Bir Grexit ile EUR hususlar

Devam eden Yunan drama gündeme Euro ise piyasaların iflasa Yunanistan itecektir doğru özünde hit olacak gibi tüm önemli Avrupa projesi koyar. Ancak, herkesin dilinde büyük soru şu: Euro bir Grexit ve bu yüzden olacak, nasıl ortak bir para birimi olarak tepki verir?

Buna cevap vermek için, 1991 yılında piyasaya sürülen Euro anlamak gerekir. Eğer tarihsel verilere bir komisyoncu ticaret platformu ve bak giderseniz, 1991'den önce AVRO / veri yolu olduğunu göreceksiniz unutmayın. Nasıl mümkün olabilir?

Projeksiyonlar farklı para birimleri arasında flotasyon göre yapılmış ve daha sonra Avro bölgesi projesi için geçerli para birimi için uygulanan cevaptır. Örneğin, Deutsche Mark ve Fransız Frangı arasındaki tarihsel veriler, 1991'den önce yolu var, ve bu veri öncesi Euro proje için kullanmak olmuştur.

Bu tüccarlar analizi yukarıdan aşağıya/yapma, aylık grafik gibi daha büyük zaman dilimlerini başlayarak, ve saatlik grafik için bir ticaret yapmadan önce hareket için son derece önemlidir. Eğer eski verileri doğru değilse, yanlış desen daha ve tabii ki yorumu yanlış.

Ne Yunanistan ile ne ilgisi var? Yukarıda Euro ortak para birimi olarak, bir ülkede daha fazla temsil ettiği herkese hatırlatmak için. Eğer Yunanistan Birliği terk seçerse, Euro zayıflatmak yerine güçlendirecektir.

Bir bütün olarak, herhangi bir ülke içinde Avrupa'nın daha güçlü olmasının nedeni basittir; bir birliğin parçası olmanın olumlu yönü. Ancak bunun tersi de doğrudur; ve bir sendika olarak, Avrupa sahne olmayan herhangi bir ülkenin yükü taşımak zorunda. Yunanistan şu anda sermaye ve finans kaynaklarını çok yiyor, ve eğer artık ortak projenin bir parçası olarak artık yardıma ihtiyaç duyan değil, Avrupa Birliği kaynak tüketiyor ülkelerden biri kaldırılmış olarak daha güçlü olacak.

Yunanistan zaten gitmeyecek dikkate yukarıdaki senaryoyu alır, ama izin unutmayın. Mevcut lows göre, içeriği olmadan Birliği terk etmek zorunda olamaz. Bu yüzden herhangi bir karar Yunanlılar ve sadece Yunanlılar ile kullanır.

Euro için ortak bir para birimi olarak geliyor, tarih boyunca, hayatta kalmayı başardı hiçbir ortak para birimi projesi. Ancak, bu kez, şimdiye kadar ödenen bariz yüksek maliyetleri yanında farklı olabilir, yaşanan bazı siyasi ve mali entegrasyon.

Zaman gösterecek.

Eğer para birimi/bir tüccar olan ve ticari bir hesabınız yoksa, araştırma ve yapılmıştır döviz ve İkili Seçenekleri broker bakmak. Ticaret koşullarına uygun komisyoncu almak ve pazarda bize katılın.

İlginizi Çekebilir: