Altı Euro Bölgesi Yatırımcı Güveni Damla Yılın En Düşük

 

Bu Eurodolar hafta dolar karşısında zayıf bir formda başladı. Avrupa oturumu dün, avro, ABD doları karşısında Ağustos için etkileyici Fabrika Siparişleri verisini takiben gerilemiştir. Euro dolar düşüş aynı zamanda Sentix Araştırma Enstitüsü tarafından bildirildiği gibi on yıl düşük yatırımcı güveni tarafından destekli olduğunu. EUR/USD 1.0983 açtı ve 1.0961 düşük 1.1000 seviyeleri yüksek ribaunt önce düştü.

Fabrika Siparişleri %0,6 m-o-m Ağustos ayında azaldı, Temmuz ayında kaydedilen %2,1 düşüş daha, ama daha iyi 0.2'lik bir düşüş için analistlerin beklentisi kayıp Alman istatistik organizasyon Destatis belirtti.

Fabrika Siparişleri düşüş öncelikle yurtdışı siparişleri %0,9 artarken yurtiçi siparişleri %2.6 düşüş kaynaklanmıştır. Avro bölgesi ve non-euro Bölgesinden siparişleri %1.5 %0.4 arttı.

-O-y, y olarak, Fabrika Siparişleri %6,7 %5 Temmuzda azalan sonra düştü. Ekonomistler 11'lik bir düşüş bekliyordu.

Aynı şekilde, davranışsal Araştırma Enstitüsü Sentix, Ekim ayında (Avrupa Merkez Bankası) Avrupa Merkez Bankası tarafından açıklanan teşvik önlemleri rağmen, Temmuz 2009'dan bu yana en düşük seviyeye ufalanmış Alman yatırımcı güveni göre. Duygu göstergesi -19.4 Ekim ayında kötüleşti, -12.8 önceki ay içinde. Mevcut durum göstergesi -18 reddetti, 3.3 ve beklentiler Endeksi -20.8 düştü -15 Eylül ayında.

Ayrıca, Avro bölgesi yatırımcı güveni Ekim ayında erken 2013 yılından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Yatırımcı Güven Endeksi -16.8 Ekim ayında azaldı, -11.1 önceki ay içinde. Nisan 2013 -13 ekonomistlerin beklentisi altında bu yana en düşük okuma oldu. Mevcut durum değerlendirmesine ilişkin endeks -15.5 düşük beş yılda düştü, -9.5 Eylül ayında. Benzer şekilde, beklentileri göstergesi -18 Ekim ayında düştü, -12.8 Eylül ayında.

Geçen ay, ABD Federal Rezerv ve Avrupa Merkez Bankası Eylül ayında genişleme tedbirleri. ECB 10 baz puan mevduat oranı -0.50% kesti duyurdu. Ayrıca, 1 Kasım, bankanın 20 milyar TL aylık alımları ile (APP) varlık alım programını yeniden planlanıyor.

Zayıf ekonomik verilere rağmen, eurodolar piyasası ABD ve Çin arasında yapılacak ticari görüşmelerde önemli bir atılım beklemiyor olarak dolar karşısında toparlanma başardı.

ABD ve Çinli yetkililer, Beyaz Saray bir bildiri ile yürüyüş görevi erteler ya da sona erdirir sürece yüz yüze Perşembe ve Cuma günü 250 milyar dolar değerinde Çin gümrük tarifelerini %25 %30 dan 15 Ekim'de de artmaya başlıyor gibi ticaret üzerinde farklılıkları çözmek için görüşecek.

Çin bazı sektörlerde ve Çin pazarına erişim sağlamak için çabalarını denizaşırı işletmeler için bazı engellerin kaldırılması için sunulan teşvikler hakkında müzakere rahat değil. ABD Başkanı Donald Trump var defalarca iddia edilen bu kazançlar tamamen Çin tarafından “haksız” ticaret uygulamaları küresel pazar için üretilen ürünler.

Çinliler tarafından ret herhangi bir ekonomist sürpriz olmaz BİZİM için önemli olan temel ekonomik modelini değiştirmek o Rabo Bankası Michael Her ekonomist, inanıyor. Her şunları söyledi: “Orada olması gereken hiçbir sürpriz Çinli ret için adresini yapısal ekonomik model: böyle bir şey var yineledi olurdu durum zaman ve tekrar, ve bu nedenle neden biz değil beklemek gerçek bir anlaşma yapılması.”

Beyaz Saray tarafından açıklanan son tarifeler 15 Ekim tarihinde yürürlüğe girecek. Çinliler şüphesiz karşılık, Böylece zaten kırılgan olan dünya ekonomisi üzerinde baskı ekleyerek olacağını ekonomistler hissediyorum. Gerginliği daha da artıran Fed'in ek genişleme tedbirleri dikkate almak, doların zayıflaması sonucu zorlar.

Trump kolayca budge ve Çin çalışın basınç altında onu koymak için fırsat kadar artacak, her daha da gerektirdiğini belirtti. Dedi ki, “Trump SÜREKLİ çoğalıyor ne zaman baskı altında, ve hiç bir şey görüldüğü kadar ama bir eğilim zam tarifeleri ne zaman hayal kırıklığına uğrattı. Eğer Çin Trump sadece olası bir görevden alma yüzleri çünkü o artık çökmeye gidiyor düşünüyorsa, çok kötü bir sürpriz olacak onlar.”

ABD Euro bölgesi üzerinde belirsizlik ve zayıf ekonomik verileri-Çin Ticaret görüşmeleri-kısa vadeli ilişkili EUR/USD çifti aralığında olması beklenmektedir.

Teknik olarak, EUR/USD resimdeki gibi yükselen bir trend çizgisi boyunca hareket ediyor. Bir sonraki büyük direnç sadece 1.1020 seviyelere ulaşması bekleniyor. Döviz çifti hareketli ortalama osilatör pozitif Bölgede ise 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem vardır. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: