Kanada Doları Kazanmak İçin Etkileyici TÜFE verilerine Rağmen Başarısız

 

Kanada Doları dün karmaşası vardı. Loonie dolar karşısında olumlu makroekonomik verilere dayanarak Asya ve Avrupa oturumu güçlendirdi. Ancak, Perşembe günkü seans başlangıcında, Kanada Doları piyasaya erken Olabilir sonuç beklenen ABD-Çin Ticaret görüşmeleri onun dikkatini döndü gibi kazanımların tamamını kaybetmiş. 1.3370 bir yüksek, USD/CAD çifti 1.3270 bir düşük düştü, 1.3350 seviyelerinde ticaret için kurtarma önce.

 

ABD-Çin Ticaret müzakereleri Kanada Doları trend hakim

Kanada İstatistiklerine göre, ülkenin tüketici fiyat Endeksi-o-m Mart ayında %0.3 m artmış, mevsim etkilerinden arındırılmış olarak. Mevsimsel Ayarlamalar olmadan, Endeksi %0.7 geliştirilmiş, Şubat aynı, ve ekonomistlerin beklentileri bir araya geldi. -O-y y olarak, mevsimsel olarak düzeltilmiş bazda %1.9 yükseldi, 1.5% Şubat ayındaki. Kesilmiş bazda %2.1 tırmandı ederken, aynı şekilde,-o-y, y olarak, medyan TÜFE Mart ayında %1,3 yükseldi. 0.1% noktası tarafından geliştirilmiş iki endeks Şubat ayına göre hem de %1.8 ortalama tahmini büyüme hızını aştı.

Kanada'nın ticaret açığı 2.9 milyar C$Şubat ayında daralmış, C Ocak ayında 3.1 milyar dolar olan istatistik Örgütü de belirtti. Ekonomistler için 3,5 milyar C$genişlemeye ticaret açığı bekliyordu. Ekonomik veriler, yüksek 2019 yakın ticaret ham petrol, ayrıca dün Avrupa seansı sırasında dolar karşısında Kanada Doları yükseliş katkıda bulunmuştur.

NYMEX tatlı ham sözleşme kapalı varil başına $63.78 ışık olsa da, Haziran BUZ ham vadeli $72.11/varil seans sona erdi Brent.

Jeopolitik da ham petrol fiyatlarındaki ralli lehine kalır, ABD tarafından Küba, Nikaragua ve Venezuela üzerinde düşünülen yaptırımların bir tur. Harry Tchilinguirian, bir kıdemli petrol analisti at BNP Paribas, şöyle devam etti: “ABD olduğunu öne basıncı İran ve Venezuela, jeopolitik ortamda destek.”

ABD ve Çin Mayıs ayında ayrıntılı ticaret anlaşmasını sonuçlandırmak olabilir bu haber çıktıktan sonra USD/CAD çifti eğilim tersine dönmüştür. İki tarafında üst düzey yetkililer, ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından imzalanacak bir anlaşma imzalamak için görüşmeleri iki tur daha yapmak planlıyoruz. ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin Pekin toplantıya katılması bekleniyor.

Prensip olarak, Çin, ABD tarım ürünleri ithalatını artırmak için, enerji, sanayi ürünleri ve hizmetlerinin yanı sıra, ABD ile olan ticari dengesizlik dar bir teklif kabul etti. Garanti bir ön anlaşma dahil olabilir. USD/CAD çifti haftalar nedeniyle görüşmeler ve ekonomik verilerin bültenleri ticaret ile ilgili haberler için uçucu dönüşebilir.

Teknik olarak, USD/CAD çifti resimdeki gibi yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Momentum göstergesi de artıyor. Ancak, parite 1.3380 seviyelerinde büyük bir direnişle karşı karşıya. Ezici bir çoğunlukla tek olumlu haber döviz çifti direncini kırmak için sağlayacaktır. Sonuç olarak, USD/CAD Aralık 1.3380 ve 1.3310 arasında önümüzdeki günlerde bağlı kalmasını bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: