Tesla Tedarikçilerden Karlarını Artırmak İçin İade Talepleri

 

1 Temmuz, elektrikli araba üreticisi Elon Musk, kurucusu ve CEO'SU Tesla, Inc. California fabrika bir hafta içinde 3 5000 Modelinin üretimi hedef elde (NASDAQ: TSLA) gönderdi. Haber tarafından 380 $100 $Tesla'nın hisse senedi fiyatı artırdı. Ancak, Çin'in misilleme tarifeleri araçlarda ABD'nin son birkaç gün içinde elde ettiği en traş ithal. Dün, Tesla elektrikli araba şirketi tarafından önceden harcanan miktarın bir kısmı geri dönmek için tedarikçileri sorular sordu. Ayrıca daha önce yapılan rezervasyonlar neredeyse dörtte biri iptal edilmiş bir rapordur. Bu gelişmeler, Tesla'nın hisse senedi düşüş kısa vadede dönüş için bekliyoruz. Tesla $303.20 Pazartesi günkü seans kapalı.

Palo Alto, Kaliforniya-şirket araç üreticisi tarafından 2016 yılından bu yana ödenen paranın bir kısmını iade etmek için bazı tedarikçiler talep etti. Tedarikçiler gönderilen memo uzun vadede her iki tarafın yararına olan şirket bir yatırım olarak iade nitelendiren Tesla faaliyete devam etmek için paranın önemli olduğunu açıkladı. Ancak, istek aldık tedarikçilerinden talep ettiği miktar ya da sayı ile ilgili hiçbir açıklık yoktur.

Ancak, beklendiği gibi, iade talebi bir otomobil geriye dönük indirimler istedi ilk kez olabileceği gibi piyasa katılımcıları ve analistler arasında gitmedi. Morningstar aracılık belirtilen “Otomobil David Whiston bir analist genellikle gelecekteki çalışmalar için tedarikçilere acımasız fiyatlandırma talepleri var, ama geriye dönük iadeleri çok duyduğumuz bir şey değil, ve bu şeyler bizim için endişe verici.”

Şirket endişe verici bir oranda nakit yanma oldu. Tesla 3.20 milyar dolar nakit ile ilk çeyrek çeyrekte harcama 1 milyar dolar sonra. Tesla ilk çeyreğinde 709.60 milyon $zarar kaydetti, ancak yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde karlı olacağını ümit ediyor. Ancak, birçok Wall Street analistleri argüman satın almak istemiyorlar. Şirket ayrıca yılın geri kalanı için para kazanmaya ihtiyacı olmadığını belirtti. Ancak, nakit yakmak oranı göz önüne alındığında, analistler Tesla yine fon bekliyor. Tesla tarafından yapılan en son talep, şirketin karlılık konusunda endişeli “ama tedarikçilerin kendi karlılık umursamıyorlar ifade eden bazı analistler, sert eleştirilerine aldı.”

Üretimi tavan gecikmeler, sipariş iptalleri yükselmesi, Rajvindra Gill, Needham & Co de bir analist göre. Gill olan iptaller geçen yıl ne 3 siparişleri iptal ediliyor her dört modelde bir, iki katı olduğunu söyledi. 3 Modeli teslim almak için dört ila ay ve bir yıl sürer. Baz modeli teslim sadece 2020 yılında bekleniyor. Gill ayrıca Model S ve Model X “cansız gibi high-end modelleri için talepte bulundu.” Ayrıca, analist şirket tarafından iddia edildiği gibi bu lüks markaların üretim bu yıl sonuna kadar 100 bin hedef seviyesine ulaşmak için beklemez. Şirketin %27 oranında 2018 yılının ikinci yarısında hedefe ulaşmak için teslimat hacmini artırmak için vardır. Analist de “sürdürülemez " olarak şirketin sermaye yapısı çağırdı.” Gill Tesla 2020 ile geçirmek için 6 milyar dolar bekliyor. Son olarak, Solungaç hisse bu seviyelerde aşırı değerli kalmasını gerektirdiğini belirtti sahiptir.

Onun bir parçası, kar dönmek için, Tesla harcamaları azaltmak için söz verdi. Ayrıca, şirketin son zamanlarda %9 oranında iş gücü indirdi vardır. Ancak, piyasanın yalnızca şirketin uzun iddiasını kazanırsa hissesi ödül olabilir. O zamana kadar, hisse senedi yokuş aşağı kalmasını bekleyebilirsiniz.

Hisse senedi 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü. Ayrıca, SİNYAL göstergesi daha negatif bölgede azalıyor. Açık bakiye birim göstergesi de ticaret yapıyor. Bu nedenle, hisse senedi fiyatı bir düşüş bekleniyor.

Bunun yerine kısa Sermaye Piyasası gitme, ikili bir komisyoncu tarafından sunulan bir opsiyon yatırım yapmayı planlıyoruz. Seçeneği Tesla 300 dolara yakın hisse senedi piyasasında işlem olduğunda satın alınabilir. Bu seçenek için son kullanma tarihi olarak 3 Ağustos seçmek için tercih ediyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: