Kanada Kanadanın Güvercinimsi Deyimi Bankası Dolar Aşağı

 

Japon yen iki ana sebep nedeniyle Kanada Doları karşısında güçlenmesi hafta ortası yoktur. İlki, Japonya'dan iyi bir ekonomik veri rakiplerine karşı kaymasını yen durdu. İkinci olarak, Kanada Merkez Bankası beklenmedik güvercinimsi politika beyanı, Kanada Doları karşısında güç kazanmak için yen destekli. CADJPY çifti 84.55 84.10 arasında son 24 saat içinde düştü ve döviz çifti hiçbir iyileşme belirtileri gösteriyor.

 

Güvercinimsi deyimi ayı Kanada Doları döner

Kanada Merkez Bankası şaşırtıcı güvercinimsi bir politika bildiri yayınladı sonra Kanada Doları yen karşısında dün düştü. Para loonie ABD doları göre 2017 Haziran ayından bu yana görülen en düşük seviyelere ulaştı ise en düşük seviyede eylül ayından bu yana ticaret, ana rakipleri çoğu göre, olmuştur.

Beklendiği gibi, para politikası toplantısında, BoC %1,75 de gösterge faiz oranını değiştirmedi. Karar beklenmedik olmasa da, Merkez Bankası tarafından yayınlanan güvercinimsi deyimi döviz piyasası katılımcıları şaşırttı. Arasında ifadeler dikkat çekti tüccarlar olduğunu söz eden “küresel ekonomik büyüme ılımlı bir büyük ölçüde beklendiği gibi,” hangi çelişki ifadesinin önceki ay olan ekonomik görünümü ise “katı.”

Olarak Kanada'nın ekonomik büyüme konusunda da, Merkez Bankası yavaşlama öngörüyor: “Kanada ekonomisi olarak bir bütün içinde büyüdük hattı ile, Bankanın projeksiyon üçüncü çeyrek, ancak veriler incelendiğinde, az gidişatı içine dördüncü çeyrek.”

Maria Berlettano, baş Kanada hükümeti kredi strateji CIBC, şunları söyledi: “Bir Ocak faiz artışı olabilir oluşur. Oranı kararı beklendiği gibi oldu, ama deyim güvercinimsi oldu. Açıklama, bazı yeni büyüme endişeleri kabul etti ve enflasyonist olmayan bir büyüme için ek oda olabileceğini de öne sürdü.”

BoC açıklaması sonrasında iki yıllık devlet tahvili getirisi 7.4 gibi baz puan 2.044% düşük iki ayda düştü, Mayıs ayından bu yana en büyük düşüş. Piyasada şu anda sadece Ocak ayında zam için %37'lik bir şans verir, %55 önceki seviyesinden aşağı.

Japonya'da (PMI) Satın alma Yöneticileri Endeksi PMI/Japonya Nikkei Hizmetleri 52.3 Kasım ayı durdu, altı neredeyse değişmeden-Ekim 2005 ayı yüksek. Bu endeks 50'nin üstünde kalan 26 ardışık hafta. 50 üzerinde bir okuma genişleme ve tersi gösterir. Üretim ve hizmetleri oluşan bileşik PMI da 2005 bu ay sağlam kaldı, 52.5 önceki ay içinde neredeyse değişmedi.

Dünyanın üçüncü büyük ekonomisi doğal afetler dize geçen yaz kurtarır, fabrika faaliyetlerini etkileyen ve teslimat bozmak gibi analistlere göre, iş etkinliği esnek kalır. Japon tüccarlar bir ticaret Savaşı ABD ile önlendiği olabilir iyimser. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin bir 90 kararınızı verdikten sonra Washington ve Tokyo arasındaki ticari anlaşmazlıklar önlenebilir bu gün ticaret ateşkes, çok inanıyoruz. Bugüne kadar rakiplerine karşı bu yıl kaybeden yen, katı hizmetleri veri ve iş harcamalarının azaltılması üzerinde gelişecektir. Bu nedenle, temelleri yen karşısında Kanada Doları daha fazla düşüş iyilik.

Teknik olarak, CADJPY çifti 86.30 destek kırıldı. Bir sonraki büyük destek sadece 83.10 almaktadır. Ayrıca, para akışı göstergesi 50'nin altında bir okuma var. Bu nedenle, CADJPY çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: