve 64 63 arasında ve gelecek yıl için tahmini vardı. Ancak, yaptırımlar yeni bir tur sonrasında, ruble bu Ağustos şimdiye kadar 67.70, %8'in üzerinde bir düşüş seviyesine düştü.

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, teknik olarak, USDRUB çifti sağlam bir yükseliş içinde. SİNYAL göstergesi de pozitif bölgede. Yani, USDRUB çifti daha fazla bir yükseliş beklenebilir.

Ruble daha sonraki 12 ay içinde azalacaktır, ve %1.9 için ekonomik büyüme tahminini kesilmiş, %1.8 olarak gerçekleşti Ekonomi Bakanı da inanmıyor.

Oreshkin açıkladı, “Biz muhtemelen gözden geçirmek için bu yılki ekonomik büyüme (tahmini) biraz 0.6 yüzde %1.8. Değişiklikler çoğunlukla kozmetik bir yapıda olacak.”

Rus Devlet tahvillerine yabancı yatırımcılar zaten BİZE yaptırım tehdidi nedeniyle önceki bağlarını terk etmiş gibi satış hızını artırmak, ancak Ekonomi Bakanı inanıyor. Enflasyon bu nedenle artırmak için, yoksul tahıl hasat ve zayıf ruble nedeniyle bekleniyor.

ABD milletvekilleri sakat Rusya'ya Beyaz Saray tarafından alınan önlemlerin memnun değil, ve Rus devlet borçları hedef Trump yönetim istiyor unutulmamalıdır. Borç hizmet ve faaliyetlerini fon Moskova yeteneğini tehlikeye girebileceği yönünde yatırımcılar, bankalar ve diğer finans kurumları tarafından Rus Devlet tahvilleri satın almak sınırlayarak, BİZİM milletvekilleri inanıyoruz. Bu Rus rublesi için felaket olabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: