Avrupadaki Mevcut Yunan Kriz göz önüne alındığında ticaret Senaryoları

 
Yunanistan'da durum son zamanlarda oldukça moda bir konu haline geldi, dünya ve tüccarlar etrafında ekonomistler, ülkenin Avro bölgesinden çıkması durumunda ne olacağını merak ediyor bu anlamda vardır.

Konuyu bir bütün olarak son derece ilginç ve daha önce bir cevap çalışıyor, bir Avro bölgesi ve Avrupa Birliği arasında bir ayrım yapmak gerekir. Avrupa Birliği'ne üye olan tüm ülkeler, Avro bölgesi üyesi. Bir örnek vermek gerekirse, İngiltere Avrupa Birliği üyesi ama hala (TL) kendi para birimi, Büyük Britanya Poundu kullanır.

O dedi, Yunanistan masada birkaç seçenek var olmak:

  1. En mantıklı sonuç çok beklenen bir çözüm getirmek için bulundu ve mevcut müzakerelerin bir uzlaşma için.
  2. Yunanistan, Avro bölgesi bırakır ama hala Avrupa Birliği kalır.
  3. Yunanistan Avrupa Birliği bırakır.

Euro yukarıdaki seçeneklerden herhangi biri olursa nasıl ortak bir para birimi gibi olur?

İlk etapta, Euro büyük olasılıkla piyasa katılımcıları bir çözüm bulunmuştur gerçeğini zevk anlamda bir rahatlama miting keyfine varacaksınız. Sonrasında Yunan yükünü bir yere gitmiyor gibi düşük değerler görmek gerekir. bu ülke hala yıllardır diğer Avrupalı meslektaşları arkasında sürükleyecek.

İkinci durum olarak, eğer Avrupa Birliği böyle bir çözüm kabul ederse Avro bölgesi içinde herhangi bir ülkeye borç ve ortak para birimi çevre sorunlarıyla başa çıkmak için bir çözüm gibi görünecek tehlikeli bir emsal teşkil edecek son derece düşüktür. Bu genel olarak Avrupa Birliği için güçlü olumsuz bir sinyal göndermek istiyorsunuz, ama Yunanistan (veya borç) olmadan bir Euro daha güçlü olmak biter gibi bir spike düşük sonra bir bütün olarak Euro için olumlu olacaktır.

Nihayet, üçüncü ihtimal mümkün değil. Avrupa Birliği üzerine inşa antlaşmaya göre, ve oybirliği bulunamadı istediği sürece bir ülkenin Birliğe çıkmak için izin veremez. Bunun olma ihtimali neredeyse sıfır.

Sonuç olarak, en gerçekçi senaryo, ilkinde kalıyoruz ve müzakere ekibine Bay Varoufakis son yedek bir anlaşma zamanında ulaşılması için olumlu bir sinyal getiriyor.

Sonuçta, zaman geçiyor ve Yunanistan etkili para biterse, Euro bir Yunan varsayılan zevk vermedi, Yunanistan borç verilemez.

İlginizi Çekebilir: