Yatırımcılar Ticaret Görüşmeleri Bekliyor Gibi Yuan Aralığı Bağlı Kalır

 

Çin yuan yatırımcılar ABD-Çin Ticaret görüşmeleri ile ilgili gelişmeleri izlemeye devam ederken G10 rakipleri karşısında karışık bir şekilde işlem görüyor. Aynı zamanda, yatırımcılar ve spekülatörler çok sayıda haber bültenleri ile Çin para kısa vadeli trendi belirlemek için çalışıyor. Çelik gibi sinirleri tüccarlar yiğitçe USD/kişi başı çifti olarak, kısa bir süre içinde bir servet kazanma umudu ile. Son 24 saat içinde, USD/INR çifti 6.7243 yürüdü 6.7094 açılış sonrası vardır.

Bu hafta başında, üst düzey bir heyet, Pekin'de müzakere ve Çin ile ticaret anlaşmasını sonuçlandırmak gelmişti. Pekin ve Washington yakın bir ticari anlaşma, Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve resmi imza bir işlev için bu hafta sonu veya Nisan ayı başlarında bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Donald Trump ile olan doğrulanmamış raporlar vardı. Bu raporlara rağmen, Beyaz Saray nedeniyle Çin ve diğer gelişmiş ülkelerde geçerli yavaşlama için zor algılanan ABD mal ithalatı, iki katına veya üç katına bile çağırmaya devam ediyor.

Ayrıca, diğer bazı raporlar, birkaç gün önce yayınlandı. Çin Asya'nın en rekabetçi ekonomisi listesinde üst üste altıncı kez dokuzuncu yer aldı (LİSANS) Asya Boao Forumu, 2019 “Asya Rekabetçilik Yıllık Raporu” adlı yeni bir rapor ortaya çıktı. Listede üst sıralarda yer aldı. bölgelere Güney Kore, Singapur, Tayvan, Hong Kong ve Japonya vardır.

Ekonomik cephede, yurtdışı borçlanma ile ilgili masrafları yüksek 4-ayda vurdu. Eğer gecelik borçlanma maliyetleri artış olursa, likidite sıkılaştırma neden olacaktır.

Pekin-yönüyle-vergi indirimleri duyurdu rağmen, hükümetin emlak vergisi tanıtmak planladığını rapor edilmiştir. Bir taslak önerisi çalıştı bu bağlamda, yıllık Ulusal Halk Kongresi katılan üst düzey yetkililer açıkladı.

Ekonomi böyle bir vergi girişimi vazgeçirmek istiyorsunuz biraz yalın bir faz üzerinden büyüyor ancak, ekonomistler ve gayrimenkul geliştirme inanıyoruz. Özellikle belediyelerin arazi satışı gelirlerinin önemli bir bölümünü oluşturur çünkü Ayrıca, bölgesel hükümetler de bu tür vergi empoze karşıyız. Görünüşe göre, planın uygulanması halinde, yerel yetkililer, vergi toplayıcı rolünü üstlenecek. Özellikle, böyle bir vergi Kanunu sadece emlak sektörü değil, aynı zamanda mülkiyet ile ilgili sektörler gibi çimento ve çelik gibi etkileyecek.

Gelişmeler kısa vadede bağlı yuan aralığında devam etmesi bekleniyor. Ticaret Anlaşması ile ilgili resmi bir duyuru yuan güçlendirebilir.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: