Kobalt Etik Kaynak IBM, Ford Ortakları

 

Cryptocurrency pazara bağlı çoğunlukla Aralık kalır. (BTC) Bitcoin $3,800 düzeyde ağır direniş karşısında devam ediyor. Destek $3,540 seviyelerde gelir. Bu teknik düzeyde biri için çok önemli bir olay önümüzdeki günlerde eğilim belirleyecek. Bitcoin $3,590 düzeyde Son 24 saat içinde yaklaşık 0.4% kazanç, ticaret yaparken, bu (ETH-$121.43) Ethereum gibi altcoins (XLM-$0,10), (TRON-$10) (- $30.93 LTC) ve TRON Litecoin 1.5 %0.5 ila% kazanmıştır.-%2.1 (EOS), Yıldız EOS Özellikle, (REP) Kahin 53% Son 24 saat içinde $15.70 de ticaret arttı. Kahin kullanıcıların kendi pazarlarını oluşturmak için, hisse satmak ve herhangi bir dünya olay dayalı olarak sağlayan bir pazardır. Kahin, 0x ve Ethereum, temel Peçe adlı bir P2P tahmin ve türev platformu başlatıldı. 0x protokolü ticareti hızlandırmak için kullanılmıştır.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

İdari şeffaflık için Güney Kore'de Blockchain

Yeongdeungpo-gu, Güney Kore bölge Değerlendirme Sistemi ile Blockchain teknolojisi kullanımı yoluyla kurumsal şeffaflık ve sorumluluk geliştirmeyi amaçlamaktadır. Geçen yaz, Yeongdeungpo-gu bölgesi yönetim protokolleri tarafsızlık, şeffaflık ve güvenilirlik geliştirmek için değerlendirme sistemi tabanlı bir blockchain gelişimini açıkladı. Yeni sistem ihale süreçlerinde sahte girişleri engelleyecektir. Kamu projeleri için teklif şirketler artık bölgesinde kalkınma projeleri için bütün değerlendirme sürecinin doğru ve tarafsız olduğunu ima şeffaf izlenir.

Son teknoloji başlangıçta 2019 tekliflerinin değerlendirme sürecinde değerlendirilecek, sonra da ülkenin tüm kuruluş ve diğer ilçeleri kapsayacak şekilde genişletilecek.

Vermont esir sigorta sektörü için Blockchain proje izi

ABD Vermont Eyaleti esir sigorta sektörü için yeni bir deneme blockchain proje başlatıyor. Devlet ve Finansal Düzenleme Vermont Bölümü Vermont Sekreteri Ofis dijital kayıt tutma, kayıt, ruhsatlandırma ve teknoloji yeteneğini değerlendirmek için bir deneme gerçekleştirmek için bir Mutabakat anlaşması imzaladılar olan Devlet ortaya çıkardı.

Pilot program esir sigortacılar, güç platformu blockchain bir veya daha fazla üst örgütleri, alternatif yasal belgeleri kaydetmek ve yayınlamak (izin) tamamen özel kullanarak yerleşik sigorta şirketlerinin ruhsatlı verir.

Şu anda, hükümetin kağıt biçiminde kayıtlarını tutar. Vermont teknikleri tutan geleneksel kayıt ile karşılaştırıldığında, maliyeti-blockchain üzerinde ilişkilerinde “şeffaf ve onaylanmış”bir tarihçe oluşturmak için ve en aza indirmek istiyor.

 

Özel sektör girişimleri

Vakt, Total ve Chevron güçlerini birleştirdiler

Petrol şirketlerinin Toplam ve Chevron platformu katıldı, büyük Hint arıtıcı Reliance Industries yanında olduğunu enerji ticaret platformu güçlü bir blockchain faaliyet gösteren Londra merkezli Vakt bildirmişlerdir.

Zaten birkaç diğer büyük ticari şirketler tarafından 2018 sonundan beri kullanılmakta olan Vakt, yaşamak için çok blockchain tabanlı emtia ticaret girişimlerinin ilk.

Şirket 2017 yılında BP ve Royal Dutch Shell petrol şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum, Norveç Equinor, Mercuria Enerji Grubu, Koch Tedarik ve Ticaret şirketleri ve Gunvor Group tarafından kurulmuştur.

Geleneksel olarak, enerji ürünleri alım ve satımı kredi notları ve faturaları el ile bitirmiş ve ilgili taraflara e-posta, Faks veya posta yoluyla iletilmesi gerekir anlamına gelir kağıt üzerinde temel alır.

Blockchain tabanlı platform kullanımını ticaret daha hızlı, daha ucuz ve güvenli olacaktır VAKT geliştiriciler iddia ediyor. Orijinal hissedarların 2017 yılı Kasım ayında platformunu kullanmaya başladı, Kuzey Denizi ham petrol ticareti ile başlayan. Diğer hissedarlar ABN Amro, ING ve General Generale bank vardır.

Blockchain teknoloji etik olarak üretilen kobalt parça

Gaz elektrikli araç geçiş lityum-iyon pil kullanılan kobalt için büyük bir talep sonuçlandı. Kobalt elektrikli araba pil 20 lira imalatı için gereklidir. Aynı şekilde, kobalt 1 ons laptop pili üretmek için gereklidir. Talep 2026 tarafından sekizli yapı olması beklendiğinden, Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir rapora göre.

Kobalt için büyük talep ahlaksız ve etik dışı maden üretiminin önemli bir sorun olduğunun altını çiziyor. Küresel kobalt kaynağının %60'dan fazla (Kongo Demokratik Cumhuriyeti, siyasi huzursuzluk, kobalt madenleri ile yasal karmaşıklığı ve çocuk işçiler tarafından delik deşik bir ulusun “bakır kuşağı” dan.

Bu bağlamda, Ford Motor Company Halk Cumhuriyeti yer Kobalt, IBM, LG Chem ile işbirliği yapmıştır, ve izlemek ve bu endüstriyel kobalt gibi etik olarak üretilen mineraller değerlendirmek blockchain teknolojiyi kullanmak için Küresel RCS.

Tasarlanmış ve inşa üzerinde IBM Blockchain Platform ve güç tarafından Hyperledger Kumaş Linux Vakfı, girişim niyetinde nasıl göstermek için hammadde olarak tedarik zinciri olan “üretilen, ticareti ve işlenmiş güvenli ve sorumlu bir şekilde.”

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: