Arjantin Durgunluk Gidiyor, Peso Yine Dibe Vurdu

 

Olası yatırımcıları teşvik etmek Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Makri çabalarına rağmen, Arjantin'in mücadele birimi yatırımcı güveninin azaldığı bir dönemde dolar üzerinden 40 eşiğe ulaştı. Latin Amerika'nın yok.3 ekonomi umutsuzca enflasyon 2018 için %40 aşması beklenen ekonomik çöküşü engellemek için mücadele ediyor. Dolar talep Cuma günü Hazine Bonosu açık artırma yol açtığı aşırı likidite nedeniyle yükseldi. Pezosu piyasa güvenini tekrar kazanması için maliyetleri azaltmak için canlandı hükümetin çabalarına karşı gösteriler arttıkça şimdiye kadar dolar, bu yıl değeri %53'ü teslim oldu, 7'den fazla yalnız Eylül ayında% vardır.

 

Ne Arjantin ekonomisinin daralmaya neden?

Arjantin ekonomisi 2017'de kurtarıldı sonra ve pro-iş Başkanı Mauricio Makri koalisyon hükümeti yasama seçimleri kazandı geçen Ekim ayında, ana akım ekonomistler 2018 başında Güney Amerika ülke için yüksek beklentileri vardı.

Yavaş yavaş ve yavaş yavaş piyasada paniğe neden olmadan devalüasyon olacağını şaşırtıcı bir şekilde, ekonomisi nedeniyle aşağıdaki nedenlerle çökmeye başladı: Ekonomistler uzun Arjantin pezosu döviz pahalı olduğunu savunmuştu ve Hükümet de kabul etti. Ancak, pesosu beklenmedik şekilde Nisan ayında doları güçlendiren ABD Federal Rezerv, enflasyon ve faiz artırımı yönetmek için hükümetin yeteneği hakkında yenilenen yatırımcı korkular üzerine düştü. Amortisman hükümet için Arjantin'in dolar borç daha pahalı yapılan, 50 milyar dolar kredi için (IMF) Uluslararası Para Fonu (IMF) talep etmek zorunda bıraktı.

Arjantin'in yükselen enflasyon oranı uluslararası yatırımcıların portföy çalkalama için gelişmekte olan pazarlarda daha fazla açık olan temel özelliklerinden biridir. Döviz kurundaki hızlı düşüş, son aylarda enflasyon hızlanmaya yol açmıştır. Merkez Bankası'nın hızlı devalüasyon ve %60 ve döviz rezervleri dolar zarar milyarlarca yavaş yavaş Makri 2015 Aralık ayında devraldı beri artmıştır rezervlerinde keskin bir düşüş yol açan, kilo, savunmak için faiz oranlarını yükselterek enflasyonu yükselmeye tepki gösterdi. IMF kredisinin rezervleri bir destek verirken, pesosu üzerinde devam eden baskı son haftalarda Merkez Bankası tarafından yenilenen müdahaleye teşvik etti. Zayıflatıcı bir kuraklık soya Arjantin ekonomisinin ve Mısır, ayağının hasat yok. Şu anda ekonomi üç ay üst üste tarım sektörü ile sözleşmeli, ekonomist bir durgunluk olduğuna inandığı önünü açtı.

Ekonominin %6,7 Haziran ayında gerilemiş, 2008 mali krizinden bu yana en büyük aylık düşüş. Geçen Perşembe günü, devlet okullarındaki öğretmenler ve üniversite profesörleri binlerce başkenti Buenos Aires'te Makri ’nin mali prudence planlarını protesto etti, hükümet izin, eğitim ve refah programları zarar ederken, ordu ve polis sponsor olduğunu söyledi. Kasvetli enflasyon haber de döviz etkilenen, Perakende Fiyat %3,9 Ağustos ayında 34.4 %12 aylık oran getirerek resmi rakamlar gösteriyor.

Yorumda durum, Sergio Stape, bir 46 yaşındaki öğretmen, şunları söyledi: “hükümetin düşürülmesi fırsat, sadece eğitim ama sağlık için de olsa bir direksiyon büyük bölümünün bütçesinin doğru güvenlik. Bu geriye doğru bir adımdır.”diyoruz.

Orijinal IMF anlaşmasında belirtilen hedeflere daha iyi hükümet yeterince hızlı birincil mali açığı düşürmek için çalışma olmadığını pazar korkularını yansıtmak için kesinleşmiş ediliyor.

Makri hükümeti şimdi bir sonraki yıl finansman açığının ortadan kaldırmak için vaat ediyor. Daha önce 2019 açığı hedefi gayri safi yurtiçi hasıla %1,3 % oldu. Tarih para birimi %40'tan fazla bir yıl içinde zoka görmüş olan ülkelerde genellikle %6 ' nın üzerinde bir yıl sonra GSYİH kasılmalar uğramış olduğunu göstermiştir. Peso geçen yıl 53 kabaca% kaybetti. Moody's Fitch Ratings, 2018 yılında %2.5 durgunluk tahminleri, ek kasılmalar mümkün ise izleyen iki yılda yıllık %2'lik bir düşüş tahmin edilir.

Todd Martinez, bir analist de Fitch New York, şöyle devam etti: “para selloff var zaten büyük bir olumsuz etkisi güven. Reel ücretler ve emekli aşındırır ve tüketim üzerinde ağırlığı olacak olan ileriye dönük daha yüksek enflasyon anlamına gelir.”

Edward Glossop, Latin Amerika ekonomist Capital Economics, şunları söyledi: “Bizim . . . IMF sonuçta Arjantin için daha fazla fon tahsis etmeyi kabul edecek görünümü var, ama hükümet yeni bir anlaşma için ekli koşulları sadık olması gereken bir konu olacak.”

Hızlı bir şekilde ülke kurtarır nasıl büyük ölçüde Makri uzun vadeli strateji bağlıdır, ancak gelecek yıl sonunda başgösteren bir seçim ile, dik mali reformlar halk için kabul edilebilir olmayabilir. Boykot kamyoncu Kuzey Arjantin büyük bir tahıl bağlantı noktasına erişim kapalı kepenkli öğrenciler kampanya Üniversitesi bütçe kesintileri Buenos Aires ana bulvar kapatmak zorunda kaldık.

Yarım-Şili Endonezya para birimi devalüasyonu, bir yüzyıl siyasi ayaklanmalar izledi ve Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Makri için kasvetli umutları derin bir mali kriz olduğunu gösteriyor.

USDARS çifti tarihsel fiyat grafiği sağlam bir yükseliş kalır. Enflasyon sorunu çözmüş sürece, Arjantin pezosu ayı kalmaya devam edecektir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: