Geçici ABD-Çin Ticaret Ateşkes Güçlendirir Yuan

 

Geçici aşağıdaki ABD-Çin Ticaret ateşkes, Çin yuan önemli kazanımlar görüntülemek için devam ediyor. Para birimi önümüzdeki yıllarda küresel bir ağır olabilir 90 gün uzaklaştırma ticaret tehditleri ile, yuan keskin kayıplarını durdurmak istiyor, ve birkaç analistler hakim. Ancak ekonominin daha da yavaşlaması olmadan genişlerse başarılabilir.

 

Ticaret tarifeleri geçici bir erteleme üzerinde Yuan mitingler

Başkan Donald Trump hafta sonu Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile tête-à-tête bir oldu. Küresel piyasalar ortaya çok tahmin etmedi ise, devletin iki etkili kafa ticaret gerginlikleri en aza indirmek için küçük ödünler verdiler. Sonuç olarak, 200 milyar dolar değerinde Çin malı %15 tarife artırır zorunlu olmayacak ABD ve Pekin araba tarifeleri azaltmak ve daha fazla tarım ürünleri satın alacak.

90 gün sonunda, diplomatlar, ticaret anlaşması için çalışacağız. Yatırımcılar bu dünya çöküş karşısında sermaye piyasaları gibi olmayabilir endişe ediyor. Ancak, Yuan tüccarlar sermaye piyasaları varsayımı içine almak, ve dünyanın iki büyük ekonomileri bir ticaret anlaşması ulaşmak için mümkün olacağını şüpheci görünüyor değil. Ancak bazı analistler, yuan önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlendirmek için, ticaret anlaşması, ABD ile imzalanan olup bağımsız bekliyoruz. Para birimi ülkenin daha fazla yabancı sermaye girişi izni nedeniyle dünya çapında önemli bir rol oynayacağını ileri sürüyorlar.

Yorumda yuan yönü, Chi Lo, kıdemli ekonomist için Büyük Çin BNP Paribas Varlık Yönetimi Hong Kong, şöyle devam etti: “bu Yüzden, sana boyunca bu yönünü hiç bir şekilde yuan olabilir zayıf bir para birimi, aksi takdirde insanlar bunu kabul olmaz ve olamaz bir küresel para birimi eğer zayıf bir para birimi cinsinden uzun vadeli.”

Bu açıklamalar sermaye hesabı akar uluslararası ticaret yuan geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olan HSBC duyguları yineledi.

Bu arada, (PBOC) Çin Halk Bankası, ABD ve Çin arasındaki geçici anlaşmayı takip eden günlerde esnek bir para politikası sürdürmek yönündeki tutumunu yineledi. Vali Yi Çete açıkladı Merkez Bankası gerekir “yavaş salınımlı hava” ve “yumuşak iniş” bir zamanlar ekonomi ısınmış önlemek oluşum varlık fiyat balonları.

Tüm bu faktörler, dolar karşısında yuan'ın mitingi destekliyor. Son 24 saat içinde, USD/AED parite 1.29 %6.8371 reddetti, 6.8834 açılış sonra.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: