Domuz Ateşi & Sanayi Kar Düşüş Yuan Zayıflatır

 

Domuz gribi haberleri ülkenin tarım sektörü genelindeki ekonomik dalgalanmalar gönderilen Çin Yuan Salı günü zayıfladı. Ayı haber gelecek yılki büyüme serin olacak ve Ekim tahminleri yavaşladı Sanayi kar gösterisi olarak orada değildi. Trump açıklaması da tarife yürüyüş turu imkanı endikasyonları sonra Çin para birimi vurdu.

 

Domuz gribi, zayıf endüstriyel kar ve Trump açıklaması yuan etkiler

Domuz gribi 20 il ve Çin şehirler, Pekin ve Ülkesi iç metropolis yayıldığı, dünyanın en büyük domuz pazarı tehdit etti. Ağustos ayından bu yana, domuz vebası aşağı yukarı bir milyon domuz ve hükümete gönderilen 700 milyon domuz en yasakladı öldürülmesi ile sonuçlandı. Bu eğilim, ülkenin kırsal bölgesi için kötü haber büyük şehirlere stok ve sevkiyat bozdu.

Çin domuz çiftçiler zaten artan yem maliyetleri ile ABD ile Pekin ticaret satır arasında mücadele edilmiştir. Pek güncel fiyatları ile bile kırmak mümkün olmuştur onlar BİZE ne olursa olsun-Çin Ticaret tükürdü, çiftçiler işaret. Ancak, salgının önümüzdeki haftalarda tırmanırsa, birçok çiftçi kırmızı içine itilmiş olabilir. Hastalık insanları etkilemez, ama domuzlar arasında bulaşıcı değildir.

Çin'in büyük sanayi şirketlerinde kar %13, 6 yıl 2018 ilk on ay içinde, Ocak 7,% genişleme aşağı büyüdü Eylül döneminde (NBS) Ulusal İstatistik Bürosu, Salı günü dedi. Endüstriyel kar yüzde 3,6 Ekim ayında bir önceki yıla göre yaklaşık 548 milyar yuan 78.92 ($), yedi aylık düşük bir düşüş Eylül ayında yüzde 4,1 kazanç yükseldi, NBS Salı söyledi.

Çinli Sanayi şirketlerinin kar büyümesi Ekim ayında altıncı düz ay için soğutmalı, fabrika fiyatları ve satış oranları Çin kaynaklanan belirsizliklerin ortasında yumuşama ile savaş ticaret yapalım. Birbirlerinin mal milyarlarca dolar gümrük vergisi tokatladı, üretim zarar ve küresel büyüme görünümdeki gölgeleme sahip Çin ve ABD.

Önümüzdeki aylarda karlılık bozulmaya devam edecek bazı ekonomistler inanıyorum. Ekonomistlere Japon Nomura yayınlanan bir yazıda düşüş devam eder “verilen zayıflayan iç talep, zaten yüksek finansman maliyetleri, yükselen kredi temerrüt ve gerginlik Çin-ABD Ticaret Savaşı.”

Özel sektör 2019 yaklaşımlar gibi çeşitli engellerle karşılaşır. Çin yükselen borçlanma maliyetleri ve düşen bir yuan nedeniyle kurumsal varsayılan bir dalga yüzleri geçen hafta bildirildi. Çin ekonomik büyüme 2018 yılında %6.6 ulaşıp 6.3 %2019 yavaş projelendirilen No. Üniversitesi tarafından yeni bir çalışma öneriyor. Beklendiği gibi, hem ticaret tükürdü ve yapısal reformlar dik büyüme yol açabilir.

Son olarak, ABD doları’ milyarlarca Çin malı değerinde yüzlerce zammı olası bir tarife sinyalizasyon Başkanı Donald Trump açıklaması dünya genelinde yatırımcılar arasında endişelere yol açtı.

Söz konusu kalan Çin ithal eden şu ana kadar yapılmış tokatladı tarifeleri, Trump söyledi : “Eğer biz değil anlaşmak, sonra ben devam etmek yerine $267 milyar ek üzerinde. Tek anlaşma Çin ABD rekabeti ülkesine açıp olurdu.”

Domuz vebası, endüstriyel kar azalması ve Trump tehdit yuan zayıf yakın vadede devam etmesi bekleniyor.

USD/INR döviz çifti 0.18 yaklaşık %6.9567 gül, 6.9408 bir açılış, Salı günü.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: