Sterlin Güçlü İHS Boncuk Boğa Kalır. PMI Verileri

 
Geçen hafta, Yeni Zelanda Doları savunma gelişmiş ülkeler para birimlerine karşı işlem gören Maliye Bakanı Grant Robertson ve gelen RBNZ Başkanı Adrian Orr arasında yeni Politika mürekkep Hedefler Anlaşma sonrasında. Anlaşmanın Merkez Bankası politika hedef seviyesine yakın ya da istikrarlı enflasyon ile birlikte sürdürülebilir istihdam maksimum düzeyde teşvik etmek gerekir. Merkez Bankasının görev süresi içinde istihdam hedef eklenmesi zayıf kivi dolar döndü. Ancak, Kivi Pound, dolar karşısında yer elde edemedi. Tatil hafta ve ay kısaltılmış-Avrupa bütçesine katkı için (Alman Merkez Bankası) Bundesbank tarafından (euro pound)-son dönüşüm basınç altında sterlin tuttu. Ancak, önümüzdeki hafta içinde, pound altında ortaya çıkan gerçekler nedeniyle Kivi dolar karşısında ralli bekliyoruz.

Yeni Zelanda, üst üste dördüncü kez, küresel süt fiyatları Salı günü yapılan bir açık artırmada düştü. Arz nedeniyle anormal derecede kuru hava geçen yılın sonlarında azalmış sonra düşüş bir geri dönüş beklentisi nedeniyle oldu. Yeni Zelanda'da Fonterra Co-operative Group Ltd, en büyük süt toplumu, Şubat ayında çıkış hacmi %2'lik bir düşüş bildirdi, bir önceki aya göre %5'lik bir düşüş ile karşılaştırıldığında. Küresel Süt Ticaret Fiyat Endeksi %0.6 düştü. Ortalama süt satış fiyatı ton başına $3,477 oldu. Bir önceki ihale sırasında, Endeksi %1.2 düştü. Yeni Zelanda süt üretmek neredeyse %95'ini ihraç etmektedir. Bu nedenle, küresel süt fiyatlarındaki düşüş kivi dolar üzerinde negatif bir etkisi olacaktır.

Örneğin, AUD, CAD gibi emtia para piyasası dalgalanma artar ve borçlanma maliyetleri yükselen faiz oranları nedeniyle gittiğinde onları çok zayıf olan bazı benzersiz özellikleri var NZD. Şu anda, ABD'de faiz oranları Yeni Zelanda olanlara ve eşit bir on yıl içinde ilk kez Avustralya'da daha yüksektir. Bu nedenle, yatırımcıların bu ülkelerin fonlarını Park herhangi bir avantajı yok. Bu da kivi dolar zayıf dönüyor.

Son İHS İNGİLTERE Sanayi de soğuk havaya rağmen gerçekleştirdiği ortaya üretim anketi PMI. İmalat PMI 58,4 Mart ayında, 55 önceki ay içinde. Analistler PMI 54.80 için şiddetli kar yağışı nedeniyle düşüş bekleniyor.

Kilo genellikle Nisan ayında, çokuluslu şirketler tarafından büyük içe gelirleri nedeniyle güçlü kalması için dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli nokta. Son 14 yıldır, pound, dolar ve diğer para birimleri karşısında Nisan ayında yükseldi. Kamal Sharma, Amerika Merrill Lynch Bank döviz Stratejisti göre, eğilim 2018 yılında da devam edecek. Bağımsız piyasa yakında dostane Brexit bir anlaşma konusunda iyimser olduğunu gerçeğine dayanmaktadır. Ayrıca, İngiltere ekonomisi son 18 ayda beklenenden daha iyi performans gösterdi. Ortalama saatlik kazanç güçlü kalması ve kamu sektörü maaş cap önümüzdeki aylarda kaldırılacak artan bir beklenti var. Piyasa da 2018 yılında para politikası sıkılaştırma bekliyor. Gerçekleri GBPNZD çifti iyilik kısa vadeli bir ralli yukarıda tartışıldı.

Teknik olarak, GBPNZD çifti resimdeki gibi yükselen bir kanal boyunca hareket ediyor. Ayrıca, döviz çapraz 1.9190 güçlü bir destek var. Bu nedenle, GBPNZD parite daha yukarı taşımak için bekliyoruz.

Mevcut ralli faydalanmak için, 1.9260 yakın GBPNZD çifti uzun pozisyon olabilir. Disiplinli bir tüccar olarak, kesinlikle 1.9140 aşağıda bir kayıp durdurma siparişi ederiz. Aynı anda, aynı zamanda kitap kar 1.9480 yakın bir Satış Sipariş ediyoruz.

Ayrıca yedi işlem günü boyunca geçerli olan bir alım opsiyonu, satın alabiliriz. Bir ikili komisyoncu tarafından sunulan bir opsiyon sözleşmesi yalnızca döviz çifti 1.9260 yakın döviz piyasasında esnaf olabilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan ticaret analizi kanaatindeyiz. Alım satım tavsiyesi, ticaret planımızın sadece bir göstergesi olarak sağlanmış değil. Başarı garanti edemeyiz ve tüccarlar kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: