ECB SO Stratejisi ve ABD NFP Duyuru ne AVRO ne Yapacak?

Kasım bırakıyoruz ve geri bakmak gibi, Kasım ayında ticaret hükmeden ana teması Aralık ayında görülen muhtemel olduğunu görebiliriz.

Perşembe günkü ECB (Avrupa Merkez Bankası) toplantısı ekonomik takvimde önümüzdeki hafta için baktığımızda listenin en üstünde olmalıdır. Gerçek faiz oranı kararı takip eden basın toplantısı oynaklık yatırımcılar için son derece cazip bir ortam yaratmak gerekir.

ECB borç bir sürü satın alacak bu sayede (nicel gevşeme programı) tam bir SO duyurmak iddia edilir. Ben şahsen ECB enflasyon istatistikleri sadece geçen Cuma günü serbest bırakıldı gibi bu önümüzdeki hafta SO paketini duyuracak düşünmüyoruz, ve 0.3% yeni bir düşük basılmış olsa da, beklentiler doğrultusunda olduğunu, bu nedenle sürpriz olmadı.

:

Eğer SO paketi Perşembe günü yaptığı açıklamada ise, basın toplantısının sesi ECB Mario Draghi, Başkan, yapılandırılmış olacağını paketi açılacak hakkında, ve tabii ki sorgulanacak çok ilginç olmalı. Bu olay kesinlikle izlemek olacaktı.

Aralık ayının ilk hafta sonuna kadar yoğun olarak ticareti etkileyecek büyük ekonomilerinden Avrupa Merkez Bankası ayrıca döviz piyasalarında ve bu verileri ilgili diğer etkinliklerle dolu olacak.

Federal Rezerv enflasyon altında tutmak için veya iki yüzde kapatın ve istihdam yaratmak için ikili bir görevi vardır: çünkü (Tarım Dışı İstihdam) NFP ABD'de çıkacak ve bu haber çok önemli bir parçasıdır. Geçen hafta bazı veriler alt tarafında küçük olduğunu dikkate alarak, Cuma günkü NFP için hayal kırıklığı yaratan bir sonuç görmek için sürpriz olmazdı.

Gerçi kayda değer geçen hafta (Gayri Safi Yurtiçi hasıla) ABD GSYİH güçlü tarafındaydı, birçok ülke sadece hayal olan %3,9 büyüme oranı, bir oranı gösteriyor.

Döviz çiftleri haberler ve temsil ettikleri, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri olacağını AVRO durumunda, bu iki ekonomi gelen olaylara göre hareket. Bu nedenle, çifti bir yöne Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası ile birlikte hareket eden, sadece diğer yönde güçlü bir hareket getirmek için Cuma günkü NFP duyuru görmek şaşırmayın.

Zaten online ticaret hesabınız var mı? Eğer değilse, onaylanmış bir İkili Seçenekleri broker hesapları da bizim herhangi bir yorum ve ticari döviz okuyun.

İlginizi Çekebilir: