GSYİH Büyümesi 5 Yavaşlatır Gibi Baht Zayıf Döner yr Düşük

 

Ulusal Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Konseyi, zayıf iç talep ve yavaş ihracat nedeniyle ikinci çeyrekte beş yılın en düşük ekonomik büyüme bildirdi sonra Tayland Bahtı uçucu dün dolar karşısında döndü. Kurum ayrıca Tayland 2019 büyüme görünümü indirgenir. İlginçtir, kötü habere rağmen, USD/INR çifti 30.92 gelen 30.82 için son 24 saat içinde reddetti.

Tayland 2019 yılının ikinci çeyreğinde %2,3 GSYİH büyüme kaydedildi, %2.8 önceki çeyrekte aşağı. Bildirilen rakam 2014 yılının üçüncü çeyreğinde ekonomistlerin beklentileri doğrultusunda bu yana en yavaş büyümeyi temsil eder.

Bir q-o-q olarak, ekonominin %0,6 S2 2019 yılında genişletilmiş, önceki çeyrekte %1 büyüme sonra. İleriye dönük olarak, Kurumu, ekonominin %3.2 %2.7 arasında ve büyümeye, Mayıs ayında yayınladığı 3.3 %3.8% önceki aralığı ile karşılaştırıldığında bekliyor. Aynı şekilde, ihracat %1,2 sözleşme yerine %2.2 büyüme tahmini daha önce öngörülmüştür.

Olumlu baz etkileri ve olası parasal ve mali teşvik 2019 son iki çeyreğinde bazı kurtarma yardımcı olabilir, ama ekonomi hala %3 GSYİH büyüme aşmak için mücadele edecek ING de Prakash Sakpal, bir ekonomist söyledi.

Turizm sektöründe yavaşlayan küresel talep ve düşüş bir karşıdan esen rüzgar olarak önümüzdeki iki çeyrek içinde hareket edeceğini Capital Economics Gareth Deri, bir ekonomist gerektirdiğini belirtti. Ekonominin yılın geri kalanı için zayıf kalacağını deri inanıyor.

Ayrılmış revize GSYİH büyüme elde etmek kolay olmayabilir daha da önemlisi, Deri inanıyor.

Özel harcamalar-o-y ikinci çeyreğinde %4.4 y arttı, önceki çeyrekte %4.9 artış yazdıktan sonra Ulusal Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Konseyi olduğunu belirtti. Hükümet nihai tüketim büyüme %1.1 düştü, %3.4 den. Aynı dönemde, yurtiçi yatırım %2 arttı, Temmuz 2019 yılında %3.2 ile karşılaştırıldığında. Ürün ve hizmet ihracat ve ithalatının %6.1 ve %2.7 azaldı, sırasıyla, 2019 yılının ikinci çeyreğinde. ABD-Çin Ticaret anlaşmazlığı ve güçlü döviz ihracat ve ithalat üzerinde olumsuz bir etkisi vardı.

USD/USD çiftinin kısa vadede boğa dönecek olan ekonomik veri ve FY19 GSYİH büyüme tahmini gösterir.

USD/INR çifti 30.86 destek seviyesinin altında kırık olan Contrastingly, tarihsel fiyat grafiği gösterir. SİNYAL göstergesi negatif bir okuma var. Ancak, fiyat bir sapma oluşturmuştur. Sonuç olarak, döviz çifti yavaş yavaş önümüzdeki günlerde eğilimi tersine çevirmek için bekliyoruz. Bu yüzden, uzun destek seviyelerinde almak akıllıca olacaktır.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: