Moodys Düşürme Türk Finans Kurumları

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody, Salı günü 20 TÜRK finans kurumları döndürüldüğünü, kötüleşen ekonomik senaryo nedeniyle riskinde bir artış gösterdi. Bu düşüşün 6.5145 dolar karşısında Lirası önde gelen selloffs turu başlattı, Pazartesi günü 6.1200 yakın aşağı. Yatırımcılar ABD ile anlaşmazlığı yönetmek için ülkenin çabalarını takdir edilen Türk parası zayıflamış. Berat Albayrak, Türkiye Maliye Bakanı, Ankara BİZE karşı ticari yaptırımlar Ortadoğu istikrarsızlaştırmak olabilecek yayınlanan bir yazıda var. Bu yıla kadar, para biriminin değerini yaklaşık %40'ını kaybetti. Sorunu Türkiye, esir Türk hükümeti tarafından terör suçlamasıyla tutuluyor bir Evangelist Hristiyan bir papaz koşulsuz serbest Amerika'nın talebine kulak vermeyi reddederek başladı. Türk davranış alüminyum ve ülkenin çelik ithalatı %25 ve %50 görevleri tokat atan ABD Başkanı Donald Trump kızdırdı. Türkiye BİZİM ürünler adaşı ithalat vergileri ile misilleme yaptı. Ayrıca, Türkiye Merkez Bankası daha fazla kaymasını para birimi durdurmak için bir dizi önlem açıkladı, ama yatırımcılar bu öneriler, ülkenin mali durumunu güçlendirecek hiç de inandırıcı değil.

Daha geniş spektrum, yatırımcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan altında Maliye ve para politikasının yönü hakkında endişe duyuyorlar. Başkan, bir kendi kendini ilan eden “düşmanın faiz oranları” olmuştur artan basınç üzerine Merkez Bankası için tut faiz oranları düştü. Kendi konumunu güçlendirmek için, Erdoğan-in-law Maliye Bakanı olarak Albayrak oğlunu atadı.

Wall Street Journal bildirmişti Salı günü Almanya olduğunu düşünürsek sağlayan acil mali yardım için Türkiye'ye bulaşma korkusu, ancak, o olduğunu inkar ederek bir Alman resmi kim söyledi: “Seni ne kadar dışarıdan ama stres Türkiye'nin reform kendisi olmalıdır.”

O günden sonra, Moody's açıkladı düşüşünün ülkenin finansal kurumlar ve belirtildiği gibi, orada bir “önemli artış riski bir olumsuz senaryo. Türk bankalarının yabancı para fon üzerinde son derece bağımlı olan.”

Moody's kıdemli analisti ve Başkan Yardımcısı, Carlo Gori ve Genel Müdürü Sean Marion, var da uyardı yaklaşan bir finansman krizi Türkiye: “önümüzdeki 12 ay etrafında USD77 milyar döviz toptan tahvil ve sendikasyon kredisi, ya da %41 toplam piyasa fonları olması gerektiğini aldığımda başladı. Türk bankalarının tutun döviz cinsinden likit varlıklar milyar USD48 etrafında ve tamamen kullanılabilir olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile USD57 milyar zorunlu rezerv var.”

Analistler edilmiştir: “bir olumsuz senaryo, nereye yatırımcı duyarlılığı vardiya, risk uzun süreli kapatılması toptan pazar olur neden çoğu banka için maddi veya deleverage için gerekli dış finansman desteği hükümet veya Merkez Bankası.”

Yatırımcılar da Halkbank (HALKB içine ABD Hazine soruşturma hakkında endişe duyuyorlar.OLDUĞUNU), bir devlet-Türk borç vardı. Bankanın İran'a yönelik yaptırımları ihlal iddiaları üzerine önemli bir sorun ile karşı karşıya olabilir birçok yatırımcının korkusu. Banka suçlamaları reddetti ve yasal sınırlar içinde hareket ettiğini söyledi.

Kavgalı Suriye'de çatışan çıkarları üzerinden Türkiye ve ABD, ve ayrıca Rus savunma sistemleri satın almak için Ankara'nın planı hakkında mutsuz olduğunu BİZE.

Türkiye'nin ekonomik Endeksi 83.9 Ağustos ayında düştü, 21.9 ki dün yayınlanan verileri gösterir. Yorumda düşüş, Tim Ash, bir ekonomist BlueBay Varlık Yönetimi, şunları söyledi: “bence [bu] bir çok açık okuma çok sert düşüş.”

Ash daha söyledi: “Bu noktada zaman, Türkiye sahip olmak hemen hemen BM işlem yapılabilir. Pazar bankacılık sektöründeki sorunları temizlemek için para, Maliye veya eylem olup olmadığını politikası özel teslimat görmek istiyor.”

Darbe kurtarmak için, Türkiye Avrupa ile ilişkilerini yenilemek için çalışırken, bir takım konularda anlaşmazlıklar rağmen. ABD yaptırımları teröre teşvik etmek ve mülteci krizi artırabilir Paris'te Pazartesi günü Fransız meslektaşı bir araya gelen Albayrak, belirtti.

Türkiye Başbakanı ve Maliye Bakanları da Almanya'ya Eylül ayı sonunda gitmeyi planlıyoruz. Bu sorun, sistem içinde ve dışında yardım ile çözülebilir ancak, Medley Global Advisors LLC, Londra Nigel Rendell, analist inanıyor. Nigel Rendell söyledi: “Bu değişiklik, bankaların gecelik borçlanma Limitleri hedefleyen çalışıyor için rahat baskılar üzerine bankacılık sistemi yerine mücadele Türkiye'nin temel sorunu, hangi kalır süregelen yüksek enflasyon.”

Türk lirasındaki düşüş para politikası doğru ayarlanmış kadar devam edeceğini Rendell edilmiştir. Eğer Merkez Bankası enflasyon sorununun çözümünde ciddi olarak ilgilenen varsa, en az 500 baz puan faiz oranlarını yükseltmek gerektiğini söyledi gerektirdiğini belirtti. Bu yüzden, tüm bu faktörler bir arada düşüş eğilimine lira artması bekleniyor.

Dolar, yen, İsviçre Frangı ve altın artar belirsizlik arttığında, talep. Ayrıca, ABD ekonomisinin çok hızlı bir şekilde gelişmiş ülkeler geri kalanından daha genişliyor. Bu nedenle, doların daha fazla Lirasına karşı güçlendirmesi bekleniyor.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, teknik olarak, USDTRY çifti uzun vadeli bir yükseliş içinde. Parite yükselen kanal boyunca hareket, 5 güçlü destek veriyor. Bu nedenle, yatırımcılar, doların lira karşısında daha fazla yer kazanmak için bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: