Kanada Doları Zayıflatır İmalat Satışlarında Düşüş

Bu yıl şimdiye kadar Kanada Doları için gitti değil. Ticaret o-doğrudan yabancı yatırım y düşüş, %17'si y-o BİZE, 54% y ile ilgili gerginlikler-iş sermaye giderleri y düşüşün Kanada Doları zayıf rakiplerine karşı tutmak, Japon Yeni dahil olmak üzere. 5 Ocak ayından bu yana, 2018, CADJPY çifti 91.50 80.60 için düşmüştü. Düşüş aşağıda argümanlar nedeniyle mevcut hafta devam etmesini bekliyoruz.

İstatistik Kanada (veya fabrika) üretim satış göre %1 milyar 54,9 $Ocak ayında azaldı. Motorlu taşıtlar, birincil metal Sanayi ve havacılık ürünleri düşüşler düşüş sorumluydu. Satış 21 14 sektörlerde azalmış, Kanada imalat sektöründe %56 temsil eden. Dayanıklı tüketim malları satışları %3.5 milyar 28.20 $düşerken, sigara satış dayanıklı tüketim malları %1.7 milyar 26.80 dolar olarak gerçekleşti. Analistler, satışların %0,8 oranında bir gerileme imalat bekliyordu. Geçen ay, imalat satışları %0,1 düşüş kaydetti.

Ontario'daki Queen's Üniversitesi'nde modern işgücü piyasası ile ilgili bir konuşma yaparken, işgücü piyasasında gençlerin katılımı daha da geliştirilebilir bu, Kanada'nın Vali Stephen Poloz Bank of belirtti. Açıklamada, Merkez Bankası'nın daha önce düşündüğümüzden çok daha yavaş bir hızda faiz oranlarını yükseltmek olabilir endişeleri artırdı.

ABD Başkanı, %10, %25, sırasıyla yeni çelik ve alüminyum ithalat vergilerini ülkenin ve Meksika muaf zaman bu ülke için bir şans var. Kanada, ABD çelik 12 milyar dolar değerinde gemi. Ancak, kabartma Kanada Başbakanı Justin Trudeau ithalatına benzer tarifeler planladığı bildirilen gibi kısa ömürlü olabilir. Tarifeleri ülke ek vergiler kaçırmak isteyen yabancı çelik üreticileri tarafından geçici bir depo olarak kullanılmaz sağlanması planlanıyor.

Son birkaç yıldır, Yönetmelik Kanada'da hantal hale gelmiştir. Birçok petrol ve gaz projeleri başarıyla bu noktada (Ulusal Enerji Kurulu onayı ile bir boru hattı projesini tamamlamak için imkansız olduğunu son üç yıl ve uzmanlar korku içinde terk edilmiştir. Kanada yatırım girişinin korumak için mücadele ederken, Japonya ülkenin işletmelerden geri dönüş yolu ile büyük bir giriş görmesi bekleniyor.

Güçlü finansal sağlık raporu için, Japon çok uluslu şirketler genellikle Mart ayında nakit ödenebilmesi. Bu süreç genellikle Mart ayında yen güçlü tutar. MUFG de Minori Uchida, bir analist yen içinde yatan boğa iştahı bir raporda bu görüşü doğruladı. Uchida Japon şirketler büyük olasılıkla yen yaklaşan mali yıl sonuna kadar fon dönüştürmek istiyorum “dedi.

Ayrıca, MUFG ayrıca Fon Yöneticileri yıl sonu öncesinde yabancı sermayeli hisselerin temettü geri dönüşü hızlandırmaya bekliyor. Uchida birincil gelir fazlası, yüksek temettü geri dönüş Şubat ve Mart ayında yükselme eğilimi görüşündedir.

Uchida da Japon yatırımcılar 31 Mart mali yıl sonunda yurtdışı yatırımları yapmaktan kaçınmak bekliyor. ABD Hazine tahvilleri bile geçmişte olduğu gibi artık çekici. Bu ülkeden yen olurken azalttı.

Teknik olarak, CADJPY çifti 88.80 direnç karşısında azalıyor. Döviz çapraz için bir sonraki önemli destek sadece 78.80 seviyelerde. Stokastik osilatörü ayı diliminde. Bu nedenle, daha derin bir düşüşe geçmesi CADJPY çifti tahmin ediyoruz.

Bir tüccar olarak, 81.20 yakın CADJPY çifti kısa pozisyon kurmayı istiyoruz. Riski en aza indirmek için, kesinlikle 82.40 yukarıda bir kayıp durdurma siparişi ederiz. Kısa bir pozisyon açıldığında, kitap kar 78.80 yakın satın almak istiyoruz.

Ayrıca ikili broker tarafından sunulan bir opsiyon yatırım düşünebiliriz. Ancak, bir hafta süreyle aktif Kalır bir sözleşme gereklidir. Ayrıca, CADJPY çifti 81.20 yakın koymak seçenek satın alma sırasında ticaret olmalıdır.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: