OPEC Üretim Umuduyla Kanada Doları Yükselir Kesim

 
Bir çok nedenleri Kanada Doları baskı altında tutmaya devam ediyor. İlk ve en önemli nedeni ikinci çeyreğinde ekonomik daralma var. Bu 2016 GSYİH büyüme görünümü bir kesim tarafından takip edilir. Liste asla ham petrol fiyatı varil başına alt-$50 bahsetmeden tam alır. Kanada ham petrol ihracat ihracat gelirlerinin büyük bir pay alıyor. Bu yüzden, zayıf ham fiyatı Kanada ekonomisine zarar vermeye devam ediyor. Aşağıda açıklandığı gibi gelgit Kanada Doları lehine tersine başladığını ancak, görünüyor.

OPEC toplantısı Çarşamba günü başlaması planlanıyor. Toplantının temel amacı hafif petrol fiyatları artıracak ham petrol üretimi bir kesim sonuçlandırmak için. Ancak, daha kolay bir görev olacak değil. İran günde 4.2 milyon varil üretimi artırmayı, mevcut 4 milyon varil belirlenir. Ülkenin Batı tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle kaybettiği payı yeniden kazanmak istiyor. Benzer şekilde, Irak da isyancılar mücadele için önemli miktarda para ayırmak gerekir, üretimlerini artırmak isteyen.

OPEC üyeleri üretimi kesilmiş bir anlaşma imzalayacağını hala yukarıda tartışılan zorluklara rağmen, inanıyoruz. Ham petrol fiyatlarındaki beklenen artış daha fazla hacimde azalma nedeniyle ortaya çıkan gelir kaybını telafi edecek ana nedenidir. Ham petrol fiyatındaki 1 dolarlık artış, Irak için yıllık gelir Ek 1 milyar dolar üretecek tahmin ediliyor. İkincisi, eğer OPEC üyeleri bir anlaşmaya varmak için başarısız olursa, fiyatı varil başına $35 yıkılmak bekleniyor. Bu daha ham üreticilerin karşılaştığı sorunlar öfkelendirir. Böylece, anlaşma kaçtığın ortaya çıkan risk göz önüne alındığında, OPEC üyeleri kesinlikle bir anlaşma içine girmek istiyorum. Üretim kes anlaşması kesinlikle bu hafta imzalanacak ki bu argümanlar doğrultusunda, RBC analisti Elsa Lignos da inanıyor. Bu bağlamda, BK Varlık Yönetimi Kathy Lien ilginç bir görüş bildirdi. Pazar kesilmiş ve bir anlaşmanın uygulanması kısa satıcıların pozisyonlarını kare için zorunlu olarak ham petrol fiyatı varil mark başına 50 doların üzerine kırmak için fazlasıyla yeterli olacaktı beklemez inanıyor.

Diğer taraftan, piyasa Fed faiz artışı fiyatlı olduğunu şüphe bir nebze bile değil. Ayrıca, son ABD doları ralli ağırlıklı olarak artan harcama beklentileri ile altyapı projelerine Trump tarafından yönlendirilen, daha doğrusu temelleri üzerinde daha vardı. Bu nedenle, yukarıdaki gerçeklere dayalı, yakın gelecekte bir düzeltme geçmesi ABD doları / Kanada Doları tahmin ediyoruz.

Fiyat grafiği açıkça ayı Kuğu harmonik desen oluşumu gösterir. Teknik olarak, ABD doları / Kanada Doları çifti de 1.3530 direnç karşı karşıya. Böylece, Kanada Doları karşısında kısa vadede gücünü kaybetmek Dolar tahmin edebiliriz.

Tahmini kazanmak için, bir tüccar kısa 1.3450 seviyeleri yakınlarındaki ABD doları / Kanada Doları parite gidebilir. Riski azaltmak için, zarar Durdur emri 1.3560 üzerinde yerleştirilebilir. Kısa pozisyon için kar 1.3250 yakınlarındaki alınabilir.

İkili bir tüccar bir 1.3450 mevcut seviyesinde (ya da düşük/koyun) seçeneği altına yatırım yapabilirsiniz. Tüccar önümüzdeki hafta son kullanma tarihi seçin. Bu ticari başarı olasılığı artacaktır.

İlginizi Çekebilir: