Bank of America $250 Appleın Hedef Fiyatını Yükseltir

 

İkonik iPhone üreticisi Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) geçen ay mali S2 2018 sonuçlarını açıkladı, gelir açısından Wall Street beklentileri aştı. Şirket aynı zamanda dünyanın ilk ve 1 trilyon dolar kamu şirketi olarak tarihe de geçti. Sonuç olarak, birçok kar rezervasyon kısa vadeli başlamak için, ancak analistler, güçlü temelleri önümüzdeki haftalarda daha yüksek bir yörüngeye götüren görüş bekliyoruz. Özellikle, analistler iPhone X, bir sonraki potansiyel miting önemli bir rol oynayacak önemli faktörler olarak (hükümetin talebi doğrultusunda Çin kumar uygulamaları oyun uygulamaları Apple'ın azalan güven ve kaldırılması için olumlu yanıt işaret ettiler.

İPhone X piyasaya çıktığı, sosyal medya platformları ürünü düpedüz bir “flop”, sınırlı değişiklikler ve ulaşılmaz bir fiyat etiketi ile çağıran mesajlar ile sular altında kaldı. Ancak, Apple olağanüstü 2Q18 sonuçları bildirerek iddiaları kovulan, kolay şirket, analistlerin yenmek için iPhone X yapma gelir katkılarıyla. Apple ikinci çeyrek onların iPhone'lar 52.20 milyon adet sattı ve satılan 3. 10 telefonu iPhone X. Apple bu dönemde iPhone satışlarından gelirinin %62 oluşturulan ve gelir 42.23% yalnız onuncu yıldönümü iPhone X tarafından katkıda bulunmuştur. iPhone artık Apple toplam gelirinin %56'i, %25 2009 yılında temsil eder.

Bir yanıt olarak, şirketin bu yıl iPhone X üç yeni model piyasaya sürmeyi planlıyor. Doğrulanmamış haberlere göre, biri diğeri eski model bir yükseltme olarak sunulabilir ise yaklaşık 600 $fiyatlı giriş seviyesi bir telefon olurdu. Üçüncü model, tüm lüks vadeli ve 1.000 $ ' dan fazla fiyatlı olduğu söyleniyor. Bu gelişmelere bağlı iPhone'lar geliyor çeyreğinde olağanüstü bir gelir elde etmek için bekleyebilirsiniz.

 

Uygulama revizyon

Uygulamalar Apple için ikinci büyük gelir katkıda bulunur. Ancak, Apple bu kesimden gelir elde etmek için oyun uygulamaları fazla bağımlı olduğu endişeleri olmuştur. Trend şimdi ifade eden Bank of America Merrill Lynch analisti Wamsi Mohan tarafından açıklandığı gibi değişiyor:

“Olmayan oyun kategorilerden güçlü bir büyüme oranı, bizi güçlü App Mağaza satış sürdürülebilirliği artan güven verir, ve Uygulamalar tek bir kategori bağımlılığı riskini azaltır.”

Son iki yıl içinde, oyun oluşturulan App Store gelirleri yüzde 72 oranında düşmüş, %82 oldu. Aslında, oyunlar artık Apple'ın Hizmetler kesimi gelir, %32, 2016 yılında bir düşüş sadece %27 katkı.

Eğlence uygulamaları 2016 yılında sadece %3 Toplam App Store gelirinin yaklaşık 7'lik bir artış oluşturmaktadır. Sosyal ağ uygulamaları App Store gelirlerinde %5, %4, iki yıl öncesine kadar oluşturmak. App Store gelir fotoğraf ve video apps payı %2,5 artarken, aynı dönemde %1'i.

2018 yılında bugüne kadar, oyun gelirinin %15'i oranında büyümektedir. Ancak, fotoğraf ve video app gelirleri %170 büyüdü, eğlence app gelir 114% tarafından büyüdü, alışveriş ve yaşam tarzı uygulaması gelir bile %100 oranında artmıştır.

Bu değişen trendlere bağlı olarak, Bank of America ve ekonomik durumu 14.22 $13.98 ve $15.00 $ve $15.96 sırasıyla FY19 ve FY20 kazanç tahminlerini revize etti. Ayrıca, Mohan milyar 294.86 $FY19 gelir beklentilerini yükseltti, 294.1 milyar. Mali gelir 2020 hedefi için 331.97 milyar dolara yükseldi, 5 milyar 329.64 daha önce verilen $oldu.

Gelir değişikliği ve kazanç hedefi yansıtan, Mohan ayrıca 250 dolar Apple için hedef fiyat arttı, daha önce verilen 230 $dan vardır. Stok Bank of America, bir ‘al’ rating bulunmaya devam ediyor.

Apple lehine argüman ABD'den sonra ikinci en büyük pazar olan Çin, işinin içine bakmadan tamamlanmaz. Şirket son zamanlarda fazla 25.000 uygulamalar kaldırılacak, eleştiriye Çin destekli haber ajansları kumar uygulamaları izin verdiği için bir son vermek vardır. 4000 o kaldırıldı apps daha fazla “anahtar kelime ‘kumar’ile etiketlendi”idi.

Apple da şu ifadeyle uygulamaların kaldırılması nedeni haklı vardır:

“Kumar uygulamalar Çin'de App Store üzerinde yasadışı değil izin verilir. Zaten App Store üzerinde yasadışı kumar uygulamaları dağıtmak için çalıştığım için birçok uygulamalar ve geliştiriciler kaldırdık ve bu bulmak ve App Store üzerinde olmaktan onları durdurmak çalışmalarımıza dikkat ediyoruz.”

Neyse ki, Apple Çin'de ipad'ler ve iPhone'lar çoğunu üretmektedir. Yani, gümrük tarifelerinin son zamları bu ürünler etkilemesi beklenmiyor. Kumar ile ilgili uygulamalar aşağı çekmek için karar da şirketin yerel kurallara itaat etmeye ve Çin hükümetine ince bir mesaj iletir. Her iki ülkenin ticaret bir savaşa girmek gibi bu gibi tavizler anahtar vardır.

Bu önemli faktörler göz önüne alındığında, temel tüccarlar gösteren bir teknik olarak 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem olan Apple'ın hisse senedi, bir yükseliş olası bir devamı olabilir. Ayrıca, SİNYAL göstergesi yeni yüksekler yapıyor ve yükseliş devam etmesini bekleyebiliriz.

 

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: