Genişlemiş Ticaret Açığı Zayıf Kanada Doları Döner

 
Ham petrol fiyatları güçlü bir artışa rağmen, Kanada Doları Yen karşısında son bir ay için zayıf olmuştur. Ağustos ayında GSYİH-o-toptan satış bir dalış ve %0,1 m m kasılma Kanada Doları zayıfladı. Diğer taraftan, enflasyonist baskıyı ve Kuzey Koreli sayısında bir artış Yen güçlü tuttu. 89.50 Cuma günü daha aşağıda nedenlerle azalmaya kapalı olan CADJPY çifti, tahmin ediyoruz.

Kanada ekonomisi Ekim ayında 35,300 net iş parçasını, Kanada İstatistiklerine göre. İş eklemeleri sayısı 11. kez artış oldu. Bildirilen rakamlar analistler tarafından beklenen 15,300 daha fazla iş eklenmiştir. Geçen ay, ekonominin 10 bin iş ekledi. İş eklemeleri güçlü bir artışa rağmen, işsizlik oranı bir kademe artırarak %6.3 arttı, önceki ay rapor 6.2% den.

İstatistik Kanada da ihracat ve ithalat loş bir resim çizdi. Eylül ayında ticaret açığı ayrılmış için 3.2 milyar C$yenilenen Ağustos şekil, bir değişiklik göstermedi. Pazarın sadece 3 milyar C$ticaret açığı bekliyordu.

Japonya'da Tüketici Güven Endeksi okuma Ekim ayında 44.5 yüksek dört yılda çarptı, geçen ay 35,5 ile karşılaştırıldığında. Analistler, Tüketici Güven Endeksi, 43.okurken hafif bir düşüş bekliyordu.

Geçen hafta, İHS PMI Ekim ayında imalat koşullarda bir iyileşme bildirilmiştir. Okuma final İmalat PMI 52. 8 için Ekim ayında 52,5 Ağustos ayında. Analistler İmalat PMI verileri herhangi bir değişiklik tahmin etmedi. Özellikle, girdi maliyeti enflasyonu biraz artmış, böylece çıkış ücretleri bir artışa neden olur. 2016 eylül ayından bu yana, Japonya'da iş koşulları her ay düzeldi. Böylece, ekonomik veriler önümüzdeki hafta CADJPY çifti bir düşüş iyilik.

Teknik olarak, Schaff trend döngüsü aşırı bir durumu gösterir. Para akış endeksi de 100 seviyesine ulaştıktan sonra azalıyor. Böylece, CADJPY çifti, kısa vadeli düşüş bekleyebiliriz.

Döviz piyasasında, CADJPY çifti kısa pozisyon kurmayı istiyoruz. Giriş 89.60 yakın yapılmış, 90.60 üzeri zarar Durdur emri ile olur. Ticaret çifti 88.10 hakkında seviyelerine düşüşler zaman kapalı olacak.

Aynı şekilde, ikili piyasada, bir hafta için geçerli bir opsiyon yatırım yapabiliriz. Yalnızca CADJPY çifti 89.60 yakın spot döviz piyasasında esnaf yatırım planı ile devam edeceğiz.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: