Çin İmalat Faaliyeti En 16yrs Dips

 

ABD doları, Çin yuan karşı dün bir rekor geçen ay Çin imalat sektörünün daralma raporlara rağmen reddetti. İHS PMI göre, Çin imalat sektörü Covid-19 neden olan Corona beklenmedik salgını tarafından vuruldu. 6.9844 açılış sonrasında, USD/INR çifti 6.9905 bir yüksek ulaştı, 6.9537 düşük tutmadan önce.

Caixin/PMI raporuna göre, Çin'in imalat Satın alma yöneticisi Endeksi keskin 40.30 Şubat ayında azaldı dönemde arttı Ocak ayında. Bildirilen rakamlar anketi 2004 yılı Nisan ayında başladı kalmıştır. 50 üzerinde bir okuma sektörde bir genişleme gösterir iken özellikle, 50 ' nin altında bir okuma daralma gösterir. Ekonomistler rapor dönemi için 46 okuma bekliyordu.

İşletmelerin kontrol altında virüsün yayılmasını getirmek yardımcı olmak için normal Lunar Yeni Yıl closedown onların uzun süreli olarak anket 16 yıl önce başlamasından bu yana üretim, istihdam seviyesi ve yeni siparişler en hızlı oranlarda düştü ankete belirtti.

Satış 2019 Haziran ayından bu yana ilk defa düştü, işyerleri geniş Corona düşüşü bağlayıcı ve fabrika kapatmalar aşağıdaki ile. Ankete yaklaşık 16 yıl önce başladığından beri düşük üretim malzemeleri satın alma faaliyetlerinde görülen en hızlı düşüş sağladı.

Seyahat yasakları da olumsuz işgücü kaynağı olarak etkilenen imalat sanayi genelinde istihdam beklentilerinin en hızlı oranda azaldı. Bu arada, maliyet baskıları ılımlı, ortalama giriş fiyatları biraz Şubat da artıyor. Satışları artırmak için yapılan girişimlere üç aydır ilk defa fabrika kapı fiyatlarında bir düşüşe neden oldu.

İyimser bir notla, üretici çıktı gelecek yıl artacağı, güven artırmak beş yılın en yüksek düzeyinde olacağını ikna edildi. Zhengsheng Zhong, CEBM Grubu Başkan Yardımcısı ve Baş Ekonomisti göre, ekonomi salgın bulunan ve işletmelerin faaliyet hızları, hükümetin mali ve para politikaları yardımıyla artırmak için önemli bir dönüş görmek bekleniyor.

Corona salgını olumsuz etkisini 2008-9 mali krizin daha ağır bile oldu, Societe Generale gelen ekonomistlere göre Şubat PMI verileri gösterir. Hizmet sektörü ciddi bir darbe aldı ekonomistler, özellikle dikkat çekti.

Societe General ekonomistleri dedi, “aynı zamanda, onlar değil tamamen şaşırtıcı bir ekonomisi olduğunu aslında toplam duraklatmak için bir buçuk ay oldu ve çalışan, en az %50 olan kapasite sırasında, diğer yarısı bir ay.”

2007 yılında geri, Çin hükümetinin küresel ekonomik yavaşlamanın etkisini inkar etmek için 600 milyar dolarlık bir teşvik programı başlattı. Nomura analistler inanıyorum Pekin olmaz açıklayacak böyle büyük bir teşvik paketi bu sefer olduğu gibi “sınırlı politika alanı.”

Societe Generale ekonomistler, Mart ayında ekonomik aktivitede bir canlanma bekliyorlar. Özellikle, ekonomistler, Çin ekonomisinin %4'ün ilk çeyreğinde genişletmek için tahmin edilmektedir. Outlook baskı altında ve ekonomi ekonomik faaliyet beklendiği gibi rebound yoksa sadece 2.5% ile-y olarak o-y genişletmek olabilir ancak, kabul ettiler. Zayıf mali verileri ve Corona sorunu kısa vadede bağlı USD/kişi başı çift aralığında devam etmesi bekleniyor.

Döviz çifti 6.957 destek sekti olan tarihsel fiyat grafiği gösterir. Bir sonraki büyük direnç sadece 6.968 yakınlarındaki bekleniyor. Bu nedenle, USD/INR çifti kısa vadede hareket bekleyebiliriz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: