Brexit Anlaşma Barnier İyimser Yorum Pound Asansörleri

 

Sterling yürüdü karşısında dolar ve euro dünden sonra Michel Barnier, Avrupa Birliği baş müzakerecisi belirtilen bir Brexit anlaşma mümkün olabilir “içinde altı ya da sekiz hafta” eğer İNGİLTERE müzakereciler olmak gerçekçi olarak onların talepleri. Özellikle, bu Barnier ileri müzakereler alarak bildirmiş ikinci kez. İNGİLTERE yalnızca Avrupa Birliği ayrılacaklar (29 Mart 2019) yedi ay var.

 

Brexit umut ve güçlü GSYİH verileri

Konuştuğu sırada bir Sloven forum, Barnier kaydetti: “eğer biz gerçekçi, biz mümkün ulaşmak için bir anlaşma ilk aşamada müzakere, olan Brexit Antlaşması, içinde altı ya da sekiz hafta.”

İngiliz ticaret her türlü olmadan ilgili anlaşma 2019 yılında AB çıkış olacak kaygıları nedeniyle Pound geniş ayı olan döviz piyasasında, yer, Barnier yorumları İNGİLTERE hızlandırılmış bir çıkış önlemek için yönetmek olabilir bir sinyal olarak kabul edildi.

Barnier açıklamasının ardından pound tüm gelişmiş ekonomilerin para birimleri karşısında yükseldi, ve özellikle, %1, dolar karşısında son beş haftada 1.3040 hakkında yüksek seviyede ticaret yükseldi.

Yorumda miting, Viraaj Patel, bir döviz analisti at ING Londra, şunları söyledi: “Bu sadece gösterir bu anahtar şey insanlar görmek için — Brexit ilerleme. Brexit nedeniyle sterling ağır kısa bir pazar var. Kuyruk riski sterling ralli önce çıkarmış olmak gerekir.”

Diplomatların, ayrıca, AB liderleri Kasım ayında bir ara özel Brexit bir zirve gerçekleştirecek göstermiştir. Yetkililer, İngiltere ile o zaman detaylı bir boşanma anlaşması imzalanması konusunda umutlu.

Pound da Ulusal İstatistik Bürosu tarafından bildirilen sağlam GSYİH verilerinden destek aldı. (Gayri safi yurtiçi hasıla) İNGİLTERE GSYİH %0.6 Ağustos geçen yıl Temmuz 1999'dan bu yana en hızlı yükselişini sona eren çeyrekte. GSYİH büyüme oranı 2Q18 bildirdi beklenen %0.5 ve 0.4'luk daha hızlı oldu.

Aylık bazda GSYİH %0.3 m-o-m Temmuz ayında arttı, önceki ay %0,1 büyüme ile karşılaştırıldığında.

ONS tarafından yayımlanan ekonomik veriler, 2018 için zayıf bir başlangıcın ardından, inşaat sektöründe devam eden bir iyileşme gösterir. Temmuz ayında, inşaat çıkışı %3.3-o m m olarak yükseldi.

Yorumda GSYİH ve inşaat verileri, başı GSYİH Rob Kent-Smith söyledi: “Hizmet büyüdü, özellikle güçlü, perakende satış gerçekleştiren şey, hızlanan sıcak hava ve Dünya Kupası. İnşaat sektörü de bu yıl için zayıf bir başlangıçtan sonra geri dönmüş.”

ONS göre, İNGİLTERE'NİN ticaret açığı Temmuz ayında 23 milyar TL daralmış, son beş ayda kaydedilen en düşük ticaret açığı Temmuzda milyar 10.68 TL. Aynı dönemde, hizmetler TL 9,80 milyar, önce £araya milyar ayda bir artış fazlasını vermiştir. Genel olarak, toplam ticaret açığı Temmuz ayında 111 milyon £sözleşmeli, Haziran ayındaki 942 milyon TL.

İNGİLTERE'NİN görünür ticaret açığı düşük 5 Ayın Temmuz ayında ONS verilerine göre daralmış. Mal ticareti açığı Haziran ayında 10.68 milyar TL ve aynı anda 23 milyar TL düştü, hizmetler hakkında fazla bir ay önce 9,7 milyar TL 9,8 milyar TL arttı. Sonuç olarak, toplam ticaret-Haziran ayında 942 milyon TL ile karşılaştırıldığında milyon 111 TL negatif bakiye gösterdi. Bu nedenle, geçiş Brexit anlaşma umutlarını ve güçlü GSYİH verileri Sterlin güçlü kalmaya devam etmesi bekleniyor.

İngiliz Sterlini / ABD doları çifti yükselen bir kanal içinde hareket ediyor teknik olarak, yukarıda verilen tarihsel fiyat grafiği gösterir. Stokastik göstergesi boğa diliminde. Mevcut ralli devam edebilir, bu nedenle, beklenebilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: