IMF, Goldman Sachs Çin Ekonomisinde Pembe tablo Çiziyor

 

Çin yuan büyük rakiplerinden hafta ortası bazı karşı zemin kaybediyor. Zayıflık nedeniyle birçok analist ve yatırımcılar Pekin 2019 geri kalanı için güçlü bir gösteri olabilir ama ihtiyatlı iyimser olarak dünyanın ikinci en büyük ekonomisi tekrar bu hafta kaybedilen güven bir kısmı çıktı, bunun için şaşırtıcı değil. Son 24 saat içinde, USD/INR çifti 6.7160 düşük 6.7262 yüksek yürüdü ve 6.7205 seviyelerde bu yazı yazma zamanda ticaret olmuştur.

 

IMF ve büyük finans kurumları Çin ekonomisi iyimser görünüm sorunu

(Uluslararası Para Fonu) IMF) göre, Çin ekonomisi %6,3 tarafından 2019 yılında genişletmek için, %6.2 önceki outlook kadar tahmin edilmektedir. Son dünya ekonomik büyüme görünümü 2020 boğa için değil, daha önce öngörülen 6.1% daha bir çentik daha düşük olan %6.1 bir büyüme için çağrıda güncelleştirilmiş outlook ile.

ABD ve Çin arasındaki ticaret Savaşı nedeniyle ortaya çıkan zararlar için parasal ve mali teşvik eder, ama önümüzdeki birkaç yıl içinde bazı potansiyel riskler olduğunu IMF araştırmacılar söylüyorlar.

IMF araştırma raporu şöyle diyor: “Çin vardır hızlandırıldığını mali ve parasal teşvik için karşı olumsuz etkisi ticaret tarifeleri. Dahası, ABD-Çin Ticaret gerginlikler için outlook ticaret anlaşması umutları şekillenmesini olarak geliştirdi.

Genel görünüm iyi huylu olmakla birlikte, pek çok olumsuz risk vardır. Gerginlik yeniden alevlenir ve küresel tedarik zincirleri için büyük aksaklıklarla (örneğin otomobil endüstrisi gibi) diğer alanlarda işleyebileceği gibi ticaret politikası üzerinde huzursuz bir ateşkes var. Çin'de büyüme olumsuz sürpriz olabilir.”

IMF, Çin'de ekonomik toparlanma konusunda iyimser olan tek örgüt değil. Goldman Sachs, Morgan Stanley ve HSBC Holdings tahminlerinin kaldırdı, vergi indirimleri, ABD-Çin Ticaret görüşmeleri ve güçlendirilmiş Sanayi üretiminde ilerleme söz var. Morgan Stanley ekonomistleri sağlam kredi bilginin artan olasılığı nedeniyle giderek boğa olmak, fabrika fiyatlarındaki ticaret hacmi ve makul ters idame ettirebilecek.

Bir not müşterilerine, Ethan Harris, baş küresel ekonomi araştırma Bank of America Merrill Lynch, şöyle devam etti: “Politika yapıcılar var cevap için ABD-Çin Ticaret savaşı ile bir do-her neyse-onu-alır’ yaklaşımı destekleyen büyüme, alarak geniş bir dizi hareket hızı ölçer. Mali koşullarını iyileştirmek için başladı ve Mart İmalat PMI büyük artış ekonomik aktivite dibe vurdu ilk göstergesi olabilir.”

Emlak sektörü öne sürerek, yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs duyguları Mart, politika gevşemesi için güçlü stok ve öngörüler tarafından desteklenen bu yana iyileştirilmesi olan ikincil piyasada arazi satın alma ve satış verileri ve fiyat belirtmek olduğunu söyledi.

HSBC ekonomistlerinden Qu Hongbin ve Julia Wang, geçen ay açıklanan vergi indirimlerinin beklenen 2019 gayri safi yurtiçi hasıla %2'sinden fazlasını eşdeğer olduğu tahmin var. Kesikler ve diğer tedbirleri kendi kendini kurtarma sürekli olarak neden olacağı analistler inanıyoruz.

En son Reuters anket, Mart ayında Çin ihracatta bir canlanma bekliyor. İthalat potansiyel olarak üst üste dördüncü ayda da küçülür anket sonuçları da gösteriyor. Ekonomistler Reuters anketine ihracat %7,3 y-o-y geçen ay artış bekliyor, Şubat ayında yüzde 20 düşüş kaydettikten sonra. Çalışmada ayrıca, aynı dönemde ithalat %1,3 düşüş öngörüyor. Bilgi ve (CAİCT) Haberleşme Teknolojisi Çin Akademisi göre, cep telefonu ithalatı Çin 6 %23.3 milyon adet, geçen ay reddetti, çift haneli slaytların üst üste dördüncü ayda da temsil eden.

Analistler ve IMF tarafından iyimser raporlar yuan boğa dönüş bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: