Yükselişte Michigan Tüketici Güveni Dolar BİZİ

 

ABD doları Cuma günü karma veri bir dizi yayınlayacak rakiplerine karşı aralığı bağlı kalır. Ancak, ekonomistler 2019 geri kalanı için düz petrol fiyatları tahmini olarak Kanada Doları karşısında boğa iştahı bazı işaretler gösteriyor. Ham petrol Kanada başlıca ihraç ürünleri biridir. USD/CAD çifti 1.3300 seviyesinden son üç aydır bu seviyenin altına 20-30 pip işlem sonrası kırıldı.

 

Karışık ekonomik veriler, doların ralli sınırları

İmalat satış-o-m milyar 57.1 milyar dolar 42.80 ($) Ocak ayında %1 m arttı, önceki ay %1.1 düşüş ve %0.4 büyüme analistlerin beklentilerini daha iyi ile karşılaştırıldığında, Cuma günü, Kanada İstatistik Kurumu bildirdi. Satış 21 Sanayi 15 artış, genel üretim satış 55,9% yansıtan. Gıda, elektrik donanım, bileşen Sanayi satışlarında keskin bir artış, ve aletleri Ocak ayında artış, birincil katkıda bulunmuştur. Hacim açısından, imalat satışları %1.4 arttı.

Ancak, Kanada Doları Kanada Emlak Derneği ev satışları derin bir slayt bildirildiği gibi iyi haberler yararlanmak için açamadı. Şubat ayında ev satışları %9,1 önceki aya göre Kasım 2012'den beri en düşük seviyesine kayıt yapmaktan kaçındı.

Kanada Doları da ham petrol fiyatlarındaki düşüş batağa saplanmış oldu. Brent ham $67.16 kapalı, bir önceki yakın $0.07 aşağı. Aynı şekilde, WTI ham $0.09 $58.82 düştü. ABD Enerji Bilgi İdaresi tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD ve dünya çapındaki ham petrolün fiyatı 2019 boyunca düz olması beklenmektedir.

Ayrıca, ÇED 2019 ve 62 dolar olarak 2020 yılında 63 dolar ortalama Brent ham petrol fiyatı öngörüyor, 2018 işlem gören varil başına $71 göre. ÇED aynı zamanda Batı Teksas Ara (WTI) ham petrolün fiyatı 2019 yılının ilk yarısında ortalama 9 Brent fiyatlarının altında $bekliyor. 2019 yılının dördüncü çeyreğinde, ÇED farkı daraltmak için 4 varil için $ve 2020 tamamı için bu şekilde kalması bekliyor.

ABD, New York Fed Empire State iş koşulları Endeksi Mart ayındaki bir okuma yapmaktan kaçındı, Şubat ayında kaydedilen 8.8 arasında. Ekonomistler 12.1 bir rakam beklenen, Econoday tarafından yapılan bir ankete göre iken, rapor verileri iki yıl içinde en düşük seviyesine vurdu.

Kapasite Kullanım Oranı 0,1 %78,2% Şubat ayında düştü, %78.3 geçen ay gelen ABD Federal Rezerv belirtti. Analistler %78.5 bir baskı bekliyordu.

Empire State iş yaparken koşulları endeksi ve Kapasite Kullanım Oranı, tüketici güveni ve SARSINTILARI iş ilanları ruh boğa ABD doları dönerek Michigan ayık bir ruh hali, sanayi üretimi, ön Üniversitesi yarattı.

Sanayi üretimi 0.1% Şubat ayında arttı, bir önceki aya göre %0,4 oranında analistlerin beklentisine karşı Merkez Bankası da ortaya çıkardı. Ocak ayında sanayi üretimi %0.4 ile bir-o m m olarak gerçekleşmiştir.

(Ön) Michigan tüketici güveni Üniversitesi 52 Mart ayında atladı, 93.8 Şubat ayında 95.5 analistlerin beklentilerin üzerinde gelen. Cuma da 7,58 milyon Ocak ayında arttı, 7.48 milyon geçen ay gelen SARSINTILARI İş İlanları, piyasaya çıktı. Analistler, fırsatlar 7.27 milyon düşüş tahmin etmişti.

Karışık ekonomik veriler Kanada Doları karşısında dolar hafif yükseliş devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, parite 1.3290 de destek aldı. Bir sonraki büyük direnç sadece 1.3590 yakınlarındaki bekleniyor. SİNYAL göstergesi de olumlu bir okuma var. Sonuç olarak, USD/CAD çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: