SNB Tarafından Güvercinimsi Deyimi İsviçre Frangı Zayıflatır

 

Riskten kaçınma ruh döviz piyasası boğuşurken İsviçre Frangı dün toplandı. Ancak, Frangı odağı İsviçre Ulusal Bankası ve hayal kırıklığı yurtiçi makroekonomik verilerin para politikası toplantı iade olarak Kazanımları muhafaza edemedi. 0.9960 bir yüksek, USD/CHF çifti 0.9918 bir düşük düştü, 0.9945 seviyelere kurtarma önce.

Yaygın olarak beklenen SNB para politikası korumuştur ve ekside gösterge faiz oranlarını tuttu. Üç durumda aylık Libor, Merkez Bankası da hedef aralığı yerine yeni bir kriter oranını açıkladı.

İsviçre Ulusal Bankası verilen aşağıdaki ifade ile ilgili politikası oranı: “İsviçre Ulusal Bankası bugün sizlere SNB politika faizi. Şu andan itibaren, almak ve para politikası kararları ile iletişim kurarken bu oranı kullanır. SNB politika oranı üç aylık Libor daha önce kullanılan ve şu anda 0.75%duruyor hedef aralığını değiştirir.”

SNB aynı zamanda kültürel kararı: “Bu nedenle tanıtan SNB politika faizi olan geleceğin Libor garantisi yoktur. İNGİLTERE Finansal Davranış Kurumu tek Libor 2021 sonuna kadar sürdürdü yoluyla sağlayacaktır.”

Frangı savaşları ticaret nedeniyle güçlenmiş olarak genişlemeci bir para politikası benimsemeye devam edeceğini İsviçre Merkez Bankası da ima etti. Frangı hala aşırı değerli olduğunu ve döviz piyasasında dalgalı kalmasını Merkez Bankası gerektirdiğini belirtti. Yerel işletmeler ve döviz üzerinde düşüş baskısı rekabet gücünü sağlamak için, SNB faiz oranı korumak ve döviz piyasasına gerektiğinde müdahale kararı aldı.

Merkez Bankası açıklık konumunu piyasa müdahalesi ile aşağıdaki açıklamada: “SNB var genişlemeci para politikası kalır gerekli karşı arka fon mevcut fiyat ve ekonomik gelişmeler. Ticaret ağırlıklı olarak, İsviçre Frangı Mart ayında biraz daha güçlü olduğunu ve hala çok değerli. Döviz piyasasında durumun kırılgan olmaya devam ediyor. İsviçre Frangı yatırım çekiciliği düşük tutmak ve böylece para birimi üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla, döviz piyasasına gerektiğinde müdahale etmek için negatif faiz oranı ve SNB istekli temel kalır.”

Üretici Fiyatları Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre değişmedi o ayrı, İsviçre Federal İstatistik Ofisi belirtti. Verileri yayımlandı önce, analistler, ÜFE %0,1 oranında artış tahmin etmişti.

SNB bu güvercinimsi deyim ve zayıf ekonomik veriler hafif yönlü bir önyargı ile bağlı Frangı aralığında devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, USD/CHF çifti 0.9920 seviyeleri sağlam destek alıyor. Döviz çifti de 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapattı. Momentum göstergesi artan. Sonuç olarak, USD/CHF çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: