ABD-Çin Ticaret Gerginlikler USD zayıfladı

 

Euro dün dolar karşısında yeni bir haftalık yükseklere ABD ve Çin, hayal kırıklığı yaratan dış ticaret dengesi, ilk işsizlik başvuruları verileri arasında artan ticaret gerilimler nedeniyle erken BİZE seansta yükseldi. Daha sonra, EUR/USD parite kazançlarının bir kısmını geri verdi, ama BİZE seviye üstü gibi biraz Çin Ticaret müzakereleri yeniden yükseliş kaldı. EUR/USD döviz çifti bugün erken Avrupa oturumu 1.1172 düşük BİZE oturumda 1.1250 yüksek kazanç bazı kaybetmeden önce yürüdü.

EUR/USD döviz çifti önceki dünkü işlem yana olduğunu, bağlı eylem aralığının üst üste dördüncü gün oluştu. Çin ticaret anlaşmaları ihlal ettiğini söyledi Başkanı Donald Trump nedeniyle, döviz çiftinin elinde tutmasına kar ticaret savaş endişeleri ile sınırlandırılmıştır.

ABD müzakereciler daha önce kabul edilmiş yükümlülüklerini yerine getirmeye başarısız Pekin suçladı sonra görünüşte hoş tartışmaların ay sonra, Çin Ticaret temsilcisi Liu müzakere masasına gergin bir ortamda döner. Amerika Birleşik Devletleri çalışıyorum baskıya Çin tarafından ilan planları zammı ithalat vergilerinden %10 %25 Çin ürünleri değer US$200 milyar, zorlama Pekin'e ilan “gerekli önlemler.”

Çin Devlet elinden bir millet olarak meşru hak ve taahhütlerini desteklemek için yapacağını tekrarladı. Çin iddiaları reddetti BİZİ geriye dönmeyi ticaret müzakereleri ve uyardı bu olmaz “teslim için herhangi bir baskı” olarak iki partinin devamı ile kopma tartışmalar dün.

Pekin, Gao Feng, Çin Ticaret Bakanlığı sözcüsü: “ABD var atanan bir sürü etiketleri gibi doğru, geriye bir kelime, ve benzeri. Vaatte Çin sokuşturulur olmuştur. Çin herhangi bir baskıya boyun Eğer ve kendi çıkarlarımızı korumak için azim ve yetenek var.”

Washington piyasa standartlarına işletme sahibi, büyük teşvikler azaltarak, Çin endüstrisi için geniş kapsamlı değişiklikler, bu tabi devlet olarak aranan ve ABD teknoloji korsanlığı önleme şüphesi var. Analistler, Çin Komünist Partisi siyasi denetim zayıflatabilir bu değişiklikler çeşitli, kabul etmek için tereddüt olacağına inanıyoruz. Her tarafı sorunu çözmek için diğer tarafa daha iyi yerleştirilmiş olduğunu düşünüyor Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi'nde Scott Kennedy, Çin Ticaret ve ekonomi Danışmanı hissettim.

Başkan Trump da bunu ifşa etti alınan bir “güzel mektup” Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve onlar-cekti büyük olasılıkla konuşmak çok yakında. ABD makamlarına göre, Washington'da bir kısım Yüksek Düzeyli tartışmalarına geldi Liu O karşılamak için Trump için sabit bir program. İki taraf bir anlayışa ulaşmak göründüğü kadar Washington'a önceki yaptığı geziler sırasında, Trump Yardımcısı Premier Liu ev sahipliği yaptı. Bu hafta pazarlık güçlerini temperleme iki taraf da, Beyaz Saray Koz bu duruma dahil değil seçti.

Dünyanın en iyi iki ekonomileri arasındaki hesaplaşma yatırımcılar sığınmak için zorladı. 97.24 bir düşük düştü bugün Dolar Endeksi ile ölçülen dolar buhar kayıp olarak döviz çifti daha da güçlendi.

İlk işsizlik başvuruları 2.000 tarafından bir mevsime göre ayarlanan 228,000 4 Mayıs'ta sona eren haftada düştü veri cephesinde, Çalışma Bakanlığı dedi. Bir önceki hafta veri değişmedi. Reuters tarafından boynuzsuz ekonomistler devlet işsizlik ödeneği 220.000 son haftasında düşüş için işsizlik tahmini vardı. Ekonomi Nisan ayında 263,000 istihdam yaratacak, 2 yakınlarındaki bir EF. 1/%3,6 yılın en düşük işsizlik oranı getiren-özellikle, hükümet bildirdi.

Diğer yandan, Ekonomik Analiz Bürosu verilerine göre, mal ve hizmet açığı 349 milyar $Mart ayında arttı Şubat ayında 49 milyar dolar oldu. Mart ayı ihracatı önceki aya göre 2,1 milyar 212.0 milyar dolar artış. Benzer şekilde, Mart ithalat 262.0 milyar$, Şubat ithalattan kadar 2.8 milyar dolar.

Çözülmemiş ticaret gerilim ve zayıf ekonomik veriler, euro ve diğer önemli para birimleri karşısında ABD dolarının zayıf haftanın son işlem günün geri kalanında da devam etmesi bekleniyor.

EUR/USD aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yükselen kanal içinde hareket eden tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, para akışı göstergesi de 50'nin üzerinde bir okuma yapıyor. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: