Euro Sağlam Flash GSYİH Verilere Rağmen Zayıf Kalır

 

(EUR) euro dolar son zamanlarda nedeniyle ECB güvercinimsi faiz artışı outlook için mücadele veriyor. Ayrıca, Türk Lirası ile devam eden kriz, bir domino korkusu-etkisi, tüccarlar konumlarını kadar eklemek için bir şans verdi. Ancak, Türk Merkez Bankası tarafından alınan kararlar geçici olarak piyasa durulmuş ve üç önemli ekonomik veri raporları dün olumlu oldu euro için serbest bırakıldı.

 

Alman ön GSYİH

Almanya'nın ekonomik büyüme saptandı (Federal İstatistik Dairesi) Destatis tarafından bildirilen (Nisan-Haziran) 2Q18, verileri beklentileri aştı. Gayri safi yurtiçi hasıla %0.5 sırayla büyüdü, ilk çeyrekte yukarıya doğru revize %0.4 artış takip ediyor. Ekonomistler %0.4 büyüme oranı bekliyordu.

Hükümet, gelecek için %2,3, bu yılın ekonomik büyüme oranı yüzde 2,1 olarak tahmin ediliyor. Bu son 10 yıldır Almanya'nın ortalama büyüme oranı çok daha yüksek olurdu.

Alman ekonomisi Nisan ve Haziran ayları arasında %2'lik bir büyüme kaydettiği yıllık bazda mevsimsel düzeltilmiş verileri ortaya koydu. Büyüme oranı için Thomson Reuters Konsensüs tahmini %2.1 olarak gerçekleşmiştir.

 

Eurozone Flash GSYİH

Euro Bölgesi ekonomisi daha önce ikinci çeyrekte tahmin edilenden daha hızlı bir tempoda genişletilmiş Eurostat tarafından yayınlanan verileri ortaya çıkardı. GSYİH %0.4-o q q olarak artarak %0.3 büyüme analistlerin beklentisi atıyor. Önceki çeyrekte, ekonominin yukarıya doğru revize 0,4% oranında genişledi.

Yıllık bazda GSYİH büyüme 2.2% için yumuşamış, %2.5 önceki çeyrek. İkinci çeyrek büyüme hızı ve ekonomik durumu %2.1 revize edildi.

 

Alman İŞSİZLİK ekonomik duyarlılık

-İŞSİZLİK Araştırma Enstitüsü tabanlı Mannheim Ağustos ayında Almanya'nın ekonomik güveninde iyileşme bildirilmiştir. Enstitüye göre, Endeksi -13.7 Ağustos ayında tırmandı, -24.7 Temmuz ayında gelen. Analistler -20.1 bir okuma bekliyordu.

Aynı şekilde, ekonomik senaryonun yatırımcıların değerlendirmesi temsil Endeksi 72,6 artış, 72,4 önceki ay içinde. Uzlaşma beklentisi 53 bir düşüş bekleniyor.

Ekonomik duyarlılık Endeksi yorumlayan, İŞSİZLİK Başkanı Achim Wambach söyledi, “AB ve ABD arasındaki ticaret anlaşmazlığının son anlaşma Almanya için de beklentiler ciddi bir artış, daha az bir dereceye kadar, Avro bölgesi için yol açmıştır.”

 

EUR/USD üzerindeki etkisi

Aşağıda gösterildiği gibi, EUR / USD paritesi hala düşüş, dün bildirilen iyi ekonomik verilere rağmen. Ancak, EUR / USD paritesi bir ters tetikleyebilir bugün onaylanacak veri perakende BİZE.

Haziran ayında perakende satışlar %0.4-o m m olarak artmıştır. Ancak analistler 0.3% perakende satış büyüme bir düşüş bekliyoruz. Eğer perakende satış verileri uyuyorsa ya da analistlerin tahminleri özlüyor, sonra EUR / USD paritesi yukarı yönlü bir dönüş görebiliriz.

 

Yasal Uyarı: Herhangi bir finansal işlem analiz sunduğu burada bizim görüş ve istediği gibi bir tavsiye ya da yönlendirme yatırımcılar. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: