Pound SO Sürpriz Genişleme £60 Milyar Zayıflatır

 
Geçen hafta, İngiltere BoE (Banka) tarafından açıklanan teşvik önlemleri isabetli bir selloff tetikledi. 25 baz puan faiz indirimi sürpriz değil iken, parasal genişleme programında önemli genişleme kesinlikle piyasa tarafından beklenmiyordu. Dolar kısa vadede yükseliş devam edecek diğer yandan, olumlu ABD Tarım Dışı İstihdam Değişimi verileri gösterir. İngiliz Sterlini / ABD doları çifti daha 1.3100 hakkında mevcut seviyeden düşüş gösteren ayrıntılı olarak aşağıda anlatıldığı gibi başka faktörler vardır.

Geçen yıl, İNGİLTERE G7 ekonomileri arasında %5,4, en büyük cari açık kaydedildi. Bu durum sadece 2016 ilk çeyreğinde kötüleşti. Mart ayı sonunda, mali açığın %6,9 milyar İNGİLTERE GSYİH (yaklaşık 32.6 TL) durdu. Açığındaki artış yatırımcılar başka bir yerde daha yeşil mera aramak gibi Sterling Pound üzerinde baskı yapmaya devam ediyor.

Bir para birimi aşırı değerli ya da değerinin altında bir durumda olup İNGİLTERE MAKARA (Reel Efektif Döviz Kuru), maliyet veya fiyat endeksleri endeks ile nominal döviz kuruna bölünmesiyle, yansıtır. Aşırı değerli bir döviz ihracat için zararlı kanıtlamak ve ekonomik büyüme dibine çekecek. Bu bağlamda, IMF ve Deutsche bank grafiği aşağıda Sterlini dolar için sadece bir sonraki en pahalı para birimi olduğunu gösterir sağladı.

Aşağıda gösterildiği gibi, Pound döviz kuru da uzun vadeli ortalama daha yüksektir. Pound döviz kurunun daha da düşmesi için yeterli alan var demektir.

BoE geçen hafta 25 baz puan kesti duyurdu. Bu makalede daha önce belirtildiği gibi, bir sürpriz değildi. Ancak, parasal genişleme programının £60 milyar genişleme satış baskısı altında Kilo tutmak için beklenen beklenmeyen bir hareket oldu. Kıyaslama oranı şu anda %0.25 seviyesinde bulunuyor.

Spekülatörler Pound kısa pozisyon ekleme kadar olan CFTC tarafından yayımlanan vadeli işlem verileri gösterir. Pazar Pound yönlü bir görünüm olduğunu gösterir.

ABD'de, Cuma günü yaptığı açıklamada ekonomik veriler büyük ölçüde olumlu oldu. Özellikle tarım dışı İstihdam Değişimi verileri geniş bir farkla analistlerin beklentilerini aştı. Temmuz ayında, 620,000 işleri 180.000 piyasa beklentisi karşı eklenmiştir. Olumlu ekonomik veriler ABD doları güçlü tutmak için bekleniyor.

Azalan kanal gösterdi 1.3270 üstünde Haç için üç girişimleri başarısız olduktan sonra, İngiliz Sterlini / ABD doları bir düşüş olduğunu. Momentum negatif olarak döndü. Çifti için bir sonraki destek 1.2900 var.

İngiliz Sterlini / ABD doları çifti, 1.3100 seviyeleri yakın, kısa bir pozisyon mevcut koşullarda en uygun ticaret. Zarar durdurma emri kitap kar emri hakkında 1.2900 yer ise 1.3200 de yerleştirilebilir.

İkili opsiyon bir tüccar kesinlikle tek bir dokunuş opsiyon sözleşmesi satın düşünmesi gerektiğini temel ve teknik analize dayalı inanıyoruz. 1.2920 az kullanım fiyatının ticareti için seçilmelidir. Analiz H4 zaman dilimi üzerinde yapmış olduğu iki haftalık bir dönem döviz kuru tahmin düzeyi ile delmek için fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: