Apollo Global $5.4 milyar İçin Teknik Verileri Satın aldı.

 

(New YORK Borsası: APO), özel sermaye şirketi Apollo Global Management Inc 5.14 milyar dolar değerinde bir anlaşma TECD (Nasdaq:) BU ürün ve hizmet sağlayıcı Tech Data Corp satın alma, borç hariç. Borç da dahil olmak üzere, bu işlem de yaklaşık 6 milyar dolar değerinde. Bu 145 Teknik Verileri hisse başına $ödeme temsil eder. Satın anlaşma başarıyla tamamlanmasının ardından, Teknik Veri ihraç edildi ve özel olarak düzenlenen bir şirket haline getirecek. Teknik Veri hisseleri $144.89 kapalı, önce yakın ... toplam 15.80 $ya da çık. 12: 24% kadar. Apollo Global hisselerinin neredeyse düz $43.80 sona erdi.

Tabanlı Clearwater, Florida-Tech Data teknoloji yazılım ve büyük teknoloji işletmeleri tarafından geliştirilen donanım ile küçük işletmeler sağlar. 2018 yılında, şirket 37 milyar dolar gelir bildirdi. Cisco ve HPE (Hewlett Packard Enterprise) ürünler 11'i her ürettiklerinde şirketin satış 16 kabaca% Apple ürünleri üretilir.

Daha önce, Apollo teklif milyar 4.77 Teknoloji Veri toplama için 130 $bir pay, ya da dolardan biraz fazla. Ancak, milyarder yatırımcı Warren Buffett Berkshire Hathaway karşı teklif verilmiş, tecrübeli yatırımcıların kaşları yükseltmek. Buffett de büyük primler ile ilgilenir kaçınmak için bilinir. Ancak, Bank of America de yöneticiler Teknik Veri ile Apollo anlaşma, go-shop fıkra vurgulanmış, Buffett hızlı bir şekilde savaşa girdi. Bu bağlamda, Bank of America Todd Combs, Berkshire Hathaway yatırım yöneticisi ile konuştu, 19 Kasım. 20 Kasım tarihinde, Buffett 5 milyar $140 paylaşımı veya biraz daha fazla para borç hariç, Teknik Verilerin elde edilmesi için karşı bir teklif duyurdu.

İki gün sonra, Berkshire Greg Abel, Başkan Yardımcısı, anlaşmayı sonuçlandırmak için Teknoloji Veri merkezini ziyaret etti. 24 Kasım'da, Teknik Veri Kartı Berkshire teklifini kabul etti. Ama 27 Kasım Apollo hisse başına $145 hedefi şekerli ve Buffett teklif Savaşı çıkardı. Apollo son teklif Tech Data tarafından hemen kabul edildi. Buffett daha iyi bir teklif yapmaya hiç niyeti yok diyerek hava temizlenir.

Satın alma tamamlandıktan sonra, Zengin Hume CEO ve şirketin Başkanı olarak Teknik Veri başına devam edecek çeyrek değişmeden kalır. Daha da önemlisi, Teknik Verileri ortak hisseleri Nasdaq den ihraç edildi alacak. Satın alma Teknik Verileri de ürün çeşitliliğini artırmak ve rakiplerinden öne çıkmasını parayı kullanmak için bir fırsat sunan, Hume görüşlerini söyledi.

Hume detaylı faydalar elde edinilen tarafından Apollo: “Bu yatırım fonları tarafından yönetilen bir dünyanın önde gelen küresel alternatif yatırım yöneticileri olacak parası bize ek kaynaklar hızlandırmak bizim yetenek getirmek için pazar teknoloji ürünleri ve çözümleri dünyanın ihtiyacı bağlanmak, büyümek ve ilerlemek. İşlem başarımızın üzerine inşa ediyoruz, Teknik Veriler büyüme bir platform yapmak ve daha fazla ayırt etmemizi ve uçtan uca çözümleri genişletmek ve benzersiz ulaşmak, verimlilik ve uzmanlık ile kanal ortaklarımıza olanak sağlayacaktır.”

Teknik Veri Yönetim Kurulunu oybirliğiyle 2020 yılının ilk yarısında kapatmak için, onaylar ve standart kapanış koşullarına tabi beklenmektedir anlaşma lehine oy verdi. Anlaşma Wells Fargo, Barclays, Citi, JP Morgan ve RBC Sermaye Piyasaları tarafından fon ile desteklenmektedir. Yasal tavsiye Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP tarafından sağlanır ise Amerika Menkul Kıymetler banka Teknik Verileri finansal danışman gibi davranır. Ayrıca, Diğer kurşun finansal danışman Apollo gibi davranıyor.

Anlaşmanın hissedarları için önemli bir değer sunan Teknik Veri Yönetim Kurulunun Charles Adair, liderlik bağımsız bir yönetmen gerektirdiğini belirtti. Adair söyledi : “Bu anlaşma, şöyle bir süreci dikkate Apollo teklifi Kurul dahil inceleme ve tartışma stratejik alternatifler Yönetim Kurulu, mali ve hukuki danışmanları. Hareket hissedarlarımız için önemli bir nakit değer verir ve meslektaşlarımız, kanal ortakları ve diğer anahtar bileşenleri için heyecan verici fırsatlar yaratıyor.”

Özellikle, Apollo ile anlaşma Teknik Veriler potansiyel bir alıcı daha yüksek bir teklifi kabul etmek için izin veren bir alışveriş tümcesi içerir. Satın alma haberleri Teknoloji Veri boğa önümüzdeki hafta devam etmesi bekleniyor.

Teknik Verileri hisse yükselen Üçgen formasyonu kırık olan tarihsel fiyat grafiği gösterir. Ayrıca, hisse senedi Chaikin para akım göstergesi yükselirken 50 günlük ortalamanın üzerinde işlem vardır. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadeli boğa kalması bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: