Overbeaten Starbucks Sinyalleri S4 EPS Görünüm Ters

 
Pazartesi $53.01 de sona eren Starbucks şirketinin hisse fiyatı (NASDAQ:SBUX), son bir yılda değerini yaklaşık %20 kayıp var. Yönetimi ödülleri programında yapılan değişiklikleri olumsuz üçüncü çeyrek kazanç etkilemesi beklenen ikinci çeyrek bildiren sonunda bir uyarı yayınladı. Yönetimin zayıf üçüncü çeyrek outlook hisse fiyatı düşüş tetikledi. Üçüncü çeyrekte beklenenden daha düşük aynı mağaza satış satmak ağırlaştırılmış. Hissesi nedeniyle aşağıda belirtilen nedenlerle yakın gelecekte kayıp yere en az %50'si yeniden ele geçirmek olacak düşünmekteyiz.

Tabanlı Seattle, Washington-şirketin alt milyar $2016 mali üçüncü çeyrek geliri, üçüncü çeyrekte geçen yılın 4,881 milyar $%7 olduğunu duyurdu.

2016 Haziran ayında sona eren çeyrek için, Tazo çay ve La Boulange marka sahibi Haziran 2015 çeyrek hisse başına 0.05 $626.7 milyon dolar ya da hisse başına 754.1 milyon $veya $54, net kazanç %20'lik bir artış olduğunu bildirdi. Ücretleri toplama ve Alman perakende operasyonlarının satışından elde edilen kar ile ilgili, çeyrek olmayan üçüncü hariç-GAAP kazanç-o-y ve analistlerin tahminleri doğrultusunda hisse başına $16 0.49% y vardı. Q3 2015 yılında non-GAAP kazanç hisse başına $0.42 edildi. Şirketin %5.7 büyüme analistlerin beklentisi daha düşük olan %4 küresel aynı mağaza satış büyüme bildirdi.

Dördüncü çeyrekte, şirket kazançları için 0,55 hisse başına $arasında 0.54 dolar bekliyor. Yönetim karşılaştırılabilir aynı mağaza satış büyümesi orta-tek haneli olacağı görüşündedir.

Benzer şekilde, kahve zincirinin 2016 mali gelir orta-tek haneli büyümesini bekliyor. Starbucks da 1.89 $hisse başına 1.88 dolar tam yılını 2016 kazanç görüşünü yineledi. Şirketin sadakat programı 12.3 milyon aktif üyeleri için ABD-o-y %18 y büyüdü. Piper Jaffray Nicole Miller Regan, analist, 72 dolar uzun vadeli fiyat hedefi ile hisse senedi satın almak için bir öneri yayınladı. Görünüm onu Starbucks'a 68 $bir yıllık fiyat hedefi verdi RBC Capital analisti David Palmer tarafından da tekrarlandı.

Hisse başına FY 16 kazanç aynı beklenen kurtarma-mağaza satış büyümesi ve onay dikkate alındığında, hisse fiyatı yükseliş önyargı ile menzil bağlı kalmasını bekliyoruz.

Stok 52.50 uzun vadeli destek bulunur. Starbucks hissesi aşırı bir durumda şu anda teknik olarak, stokastik osilatör gösterir.

Böylece, ikili bir tüccar, Ekim ayı ortalarında vade ile tek dokunuş opsiyonu ticaret düşünmelisiniz. Grev fiyat konusuna gelince, tüccar 56 $ve 58 $arasında başarı daha yüksek bir olasılık sağlamak için herhangi bir fiyat seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: