MAS olarak Singapur Doları Zayıflatır Para Politikası Kolaylaştırır

 

Singapur ülkenin Merkez Bankası (Parasal Yetki) para politikasını hafifletti sonra Singapur doları, dolar karşısında dün zemin kaybetti, zayıf bir ekonomik senaryo öne sürdü. Temel politika araçlarından biri olarak döviz kurunu kullanan Singapur Para Otoritesi, hafifçe Singapur doları para birimi grup beğenisine rahat. Ancak, Merkez Bankası hangi merkezli bir$NEER) ilkesi bant genişliği ve düzeyi bıraktı. Bu değişiklik ile, Singapur zaten son birkaç ay içinde faiz oranlarını para politikası onların rahat bırakmayacak Endonezya, Filipinler, Hindistan ve diğer Asya ülkeleri takip eder. Duyurunun ardından, USD/SGD çifti 1,3721 yüksek gül, 1.3677 düşük Son 24 saat içinde gelen.

Para politikasının hafifletilmesi ederken, Singapur Merkez Bankasının büyüme ve enflasyon baskısı büyük ölçüde düşüş olursa hafifletilmesi ima etti. Sürekli ekonomi izleyicisi olacağını Merkez Bankası belirtilmeli ve gerektiğinde para politikasını değiştirme. Bu konuda, banka verilen şu ifade: “MAS devam edecektir yakından izlemek ekonomik gelişmeler ve hazırlanması için yeniden kalibre para politikası olmalıdır umutları için enflasyon ve büyüme önemli ölçüde zayıflatır.”

MAS para politikası aracı olarak gizli bir grup içinde para bir buket karşı döviz kurunu kullanır. Banka 2020 yılı Nisan ayında bir sonraki para politikası toplantısını yapmak niyetinde.

Capital Economics Alex Holmes, bir ekonomist, daha da kötüleşmeye büyüme ve enflasyon tahmin etmez. Ancak, Merkez Bankası para politikası 2020 yılında uygun olmasını bekliyor. Holmes, " dedi, “Olsa biz bekliyoruz, hem de büyüme ve çekirdek enflasyonun hafif kalır, biz değil beklemek umutları için de önemli ölçüde azalabilir. Para politikası önümüzdeki yıl boyunca daha kalması bekleniyor.”

MAS çekirdek enflasyon 2019 yılında ortalama %0,5-1,5 2020 yılında %1 ile %2 aralığının alt ucuna yakın olmak için bekliyor. Aynı zamanda, genel enflasyon %1.5 %0.5 2020 2019 ve averaj ve 0.5 kabaca% olduğu tahmin ediliyor.

GSYİH büyüme 2019 yılında %0 %1 tahmin aralığının orta noktası yakın olmak ve biraz 2020 yılında geliştirmek tahmin edilmektedir. MAS tahmini dış senaryoda önemli belirsizlik konusu olduğunu söyledi.

Ülke ekonomisi 3Q19 içinde sadece %0.1 genişledi, önceki çeyrekte büyüme oranı eşleşen önceki dün, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından yayınlanan verilere belirtti.

Bununla birlikte, mevsim etkilerinden arındırılmış yıllık bazda ekonomi-o-S S %0.6 büyüdü ve teknik bir durgunluk Kaçınılması, önceki çeyrekte %2.7 daralma tersine çevirme.

Singapur Para Otoritesi tarafından parasal genişleme ve güvercinimsi ifade Singapur doları zayıf önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, USD/SGD çifti 1.3683 güçlü destek aldıktan sonra boğa döndü. Ayrıca, stokastik osilatörü boğa bölgesi. Sonuç olarak, döviz çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: