AmEx Karışık. ÇEYREKTE Sonuçlar Mesajlar, FY19 EPS Görünüm Tazeledi

 

(31 ALINMAKTADIR Amerikan Express dünden daha güçlü beklenen mali 2019 İlk Çeyrek kazanç rapor, ödül programları ve karı olumsuz etkilediğini artan maliyetlere rağmen. Ancak, kredi kartı sağlayıcısı analistler gelir tahmin kaçırdı. Yine de, şirketin tam yıllık outlook da sahip oluyorlar. Sonuçların ilan edilmesinin ardından, hisse senedi $113.67 kapalı, önce yakın 1.91 $veya 1.71% kadar. American Express hisseleri S&P 500 Endeksi %16 yükseldi ise %17 2019 yılının başından bu yana artış var. Geçen yıl, hisse senedi 20%yükseldi.

New York merkezli şirketin 10.36 milyar $1Q19 gelirleri, 5 milyar 9.72 yıl süre önce yayınlanan $%7 olduğunu duyurdu. Ortalama olarak, Thomson Reuters tarafından yapılan ankete göre analistler 10.49 milyar dolar gelir bekliyordu. Son dört çeyrekte, şirketin yalnızca bir kez gelir tahminlerini aştı.

31 Mart 2019 çeyrek, American Express hisse başına 1.55 milyar $kazanç, ya $1.80, 1.63 milyar dolar ya da hisse başına $1.86, ilgili çeyreğinde geçen yıla göre düşüş yaşandı. Kazanç, ticari dava masrafları ile ilgili yasal rezervler hariç, hisse başına $2 olduğunu, hisse başına $2 Zack tahmin çarpıyor. Amerikan Express kazanç tahminleri son dört çeyrekte üç kez aştı. Tüketici harcamaları, ücret gelirlerinde artış ve kredi hacminde şirket kazanç tahmin aşmak için etkin.

Segment akıllı,

  • Tüketici hizmetleri geliri %9 5.6 milyar dolara ulaştı.
  • Ticari hizmetler gelir miydi 3.2 milyar$, bir y %8-o-y
  • Tüccar ve ağ hizmetleri gelir de 1,6 milyar dolar neredeyse değişmeden kaldı.

Zararları karşılığı %4 726 milyon dolara yükseldi. Dahil olmak üzere milyar 2.451 üyesi ödüller için harcanan$, giderleri %11 y-o-y 7.6 milyar dolara ulaştı.

Yorumda sonuçları CEO'SU Stephen Squeri söyledi: “Biz devam etmek için genişletmek bizim tüccar ağ ve ekledi 3.1 milyon yeni özel kartlar çeyrek tahrik tarafından öncelikle bizim dijital toplama girişimleri. Billings büyüme müşteri kesimleri ve bölgeler arasında sağlam kaldı, uluslararası güçlü performansı ile, özellikle tüketiciler arasında küçük ve orta ölçekli işletme müşterileri. Kredi büyüme güçlü olmaya devam etti ve kredi kalitesini sektörün önde gelen düzeyde kaldı.”

İleriye baktığımızda, American Express daha önce outlook da sahip oluyorlar. Geçen ay, yatırımcı gün içerisinde, şirket hisse başına $7.85$8.35 %10 %8 arasında ve kazanç aralığı FY19 gelir artışı outlook yineledi.

Outlook, Stephen Squeri söyledi: “Aramaya devam et, biz devam etmek görmek sayıda çekici büyüme fırsatları arasında bizim işletmeler ve gidiyoruz yatırım yararlanın bu fırsatları için sürücü gelir artışı üzerinde orta ve uzun vadeli.”

Amerikan Express hissesi 99 dışına 91 Kompozit Rating IBD, geçmişte üstün performans ima etti. Beğenilme, hissesi 14 üst Finansmanı listesi-Kredi Kartı/Ödeme İşlemci grupta. American Express banka ile herhangi bir ortaklık olmadan kartları sunuyor nedeni budur. Böylece, şirketin karlılık faiz oranlarının aşırı bağımlıdır.

Özellikle, Mastercard ve Visa yönetmek kartları bankalar tarafından verilecek ve ilgili kartı işlem ücretleri üzerinde bir pay almak. Fed faiz artırımı için geçici bir durdurma duyurusu ile, American Express diğer seçenekler için gelirlerini artırmak için bakmak olabilir. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadede aralığa bağlı kalmasını bekleyebiliriz.

Teknik olarak, hisse senedi resimdeki gibi çift top bir desen oluşturuyor. Küçük bir negatif sapma de fiyat YÖNÜ göstergesi arasında görülür. Sonuç olarak, fiyat kısa vadede bir düzeltme geçmesi bekleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: