Euro Zayıf Alman Enflasyon Verileri Üzerinde Düşüşler

 

Dün, art arda üçüncü oturumda, euro dolar karşısında geriledi, Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan iş güven zayıf veriler nedeniyle. EUR/USD paritesi düşüş zayıf Alman enflasyon verileri ile körüklendi. Ama zayıf ABD ev satışları verileri, euro ABD doları karşısında büyük zararlar görecekti. 1.1260 bir yüksek, EUR/USD 1.1210 düşük gerçekleşmiştir. Yazı yazma zamanda, çifti 1.1230 yakın işlem gördü.

 

Ekonomik veriler euro hareketine egemen

Dün, EUR/USD Asya oturumunda belirsiz bir ticaret ortamı nedeniyle aralığa bağlı kaldı. Ancak, döviz çifti aniden düşük olması nedeniyle ağır satış baskısı Avrupa seansının başında sürüklendi, keskin kaybettiği zemini yeniden kazanmak için geri önce. Çift olarak tüketici fiyat endeksi mi ekonomistlerin beklentisi cevapsız avro bölgesi iş ortamı göstergesi verilerin açıklanmasından sonra düştü ancak, miting hayır üzerinden takip vardı. Son Tüketici Güven veri analistlerin beklentileri ile uyumlu oldu ama hala Şubat ayında baskı altında oldu.

Rakamlar ekonomistlerin tahmin kaçırmış olsa bile, Ekonomik Analiz Bürosu tarafından BİZE GSYİH bilgileri ilan yuvarlanan çifti üzerinde hafif bir etkisi vardı.

Ulusal ekonominin 2018 yılının son çeyreğinde daha yavaş bir hızda genişledi, %2.6 %2.2 gelen ABD GSYİH verileri ortaya çıkardı. Raporda GSYİH büyüme çukur için önemli bir sebep olarak iş yatırım tüketici harcamaları ve daha yumuşak bir düşüş suçladı. Tüketici harcamaları %2.8 %2.5'e geriledi, iş sabit yatırım %3,9 %3,1 düştü ve stoklar Değer Artış 24 milyar $olarak belirlendi.

Devlet ve yerel harcamaları %1,3 düştü ise iş kar %0.4 %7.7 düştü. İthalat büyüme oranı %2.7'den %2'ye gerilerken, ihracat %2.6 dan %2,8 artış göstermiştir. Kişisel tüketim harcamaları (PCE) Endeksi %1.5 de değişmedi.

Rakamlar %1,30 geldi gibi kısa bir süre sonra, Mart için ön Alman tüketici fiyat endeksi verisini EUR/USD paritenin düşüş yakıtlı, %1.50 analistlerin beklentilerini eksik.

Çifti, ancak avantajı daha sonra yayımlanan zayıf ABD ev satışları verileri alamadı. Ulusal emlak Komisyoncuları Derneği göre, bekleyen ev satışları Endeksi %1 geriledi Şubat ayında, Ocak ayında revize edilmiş %4.3 bir artış izledi. Yıllık bazda ev satışları %5 önceki yıla göre azalırken, bir önceki yılda 3.3% yıllık bir düşüşün ardından.

Yeni ev satışları verileri iyimser talepleri verileri takip etti. Piyasada bir artış tahmin ettikten sonra, işsizlik yardımı talep eden Amerikalıların sayısı geçen hafta düşen en son Çalışma Bakanlığı verileri gösteriyor. 23 Mart tarihinde sona eren hafta için, ilk işsizlik başvuruları 5,000 mevsimsel düzeltilmiş 211,000 düştü. Ekonomistler, işsizlik iddiaları 225,000 artış bekliyordu.

Kansas City Federal Rezerv Bankası üretim faaliyeti Mart ayında arttığını gösteren aylık üretim anketi yayınladı. Dikkate gibi ürün ve istihdam gibi birçok kriter alarak, Onuncu Bölgesinde İmalat Anketin Bileşik Endeksi bu ay, Şubat ayında bir keskin bir artış için 10 oldu. Özellikle, sıfırdan bir şey genişleme gösterir.

Fabrika dayanıklı ve dayanıksız mal üretimi arttı, gıda, kağıt, ahşap ve baskı üretimi dahil olmak üzere. BİZE üreticilerinin %48 yeni tesis ve makine hakkında daha fazla harcamaları tahmin anketi de belirtti.

Raporda: “Fabrikalar bölgesi dolaylı bir artış, büyüme Mart, aşağıdaki üç düz ayında hangi hızda büyüme yavaşladı. Hem işe alım hem de sermaye harcama planları aldı.”

Zayıf Euro Bölgesi verileri ve karışık ABD ekonomik verileri, kısa vadede bağlı EUR/USD çifti aralığı tutmak için bekleniyor.

Teknik olarak, EUR/USD 1.15 seviyelerinde ağır direniş karşısında azalıyor. Parite alçalan bir kanal içinde hareket vermek gerekecektir seviyede bir sonraki büyük destek veriyor. Ayrıca, hareketli ortalama osilatörü negatif bir okuma var. Sonuç olarak, EUR/USD kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: