Yuan Güçlü Çin Sanayi Üretimi Üzerinde Güçlendirir

 

Çin yuan son işlem haftanın son gününde toparlandı, güçlü sanayi üretimi ve devam eden federal hükümet teşvik programları artırdı. Ekonomik büyüme toparlanıyor Pekin inanıyor olsa bile, analistler hükümetin parasal ve mali teşvik politikaları devam etmek için teşvik. 6.7600 bir yüksek, USD/INR çifti 6.7284 bir düşük düştü, 6.7343 ile kapanmadan önce.

Sanayi üretimi, dünyanın ikinci büyük ekonomisi artan bir hızla artmaktadır. Özellikle endüstriyel sektör yatırımcıların dikkatini: çimento çıkış toplayan. Mart ayında, Çin bir yıl öncesine göre %22 daha yüksek olan çimento, 180 milyon ton üretilmiştir. Bu rakam ABD tarafından 2018 yılında üretilen iki kez miktarıdır.

Benzer şekilde, çelik ve cam üretimi, ekonomiyi daha verimli hale getirmek için ihtiyaç fazlası kapasite bitmeyen ülkenin önce hedefi çelişmektedir %10, %8, sırasıyla, gül.

2019 yılının ilk çeyreğinde, ülkenin ekonomik büyüme %6.4, aynı dönemine geçen yıla göre neredeyse değişmedi. Ekonomistler %6.3 %6.2 arasında bir büyüme oranı tahmin vardı.

Bu ekonomi yavaş yavaş normale geri almak olduğunu gösterebilir ve sermaye harcamaları, ülkenin büyümesine yol açar. Eğer olumlu eğilimler devam ederse, devam eden ABD-Çin Ticaret tükürdü olumsuz etkilerini azaltmak olabilir.

Özellikle, geçen hafta, ABD Başkanı Donald Trump yayınlanan bir yazıda devam eden ABD-Çin Ticaret müzakereleri üst iki dünya ekonomileri farklılıkları gidermek için çalışıyoruz ve nihai bir anlaşmaya varmak gibi ileriye doğru hareket edildi.

Süre davranılmasını gerektiren bir olay Florida, Trump söyledi: “Biz bunu ticaret, biz yaparken de Çin.”

Henüz bir müzakere turu 7 Mayıs başında Washington'da görüşmelerin devamı ile devam edecek olan 30 Nisan'da başlaması planlanıyor. Son haftalarda, ABD yönetimi yetkilileri, anlaşmaları iyi ilerleme kaydediyor, ama birkaç detay ortaya çıktı " dedi.

Başka bir pazar kesimi, yani, değeri yüksek ev aletleri de analistlere göre büyüme firma belirtileri gösteriyor. Geçen yılın önemli %15 düşüş daha iyi olan diğer klima üretim %8 1Q19 büyüdü belirtti ve çamaşır makinesi çıktı %4 artış, buzdolabı üretimi %4 düştü. Nikel ve çelik imalat mutfak aletleri için kullanılan temel malzeme ise bu gibi, örneğin, A/C birimleri bakır gerektiren endüstriyel metaller piyasasında kar.

Çinli politika yapıcılar parasal ve mali teşvik durdurmak için istekli olsa da, finans uzmanları, hükümetin acele etmemeli söylüyorlar. Endişe finans ve emlak piyasasındaki zayıflık, Japon yatırım bankası Nomura analistleri var uyardı bu kurtarma “henüz sağlam.”

“Parasal genişleme hızı yavaş olacaktır düşünüyoruz, ama yine de sınırlı para politikası kapsamındaki rağmen parasal genişleme önlemleri geri çekmek için çok erken.”

Yabancılar Çin teşvik önlemleri ile daha fazla nakit gerektiren iddia edebilir, ama yetkililerin hem özel hem de kamu kuruluşlarında artan borç seviyesi endişe ediyor. Üst düzey kredi temerrüt, Çin Heping Yatırım Grubu, ülkenin en büyük özel yatırım şirketi olarak, bir grup 800 milyon dolar ayarlamak için çapraz varsayılan neden olan hizmeti borç için mücadele sonra, bu açıktı.

İyimser Sanayii üretimi haber yuan yükseliş kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

 

İlginizi Çekebilir: