Mercedes İzleme Karbon Emisyonları için Blockchain Kullanmak

Cryptocurrency pazar (BTC) Bitcoin 9200 dolar civarında seviyelerde seyretmeye devam aralığa bağlı kalır. Son 24 saat içinde, Bitcoin $9,265 ticaret için %0.7 kaybetti.39. (ETH) eter $188.28 ticaret için %0.6 kaybetti. Ancak, Ripple XRP, yerli kripto, $0.2518 ticaret için %1.4 yükseldi. Son 24 saat içinde gaine sahip olan diğer büyük altcoins (- 114.63$, -0,4 %1.95, %2.5-$76.11, %1.4 XMR), Tezos (XTZ), Çizgi (DASH) ve Monero LEO (LEO-0.8887$,-%0,5)-384.62$, 1.0% (SERMAYE)-$0.0567 IOTA (- $0.3346, %6.7 IOTA), Cardano (ADA, %1.4), (OKB-$3.8, %0,1) OKB ve Bitcoin Para vardır. Son 24 saat içinde azalmış olan altcoins, VB (ATOM, $4.19, -4.6%) (HT-$3.43, -1.2%) Huobi, Cosmos, Binance Para ($18.43, %0.1 BNB), (LTC-$69.22, %2.2)) Litecoin, Ethereum Klasik ($11.72, -1.2%-0.0635$, -0,6% (XLM)-$18.4 -2.1% (EOS) EOS (TRX-$0.0191, %3.6) Tron, mükemmel ve-$78, -0,9%(BAĞLANTI) tarafındaki zincir bağlantı.

 

Hükümet düzeyinde girişimler

Kamboçya Ulusal Bankası dijital para birimi Bakong isimleri

Kamboçya Kamboçya Merkez Bankası, National Bank, Bakong gibi dijital para birimi olarak atadı. (CBDC) Merkez Bankası dijital para birimi Temmuz ayında Kamboçya üzerinden bir test olarak açıldı. Platform mevcut mali çeyrek içinde işlevsel olacağını Kamboçya Ulusal Bankası Chea Serey, genel müdürü söyledi. Serey açıkladı Bakong olarak “ulusal ödeme ağ geçidi için Kamboçya.”

Bakong söz konusu platformun altında Kamboçyalı ödeme sektöründe tüm paylaşırız çizim öncelikli rol yapmak, basit son kullanıcı ile bir hesabı var finansal kurumların birbirlerine ne olursa olsun ile islem yapmak. Sonuçta, Merkez Bankası Bakong sistemi üzerinden sınır ötesi ödeme izin vermek niyetinde.

Diğer blockchain tabanlı cryptos aksine, Bakong bankalar tarafından desteklenen eksiksiz bir sistemdir. Fiziksel para ile etkileşim, her bir banka hesabı ile ilişkili yazılım bir cüzdan verilir. Kamboçya Ulusal Bankası para hareketini izlemek için merkezi bir şekilde veri tutarken platform gerçek zamanlı esnaf kolaylaştırıyor.

 

Özel sektör girişimleri

Mercedes ve Circulor sera gazı emisyonlarını izlemek için el ele

Lüks otomobil üreticisi Mercedes Benz ve blockchain firma Circulor kobalt ile ilgili tedarik zinciri izleme, sera gazı emisyonları başta hedeflenen bir deneme ortaya çıkarmak için işbirliği yapmıştır. Mercedes ve Circulor tarafından girişim fütüristik otomobil geliştirme amaçlı Başlangıç Autobahn Programı kapsamında girişimlerden biridir. Her iki firma da batarya hücreleri üreticileri tarafından kullanılan hantal tedarik zincirleri yanı sıra geri dönüşümlü malzemeler karbon emisyonları ve kuantum izlemek için blockchain teknolojisini uygulayacak.

Mercedes sonuçta yeni karbon-nötr binek araçları inşa etmek için duruşma sırasında elde edilen bilgileri kullanmak amaçlamaktadır. Başlangıçta, girişim, ahlak ve menşe yeri nedeniyle yakın geçmişte sorunlar yaratan kobalt tedarik zinciri üzerinde duracağım.

Lityum kobalt üretim için kullanılan birincil emtia-iyon piller, kobalt büyük payı ile Kongo, genellikle ahlaksız kobalt madencilik çevreye sorumlu bir ülkenin Demokratik Cumhuriyeti'nden gelen üretmek.

168 milyon çocuk dünyada sömürülen, dkc'deki kobalt madenlerinde yaklaşık 40.000 çocuk ediliyordu 2017 yılında, BM değerlendirdi. İşletmelerin üretim süreçlerinde kullanılan minerallerin kökenini anlamak için özellikle önemli anlaşılacağı.

Blockchain tabanlı bir deneme programı tedarik zincirinde kullanılan geri dönüşümlü malzeme kuantum yanı sıra hammadde ve ilgili karbon emisyonlarını hareketi çekecektir. Bu sözde ilişkilendirmek şirketleri, sürdürülebilirlik kriterlerine uygun, özellikle insan hakları ile ilgili olsun Mercedes karar vermek için yardımcı olacaktır.

 

Topluluk web sayfası açmayı Xpring DevRel adlı

Ripple yatırım bölümü, Xpring niyetinde başlatmak için bir forum ve topluluk web sayfası, adında “geliştirici ilişkileri (DevRel),” odaklanmış geliştiriciler platformu. Xpring göre, çalışanlarının büyük bir bölümü programlama katılmaktadırlar. Yani, Xpring gördüğü “DevRel gibi kulaklar ve ağız Xpring,” post okur.

Xpring başlangıçta sadece Ripple saf bir yatırım bölümü olarak görev yapmıştır. Xpring sadece 2019 Ekim ayında, geliştirici platformu ile gelip, yeni uygulamaların geliştirilmesi için önünü yaptı. Daha sonra, 2019 Aralık ayında, Xpring platformu için çeşitli özellikleri, programcılar tarafından oluşturulmuş uygulamalar için uyumluluk sağlanmış SDK dahil. Xpring üreticileri ile içerik, destek ve olayları ile etkileşim hakkında ifade etmiştir.

Xpring örnek kodu ve eğitim materyalleri gibi destekleyen araçların kodları sunmayı amaçlıyor. Sırada topluluk meşgul Xpring platformu ile tutmak için teknik destek verirken buna ek olarak, Xpring da konferanslara ev sahipliği yapmayı planlıyor.

 

Muhtelif

Genesis rekor kredi gelişmeleri ile 4. ÇEYREK 2019 biter

Şirket kurulduğundan bu yana Genesis, popüler cryptocurrency yatırım şirketi, rekor kredi gelişmeleri ile 2019 dördüncü çeyrek bitti. Genesis kuruluşundan bu yana 2018 Mart ayında verilen krediler 4.25 milyar dolardan fazla, tarihte şimdiye kadar S4 performansı iyi olmak. Dördüncü çeyrekte, Genesis ileri milyar 1.10 kurumsal müşterilerine kredi dolardan 545 milyon dolarlık toplam aktif krediler ile önceki çeyrek milyon 450 $%23'lük bir artışı yansıtıyor.

(BTC) Bitcoin fiyatı %14 oranında bir düşüş olmasına rağmen, Genesis aktif kredi kitap ve kredi gelişmeleri bir artış kaydeder. ABD Doları cinsinden krediler de arttı ve Q4 2019 yılında Genesis aktif kredi portföyünün %37'sini temsil etti.

2019 Aralık sonunda, tüm kripto kredi sektörü crypto kredi platformların sayısı da hızla artmaya devam süre içinde neler milyar dolar değerinde oldu. Kredi 2018 beri faiz olarak 86 milyon dolar gelir gerçekleşmiş olsa bile, kripto kredi talebi artıyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: