Zayıf Fabrika PMI Verileri Euro bölgesindeki Yavaşlama Yansıtır

 

Euro-dolar geçtiğimiz ay ABD doları karşısında yükselişte ama Kanada Doları karşısında çok yükseldi değil. Zemin tutmak için Kanada Doları sağlayan başlıca nedeni, iki Kanada ham petrol Rallisi ve güçlü GSYİH büyüme var. Ayrıca ABD ile görüşmeler NAFTA ile ilgili iyimserlik göstergesidir.

 

Avro bölgesi ekonomik verilerin yavaşlamaya işaret

Eylül ayında, Avro bölgesinde iş büyümesi hafifledi, 17 üyeli para blokunun ivme muhtemel sonu ile ilgili kaygılar ve bu düşüşün de beklenenden biraz daha dikti. İHS göre PMI (Satın alma Yöneticileri Endeksi) fabrika PMI 53, 3 ' ü bir iki yılın en düşük seviyesi olan 54,6 önceki aya gerilemiştir. Bildirilen rakamlar 54,4 olan ekonomistlerin beklentisi önemli ölçüde daha düşüktü.

Aynı şekilde, kompozit PMI, endeks bir ölçüm çıktı, 52. 8 Eylül ayında düştü, 25.5 önceki ay içinde. Okuma 2016 Mayıs ayından bu yana kaydedilen en düşük düzeydedir.

Yorumda PMI verileri, Chris Williamson, baş iş ekonomist İHS PMI, şöyle devam etti: “Bu yükseltir soru daha ne kadar sürdürmek güçlü hizmet sektöründe büyüme olmadan batmaz imalat sektöründe, özellikle o kadar çok hizmet şirketleri reliant ilgili üreticiler.”

Raporda ayrıca fabrika yeni sipariş büyümesinde bir yavaşlama ortaya indeksi artan bir azalan düşük 25-bir ay yavaşlama, 53.0 önceki ay ile.

Williamson söyledi: “Bu gibi ihracat sektörü oyunculuk gibi bir sürüncemede ekonomi. Kaçınma burada sürünen risk ticaret savaşları spekülasyon ve kesinlikle bunun kanıtı, ama kesin değil.”

Üzerinde 200 milyar Çin ithalat değeri yaklaşık$, Beyaz Saray tarafından geçen hafta duyurulan, %10 ithalat tarife de Avro bölgesi outlook tehdit ediyor. Ekonomik büyüme en iyi önümüzdeki 12 ay içinde mütevazı olması bekleniyor.

Avro bölgesi enflasyonu %2 Ağustos azaldı, %2.1 Temmuz ayında gelen. Dünya çapında ekonomistler ve yatırımcılar yakından Eurostat enflasyon verileri izlemek ve ECB açıkça (SO) parasal genişleme sivrilen son kararı sadece enflasyon verileri göz önünde bulundurularak yapılmış olacağını belirtti. Avro bölgesi yavaşlıyor olsa da, Kanada ekonomisi artan bir hızla büyüyor.

Perakende satışlar %0.3 Temmuz ayında arttı, önceki ay %0.1'lik bir düşüş ile karşılaştırıldığında Kanada İstatistik Kurumu bildirdi. Ekonomistler, %0.4 bir okuma bekliyordu. İçecek ve yiyecek depoları ve benzin istasyonlarında yüksek satış artışına katkıda bulundu. Bu otomobil ve gıda gibi uçucu mallar hariç tutan çekirdek perakende satışlar %0.9 Temmuz, %0.6 büyüme karşı ekonomistlerin beklentisi arttı. Haziran ayında, çekirdek perakende satışlar %0,1 büyüdü.

Ayrıca, ham petrol varil başına $79.71 Cuma günü işlem gördü, önce yakından 91 sent ya da %1.2 artış gösteren. Yatırım bankacılığı şirketi JP Morgan, petrol fiyatlarının önümüzdeki aylarda spike 90 varil başına $ ' In üzerinde olabileceği konusunda uyardı. Ham petrol Kanada tarafından verilen ana ürünleri biridir. Sonuç olarak, güçlü perakende satış verileri ve ham petrol fiyatları Kanada Doları güçlü tutmak için bekleniyor.

Teknik olarak, EURCAD çifti azalan bir trend çizgisi boyunca hareket ediyor. EURCAD çifti için bir sonraki önemli destek sadece 1,5050 seviyeleri var. Bu nedenle, EURCAD çifti daha da inmesini bekleyemeyiz.

YASAL UYARI: Burada sunulan Herhangi bir finansal işlem analiz görüş ve tavsiye veya yatırımcılar için yön olarak tasarlanmamıştır. Bu makalenin bir sonucu olarak yapılan herhangi bir esnaf başarısını garanti edemez, ve tüccarlar pazarlara girdikleri zaman kayıpları sınırlamak için güçlü bir para yönetim stratejisi dahil etmek için teşvik ediyoruz. Kendi araştırma bir parçası olarak işlem öncesinde stratejilerinin oluşturulmasından önce bu makaleyi kullanın lütfen.

İlginizi Çekebilir: