ECB Deflasyon Karşı Sözler

(Avrupa Merkez Bankası), ECB yeni geçen hafta bir şey söylemedin. Deflasyon karşı, gerekirse, gerekli önlemleri alacaklarını tek söylediler. Bu parasal genişleme içerir – bu Avrupa'da şu anda mümkün olmasa da.

Bay Draghi düzenlenen basın toplantısında aslında boğa olduğunu düşündük ve uzay beow neden nedenleri hakkında biraz daha açıklama yapalım:

  • Avrupa'da artık güçlü bir cari hesap fazlası ile (tek tek) dünyadaki ender yerlerden biridir. Bu bir para birimi olarak euronun geleceği analiz edildiğinde dikkate almak çok boğa bir şey olmalı. Bu aslında bazı ECB üyeleri, özellikle Almanya tarafından yineledi olmuş, güçlü bir cari hesap fazlası ile birlikte daha düşük bir Euro gerçekten el ele gitmiyor belirten vardır. Bay Draghi bu toplantıda bu konuyu kapsamadığını, ayrıca, bununla ilgili tek soru yok sayılır ve yerine ECB gerekirse girişimi hafifletilmesi daha fazla odaklanmış.
  • ECB hiçbir şey yapmıyor ama başka sorunlar sadece uygulanacak açıklanacak gibi (negatif bölge için aşırı rezervlere faiz oranları kesme hariç) AVRO / hitap ederek, ve aslında değildirler. Sadece kağıt üzerinde var olan bir buçuk yıl önce, ve, tabii ki, tüm önemli OMT (Doğrudan Parasal İşlemler) programını “ne gerekiyorsa” tutumu hakkında konuşuyorum. Yalnız bu iki 1.40 1.20 alanı birkaç yıl önce AVRO / sıçrama yaptı, yine, Avrupa Merkez Bankası'nın çok şey yaparak.

İleriye gitmenin, AVRO için en az direnç olan yola bu hafta: enflasyon (CPI) ve GSYİH (gayri safi yurtiçi hasıla – mal ve hizmetlerin toplam değeri bir ekonomi üretiyor) hafta ticaret bu gelen sonu için planlanan ekonomik bültenleri olacak baş ve odak olduğunu söyleyebilirim.

Herkes Avrupa'da görünmesi için düşük enflasyon ve deflasyon tehditleri bekliyor olsa da, dikkatli olurdum, sadece bir, ama birkaç ECB üyeleri tamamen deflasyonist baskılar indirimli, Avrupa'da durum olmayacak demek. Ve bu en güçlü ses Almanya oldu.

Bu nedenle, bu görünüm ile kalmak ve büyük olasılıkla, bir sıkmak Cuma günü gerçek sürümleri ile enflasyon ve GSYİH ne olursa olsun gelmek için bir boğa Euro iyilik istiyorum bu hafta ticaret Başlığı gibi olmak isterdim.

Onaylanana İkili Seçenekleri Broker hesapları da herhangi bir döviz çiftleri ticaret yapabilirsiniz unutmayın.

İlginizi Çekebilir: