Zayıf Kurumsal Harcama Goldman Sachs notunu Düşürdü Cisco

 

Cisco Systems Inc hisseleri. Goldman Sachs analisti Rod Hall “nötr” için “satın al” rating stok döndürüldüğünü, sinir işletmelerin harcamalarını sınırlamak, böylece ağ devi kazanç potansiyelini etkileyen varsayımı üzerinde sonra (Nasdaq: CSCO) 1.47% veya $l ile $46.15 Perşembe günü kapatmak için reddetti. Stok S&P 500 %17,6 takdir ile karşılaştırıldığında, güncel, yüzde 6, 1 yıl kadar. Özellikle, hisse senedi 16 Temmuz 58.26 bir gün içi yüksek kaydı bu yana %20'den fazla kayıp var.

Kurumsal harcama daha önümüzdeki aylarda azalacak analist inanıyor ve özellikle Telekom şirketlerinin sermaye giderleri kısa vadede depresif “kalmaya devam edecek. Bir not müşterilerine, Salon yazdı: “Telekom kesimi, biz ilgili olumsuz eğilimler devam edebilir kuyuya 2020, tahrik taşıyıcı duraklar önde 5G ve gerekli taşıyıcı ağ otomasyon uygulaması.”

Genel, Goldman'ın en son araştırma katma değerli satıcılar oldu “kademeli olarak negatif” harcama eğilimleri şirketler. Araştırma raporu diyor ki “Biz inanıyoruz ki en çok bu zayıflıkla ilgili bir eksikliği iş güven büyük kuruluş tarafından yürütülen, ticaret oynaklık aksine daha geniş bir makro yavaşlama.”

Yukarıdaki argümanlar dayalı, analist ayrılmış 48 $fiyat hedefi gözden geçirilmiş, daha önce verilen $56.

Ağustos ayında, şirket hissesi keskin düşüşler gördüm zayıf bir kazanç outlook, yayınladı. Bazı analistler şirketin boğa bir görünüm olmasına rağmen, yatırımcılar ABD ve Çin arasındaki ticaret Savaşı etkisi hakkında endişe duyuyorlar.

Çeyrek ve tam yıl sonuçları iyi görünüyordu, Cisco 2019 mali yılı için %7 gelir artışı rapor etmiştir. Non-GAAP kazanç %20 y-o-y $3.10 büyüdü. İleri rehberlik o zaman satmak tetikledi. Cisco'nun ilk %2 %0 çeyrek gelir büyümesi öngörürken, GAAP-8'i y y ve GAAP dışı EPS büyüme o--o-y -14% y büyüme EPS. Şu anda, Cisco Oniki aylık kazanç sondaki 14.9 x gelenek olduğunu. Birden çok yıllık ortalama 1 x PE oranları izleyen ve 13x sırasıyla Cisco beş - on daha yüksektir.

Kurumsal harcamalarında bir düşüş tahmin rağmen, Salon 5G kablosuz ağlarda sermaye giderleri gelecekte artış bekliyor.

Salon yazdı, “Telekom kesimi, biz ilgili olumsuz eğilimler devam edebilir kuyuya 2020, tahrik taşıyıcı duraklar önde 5G ve gerekli taşıyıcı ağ otomasyon uygulaması.”

Özellikle, Cisco yönlendiriciler ve ağ anahtarları satış ana iş alanından uzaklaşıyor. Şirket ayrıca yazılım ürün çeşitliliğini artırmak için değerli kazanımlar arıyor, Piper Jaffray James Balık göre.

Bu nedenle, bu düşüşün, hisse senedi zayıf geçici olarak devam etmesi bekleniyor.

Teknik olarak, hisse senedi 50 günlük ortalamanın altında kapattı. Ayrıca, stokastik osilatör ayı diliminde. Hissesi de 48 ağır direnişle karşı karşıya. Kötü tarafı, bir sonraki büyük desteği 40 yakınlarındaki bekleniyor. Bu nedenle, hisse senedi kısa vadeli hareket etmesini bekliyoruz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: